reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernikowe dzieciaczki 2007

CZEŚĆ DZIEWCZYNY!!!

MAM PEWIEN PROBLEM I ZARAZEM ZMARTWIENIE...:-( MOŻE W JESTEŚCIE W STANIE COŚ MI NA TEN TEMAT POWIEDZIEĆ...:tak:

MOJA ZUZA SZYBKO ZACZĘŁA CHODZIĆ, BO JUŻ W 10 M-CU ZA NIĄ ŁAZIŁAM I JAKOŚ WCZEŚNIEJ TO MI NIE PRZESZKADZAŁO, ŻE KRZYWI NÓŻKI DO ŚRODKA, ALE OSTATNIO KILKA OSÓB( W TYM MOJA TEŚCIOWA) ZWRÓCIŁY MI UWAGĘ, ZE ZUZI ZA BARDZO IDĄ NÓŻKI DO ŚRODKA.. KTOŚ MI POWIEDZIAŁ, ŻEBY SIĘ NIE PRZEJMOWAŁA, BO TO SAMO MINIE, ALE JAK CO JAKIŚ CZAS SŁYSZĘ PYTANIA CZEMU ONA TAK CHODZI.:sorry2:.. CZASAMI W DODATKU CHODZI NA PALCACH(,ALE TYLKO CZASAMI ..)..

DLA MNIE CHODZI NORMALNIE.. NIE PRZEWRACA SIĘ, ANI O SWOJE NOGI IE POTYKA.. SZYBKO BIEGA I NIE ZALICZA PIONU:-D, WIĘC MYŚLAŁAM, ŻE NIC SIĘ NIE DZIEJE, A TU MASZ!!!:confused:

CZY WASZE NIUNIE TEZ TROCHĘ KRZYWIĄ STÓPKI?

CZY POWINNAM SIĘ NIEPOKOIĆ?

JAK MYŚLICIE DZIEJE SIĘ COS Z MOIM DZIECKIEM NIE TAK?

ODPISZCIE MI BO NIE WIEM JUZ SAMA CO MYŚLEĆ:sorry2:

POZDRAWIAM:-)


A bylas z mala u ortopedy? Na poczatku miala pewnie badane bioderka? Bylas z nia pewenie tez jak zaczela chodzic (tak bylo w naszym przypadku) i skoro lekarz nie widzial problemu to odpusc sobie. No chyba ze zaczela krzywic nozki ostatnio wiec lepiej idzcie do ortopedy. :tak: Ja ze swoim Kuba bylam u ortopedy jak juz dobrze chodzil (tez zaczal szybko chodzic, w 11 m-cu) bo jedna nozka uciekala mu do srodka (tak mi sie wydawalo). Lekarz powiedzial ze nic zlego sie nie dzieje i zapisal kapcie profilaktyczne z wyprofilowana wkladka. Teraz pod koniec lipca ma wizyte kontrolna i zobaczymy co dalej. Z nogani nie ma zartow - lepiej teraz naprawiac drobne bledy niz pozniej cwiczyc z dzieckiem albo kupowac buty ortopedyczne! Wiem cos na ten temat bo ja ze swoim wczesniakiem cwiczylam przez pol roku - dzien w dzien, nic milego:baffled:. Pozdrawiam.
 
reklama
apsideizy81-tez jestem zdania ze jak niepokoi cie chodzenie Zuzi to najlepiej isc do ortopedy.To krzywienie stopek moze byc w normie ale mysle, ze dla wlasnego (i dziecka )spokoju lepiej sprawdzic.
 
ale tu pusciutko ostatnio!! Chyba wszyscy na wakacjach albo nad jeziorkiem? My tez calymi dniami na spacerkach w piaskownicach a jak tatko wraca z pracy to jedziemy nad jeziorko. Mlody ma straszna radoche jak moze ubrudzic sie w piachu a pozniej robic "plum" nozkami w wodzie. Wasze bobasy tez lubia kapac sie w jeziorku albo w basenie? Milego dnia.
 
Witam :biggrin2:
Jak zwykle ostatnimi czasy wpadam tu jak po ogień i nie mam nawet czasu poczytać. :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: Mam nadzieję, że niedługo uda mi się poprawić :zawstydzona/y:
Wczoraj zawiozłam Piotrusia do teściów, a na dziś zaplanowałam wieeeeeelkie prasowanie. :tak: Jutro w nocy jedziemy do Krakowa, a w sobotę po południu będziemy już w Paryżu. :tak: Nie mogę się doczekać. :biggrin2: Mam nadzieję, że uda nam się obejrzeć jak najwięcej, chociaż wydaje mi się, że mamy bardzo mało czasu. :sorry2: W przyszłym tygodniu planujemy też zwiedzanie Chartres (podobno jakaś piękna katedra tam jest), Orleanu (wiecie - Joanna D'arc i takie tam :-D), Chateaudun (jeden z zamków nad Loarą) no i jeszcze Wersal chcielibyśmy zobaczyć :tak:
A później jedziemy nad nasze polskie morze! :-D:-D:-D:-D:-D
Dla Piotrusia to będzie pierwszy raz nad morzem. Jestem ogromnie ciekawa jak będzie się bawił na plaży i czy będzie się bał "wielkiej wody" :-D
Zmykam wstawić ostatnie pranie i zaraz zabieram się do prasowania, bo jeszcze czeka mnie dziś fryzjer no i musimy kupić bilety na pociąg i ubezpieczenie. :tak:
Całuję Was wszystkie mocno! :tak:
 
