reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Mam pytanie do Was czy wprowadzacie już swoje maluchy w dobowy rytm dnia ? Czyli jedzenie, spanie, kąpanie o stałych porach ? Podobno im wcześniej tym lepiej, ale jak to wygląda w praktyce ?
U mnie córcia, po kąpieli i cycu czuje się tak wybornie, że ani myśli spać. I tak bujamy się do godz 23/24 do ostatniego karmienia ;/
Czy wasze maluszki zasypiają samodzielnie ?
moja zasypia samodzielnie. po kapieli(kolo20.30) sobie troszke polezy na lozku, potem kolo 21.30 daje jej butelke i jak sie odbije to kalde ja do lozeczka. zasypia sama:))
 
reklama
Ja muszę się pochwalić. Wczoraj wróciłam na studia :) Było świetnie, stęskniłam się za ludźmi i za wykładami, bo ciekawe.
Adaś z babcią cały dzień:D Tylko problem jest teraz z... kupą. Po całym dniu sztucznego mleka do tej pory nic nie zrobił :(
 
Ja muszę się pochwalić. Wczoraj wróciłam na studia :) Było świetnie, stęskniłam się za ludźmi i za wykładami, bo ciekawe.
Adaś z babcią cały dzień:D Tylko problem jest teraz z... kupą. Po całym dniu sztucznego mleka do tej pory nic nie zrobił :(

nie przejmuj sie- ja juz pytalam co i jak bo mala raz dopiero zrobila kupe po 35h!!! okazalo sie ze to nic nienormalnego jak nie ma kolek, twardego brzuszka i zachowuje sie jak zwykle.moja robi nieraz 1-2 kupy na 24h i jest wszystko ok:)
 
Idus kąp mała z pielucha tetrowa . U nas tez malutka plakala i kladlismy na nia i zadnego placzu :) i widac ,ze kapiel ja cieszy , bo czuje sie tak bezpiecznie.
Kasis kochana u nas placz jest glownie wieczorkiem ok .20 - 22 ( wczoraj byl taki straszny krzyk) i jesli nie jest glodna a tak placze to ja kladziemy do lozeczka i wlaczamy suszarke to ja uspakaja. I ok.19 dajemy viburcol czopki i 3 razy po 5 kropel dziennie dajemy espumisan dla niemowlakow . I w dzien nam nie płacze.
Dawidowe jesli chodzi o lezaczki to dostalismy w prezencie no name z wibracjami i malutka chwile poleżała ,ale niewiem czy nam sie przysłuży .Bede informaowac jesli poleży w nim dłużej niz 30 minut. Bo narazie max było 10 minut.
Dzis taka pogoda ze nas chyba nie bedzie w domku wiec pewnie wieczorkiem do Was zajrze. Pozdrawiamy
 
a u nas akcja laktacja - reaktywacja ;p
maly znow nie mogl zalatwic sie po pepti wie odpuszcamy, za rada cass idziemy zrobic testy czy to faktycznie skaza... jesli nie to cyc i mega dieta, a jesli dalej mlody bedzie swirowal, to inne modyfikowane.bo moze to nie skaza....
a mam pyt czym roznia sie mleka h.a. od pepti np????

HA jest przeznaczone dla zdrowych dzieci (bez stwierdzonej alergii czy skazy) których w rodzinie występują przypadki alergii, np u rodziców. my właśnie kupujemy takie mleko.

pepti jest dla dzieci ze stwierdzoną skazą.


edit: jeszcze coś takiego ci wkleję:

"*Bebilon Pepti opisują jako "preparat mlekozastępczy w którym źródłem białka
jest hydrolizat serwatki o znacznym stopniu hydrolizy. Stosowany w diagnostyce i leczeniu alergii pokarmowych na białka".
*Dla porównania Bebiko HA (tej samej
firmy!) opisywany jest jako "Hypoalergiczne mleko modyfikowane
dla niemowląt u których istnieje ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej.
Jedynym źródłem białka jest hydrolizat białek serwatkowych o nieznacznym stopniu
hydrolizy."
 
Ostatnia edycja:
Witam.
Ja po nieudanym wieczorze bo mała strasznie płakała poniewaz nie moze zrobic kupy. I do tej pory nie zrobiła. Rano tez stekała i nic. heh. Wczoraj od powrotu od spaceru czyli 14 nie spała do 23. Dopiero ja utuliłam przy zgaszonym swietle i zasneła. Wstałała o 5 i koniec znowu biedna stekea i czerwienieje i nic. Teraz spi juz przeszło godzine na balkonie a ja wkoncu ogarnelam siebie kuchnie i zrobiłam sniadanko. I czas na relaks czyli ksiazke
 
czy ktora z mam moze podpowiedziec... mozliwe, zebym znow miala tyle pokarmu co wczesniej, skoro przerwalam karmienie na tydz ponad i probowalam zatrzymac laktacje? jak ucisne piers mleko nadal leci,malego przstawiam, ale ssie non stop... i czy go nei zaglodze tym sposobem, chce wrocic do karmienia piersia, ale mam mniej mleka a cyce miekkie
 
Strip, pewnie że można wrócić do karmienia, tylko przystawiaj często, to wymaga cierpliwości. Ja piersi mam też miękkie a mleka dużo, po prostu jak laktacja się normalizuje to piersi nie są już takie nabite. Jeśli jest uczucie pełności to znaczy że masz więcej mleka niż dziecko zjada/potrzebuje :-)
 
Hej kochane, u mnie psychiczna załamka w nocy: w ciągu wczorajszego dnia, w 26 godzin, Olek jadł 18 razy! I już nie to najgorsze, tylko te płacze i ciągłe noszenie na rękach, i to do 3 w nocy... Wymiękam...
 
reklama
Efa ja taki dzien miałam wczoraj. Dosłownie miałam uciec do łazienki i odpoczac tylko mała by sie zawyła na smierc.
Dzis jest lepiej bo pospała prawie 2h na dworze, zmieniła pieluche, zjadła i poczułam taki zapaszek ze myslałam ze spadne z fotela. Odrazu dziecku po zmianie pieluszki wrocił usmiech i brzuszek lzejszy. Teraz lezy w łózeczku i rozmawia ze sciana. A jak przez godzine nie zasnie to znowu ja siup do wózka i na balkon choc na godzinke
 
Do góry