reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

tu co ja robie usg nie ma 4D ale i tak mam fajne zdjecia ze ze zwyklego:) nawet mi je pozgrywala lekarka na plytke i ogladam sobie nieraz w domku:) ma sliczny profilek:)
 
reklama
Ja na usg 3d juz byłam w 24 tyg ciąży choć powiem szczerze że spodziewałam się czegoś więcej. dzidzia.jpg

Na tym usg jednoznacznie wyszedł chłopiec no i że ma śliczny mały nosek :-)
 
onesmile
dzieki za info :)) Stronke widzialam ale cena mnie zdecydowanie ODSTRASZA.

Co prawda myslalam o pojsciu tam ale raczej aby zrobic to USG
Presentation Scan - Babybond
ocenia polozenie dziecka, lozysko pod wzgledem vasa praevia.
Jest bardzo blisko mnie wiec hmmmmmm moze moze chyba ze mi zrobia go w szpitalu za darmo wiec kupie cos dla coreczki w zamian:))))
 
dopiero was nadrobiłam. Co mam opowiadac tam po miesiacu tesknie za Polska a tu juz po jednym dniu tesknie za Egiptem. Nie wiem jak ja dzis bede spała sama. Jednak za 2 tygodnie jade jak sie uda to wczesniej
W niedziele byłam u lekarza i wszystko oki nadal dziewczynka pozostała dziewczynka choc maz jeszcze chwile miał promyk nadzieji ;-). Cała zdrowa i wg obliczen ma 1 kg i 200 g. I stwierdził ze jest 6 dni starcza w co watpie chyba ze przez kompa mozna zajsc w ciaze a i napisał mi 20 wrzesien porodu. Ostania M miałam 24 grudnia 3 miesiace nie widziałam meza i dopiero blizej go obejrzałam 30 grudnia wiec jak tu termin 20 wrzesnia. Ja po porodzie boje sie kompa bo jeszcze znowu przez niego zajde w ciaze.
 
Dawidowe jaka duża niunia :) Co ty jesz w tym egipcie, zdradź tajemnice, może i ja Franka podtucze :) Z terminami to juz właśnie dyskutowałysmy, że ten z pierwszego USG jest najbardziej wiarygodny, oczywiście tuż po tym z terminu OM bo na kolejnych to juz wyliczają z szacunkowej masy dziecka i jak malutka nie taka malutka bo 1,2 kg to dlatego im wychodzi, że szybciej. Wazne że ładnie rośnie i dobrze sie rozwija :)

My mieliśmy mieć połówkowe 3D/4D ale mały odmówił współpracy i lek stwierdził że bez sensu nagrywać tylko jego pupe więc było zwykłe, zobaczymy, może w okolicy 32 tc je zrobimy ale w sumie to nie wiem.
 
Dawidowe jaka duża niunia :) Co ty jesz w tym egipcie, zdradź tajemnice, może i ja Franka podtucze :) Z terminami to juz właśnie dyskutowałysmy, że ten z pierwszego USG jest najbardziej wiarygodny, oczywiście tuż po tym z terminu OM bo na kolejnych to juz wyliczają z szacunkowej masy dziecka i jak malutka nie taka malutka bo 1,2 kg to dlatego im wychodzi, że szybciej. Wazne że ładnie rośnie i dobrze sie rozwija :)

My mieliśmy mieć połówkowe 3D/4D ale mały odmówił współpracy i lek stwierdził że bez sensu nagrywać tylko jego pupe więc było zwykłe, zobaczymy, może w okolicy 32 tc je zrobimy ale w sumie to nie wiem.

generalnie z tego co jem najwiecej to arbuzy i mango ;-) generalnie mam tam mały apetyt. Wiem ze nienajlepiej ale do 15 to poza owocami nie jadłam nic. Dopiero pozniej jakas kanapke i cos konkretniejszego koło 22 jak maz wracał do domu. Fakt tam inaczej sie zyje pod zwgledem czasu bo spacery zakupy itp odbywalismy czasem do 4 rano a spalismy do 13 i praca.
 
hej:) ja jak sobie przypomne usg po 5 mcu to do dzisiaj smiac mi sie chce.... 15 minut gin walczyla z brzuchem bo mala zamienila sie w akrobate i zalozyla sobie nogi na glowe... lekarka bezradna "jak ja mam to pomierzyc??" , ale pozniej jak ponaciskala troche brzucholka to dzidzia sie zdecydowala na wspolprace. dopiero 9 sierpnia zobacze moja dzidzie. a co do dat porodu, to u mnie tez tak bylo jak u DAWIDOWE, ostatnia à to 24 grudnia a lekarka najpierw mowila ze malenstwo rpzyjdzie na swiat 15 pazdziernika, za kilka tygodni pozniej jak zobaczyla to mowi ze 10 pazdziernika, a pozniej ze 7. teraz jak przejela mnie polozna to z moja gin sie dogadac nie moga, bo moja gin twierdzi ze 7 pazdziernika a polozna ze10... wiec ja pogodzilam obie i mowie ze i tak sie urodzi kiedy zechce :)
 
Tak sobie poczytałam każdy wątek i stwierdzam, że to forum jest kopalnią wiedzy dla takich pierwiastek jak ja :) Na większość moich obaw, pytań znalazłam tu odpowiedź :) Niezastąpione forum :)
 
Byłam na tej krzywej cukrowej dzisiaj-przeżyłam:) jak widać zresztą:)

No i teraz pytanie związane z wynikami. Do lekarza idę w środę, ale te bardziej obeznane z Was mogłyby już teraz mi coś na temat tych wyników napisać:) za co będę wdzięczna:D
wynik min max
Na czczo 4,79 3,90 6,4
Obciążenie 75g glukozy
Po 2h 8,41 - 7,8


Tzn ja widzę że wynik przekroczył granice górną, ale co dalej i co w związku z tym?

Z góry dziękuję:*
 
reklama
Moje dziecię od 4 usg powtarzanych praktycznie co tydzień jest niepokorne i wciąż chowa na różne sposoby główkę. We wtorek ułożyło się tak, że widać było rączki, nóżki, tył główki; twarzyczki przy najszczerszych działaniach lekarza, głaskaniu, delikatnym naciskaniu przez jakieś 10 minut maluch nie chciał objawić i był odwrócony wciąż tyłem :) Pan doktor stwierdził, że z takim uparciuchem jeszcze chyba nie miał do czynienia i choć część pomiarów zrobił, to na obejrzenie przodu główki i dokładnie serduszka mam znów przyjść za tydzień.

A co do tej kopalni wiedzy - eh, czuję się tu również cudnie :)

Pozdrawiam!
 
Do góry