MOJA ZUZA SZYBKO ZACZĘŁA CHODZIĆ, BO JUŻ W 10 M-CU ZA NIĄ ŁAZIŁAM I JAKOŚ WCZEŚNIEJ TO MI NIE PRZESZKADZAŁO, ŻE KRZYWI NÓŻKI DO ŚRODKA, ALE OSTATNIO KILKA OSÓB( W TYM MOJA TEŚCIOWA) ZWRÓCIŁY MI UWAGĘ, ZE ZUZI ZA BARDZO IDĄ NÓŻKI DO ŚRODKA.. KTOŚ MI POWIEDZIAŁ, ŻEBY SIĘ NIE PRZEJMOWAŁA, BO TO SAMO MINIE, ALE JAK CO JAKIŚ CZAS SŁYSZĘ PYTANIA CZEMU ONA TAK CHODZI.:sorry2:.. CZASAMI W DODATKU CHODZI NA PALCACH(,ALE TYLKO CZASAMI ..)..
W którym miejscu krzywi nóżki do środka? Jeśli w kolanach, to musisz korygować to, w jaki sposób siada na podłodze do zabawy - niech siada po turecku - wtedy również będzie inaczej układać stópki. Do chodzenia kup zwykłe kapcie z wysokim zapiętkiem i miękką podeszwą - bierzesz but w rękę i jak daje się łatwo zgiąć w pół to jest odpowiedni - czasem te tańsze kapcie są zdowsze niż drogie buty ortopedyczne, bo te najczęściej powodują "rozleniwienie" mięśni stopy - a chodzi o to, żeby mięśnie pracowały. Pobaw się z córką w łapanie stopami różnych przedmiotów ( na siedząco), przenoszenie ich z miejsca na miejsce, chodzenie na krawędziach stóp - tu musisz wziąć córkę za ręce, bo się może przewrócić - rób to na zasadzie zabawy - nawet się nie zorintuje, że ćwiczy. Połóż ją na plecach i złap jej stopy i zrób jej rowerek.
A przede wszystkim idź do lekarza pediatry - jeśli zauważy jakieś nieprawidłowości, to da ci skierowanie do ortopedy;-).
 
HELLO:-)
A my korzystamy z ładnej pogody i Dominiś bawi się z kuzynem który jest u nas na wakacjach ma 7 lat a najlepsza jest frajda dla nich w basenie co super się bawią :-)a ja sobie też odpoczywam :tak:
Jęsli chodzi jak się czuje to super brzuszek rośnie mdłości wymioty mi przeszły co teraz cieszyć się z uroków ciąży :-)w poniedziałek jade do ginekologa co może i dowiem się co dzidzia kryje między nóżkami :-)

POZDROWIENIA DLA WAS WSZYSTKICH:-)
 
Witam mamusie! A my w końcu Polsce! Te upały , po irlandzkiej aurze, są super - trzeba naładować akumulatorki na dalszą część roku :tak::-) Miałam nadzieję, że tu przy pomocy mojej mamy uda mi się małego odstawić całkowicie od cyca... a tu figa z makiem:no: Jest gorzej, mały domaga się częściej niż w domu, nawet w nocy, gdzie już spokój mieliśmy... a najgorzej jest rano po przebudzeniu... swoimi krzykami i płaczem budzi cały dom :baffled: Chyba to nadmiar wrażeń. A tak w ogóle to jest super pogodny i ciekawy świata. Dużo słoneczka jutro i dobrej nocy dziś ;-):rofl2:
 
Witajcie,
my tez korzusytalismy z pogody.Emil lubi zabawe w wodzie, ale za calkowitym moczeniem nie przepada. Sama frajda juz jest piasek na plazy nad jeziorem.
Dzis troche chlodniej i wlasciwie od nocy ciagle leje:baffled:

MoKu-dlugo bedziecie w Polsce?A jak sie Wam zyje w Irlandii?I podziwiam ze jeszcze karmisz. Ja karmilam tylko pol roku.Chcialam dluzej , ale Emil mocno sie bunotwal, malo przybieral i wogole bylo nieciekawie:-(Podobno na odstwaienie pomaga wysmarowanie piersi musztarda, albo czyms rownie niesmakowitym dla malucha, ale czy na kazde dziecko zadziala to nie wiem.
 
W Polsce będziemy do 15 sierpnia, a pierwszego przylatuje mój mąż. W Irlandii jest nieźle, żyje się o tyle spokojniej, że z jednej pensji stać cię na normalne życie :tak:. Teraz gdy jest kryzys to wiadomo, że patrzą na obcokrajowców niezbyt przychylnie, ale Irlandczycy to bardzo przyjazny naród. No i starszej córce bardzo podoba się w szkole - zupełnie inne jest podejście do nauki i ucznia.:-) Jesteśmy tu dopiero rok, tylko mąż jest dłużej... rok jeszcze na pewno będziemy... Zobaczymy co dalej, bo ja mam w Polsce wychowawczy do października przyszłego roku... wtedy będę musiała podjąć decyzję:tak:
 
reklama
Czesc dziewczyny. Mam pytanko do tych ktore przeszly juz ospe u dzieci. Jakie sa pierwsze objawy, jak wygladaja te krosty i czy sa w jednym miejscu czy na calym cialku? Dajcie znac, dzieki.
 
Do góry