reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Niech mi ktoś wytłumaczy o kaszkach i kleikach, bo jestem zielona :baffled:
Jak się je robi? Z mlekiem modyfikowanym? Czy tylko na wodę? Bo my mamy mleko pepti no i jak coś to wszystko na tym musimy robić :baffled:
Ja zaczęłabym od marchewki, ale o kleikach itp. wogóle nie wiedziałam :baffled:
 
reklama
Kamile - to proste :tak:- chcesz mieć kaszkę mleczno-ryżową to robisz na takim mleku jakie dziecku podajesz (np. bebilon), a chcesz mieć tylko kleik - robisz na wodzie. Jeśli to ma być bardziej energetyczny pokarm (np. wieczorem) spokojnie rób na bebilonie. Tylko uważaj, aby za gęsty nie był . No, a na pierwszy raz ja zupełnie śladowe ilości bym dawała - i to z mlekiem :-)
 
Mniej więcej przejrzałam;-)
My na cycu do pełnego pół roku:tak:
Kamile,są różne kaszki/kleiki.Musisz poczytać na opakowaniu,są takie z już dodanym mlekiem robi się na wodzie i same kaszki,przygotowujesz wtedy na dowolnym mleku,takim dla alergików albo cyckowym:tak:
Jak alergik itp.polecam sinlac.
 
Femme,kaszki są z różnych zbóż,jak np. manna czyli pszenna to z glutenem.Produkty bezglutenowe mają znak przekreślonego kłosa,trzeba czytac opakowania;-)
Ja na razie nie wiem,bo jeszcze nic nie wprowadzamy.
Najlepsze jest to,że zmieniły się zalecenia przez 4 lata.:szok:Jak starszak był mały to gluten wprowadzało się po 10 miesiącu,on dostał później na roczek,jako profilaktyka alergii.Teoria była tak,żeby nie prowokować niedojrzałego organizmu
Hmm,mamy za sobą diagnostykę w kierunku celiakii,także temat dokładnie znam.Naukowcy doszli do wniosku,że lepiej wcześniej sprawdzić mała dawką glutenu jak organizm zareaguje i ewentualnie wcześniej wprowadzić dietę bezglutenową jako profilaktyka alergii,lub na zawsze w wypadku zdiagnozowania celiakii).Hmm,nie wiem co zrobię.:dry:
Będę pewnie ze starszakiem u gastroenterologa to sie zapytam.
 
Kamile85 ja Marcelkowi podaje kaszkę ryżowa ( nie mleczno-ryżowa, bo tam jest już mleko tylko czysta kaszkę) na moim mleku z cycowym.Podgrzewam mleko i tak na ok 100ml mleko pełna łyżeczkę ( by nie była za gęsta, by Marcel dał rade przez smoka wyssać) Popatrz w sklepie na te kaszki i kleiki opakowania są dobrze opisane.
 
reklama
No właśnie tylko my nie możemy innego modyfikowanego, tylko bebilon pepti :baffled: i tu mam kłopota :-p
Ja tez jestem na bebilonie pepti w tej chwili podaję 180 mleka+2 miarki kaszki kukurydzianej po 4 miesiącu są kaszki ryżowe(w żółtych opakowaniach)bobovity takie do dosypania do mleka z bananami,malinami,jabłkami i z tych będę wybierać.Bez bananowej bo tych owoców nie można....
 
Do góry