reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Ooo dzięki za odpowiedzi, wiem wiem, trzeba czytać opakowania, ale ja bym musiała spędzić pół dnia w markecie, zeby je wszystkie ogarnąć, tyle tego jest :baffled:

A mam jeszcze jedno pytanie: Czy wasze dzieciaki na pierwszym szczepieniu miały podaną szczepionkę doustną? (chodzi mi o szczepienia tradycyjne) Bo Kajciowi chyba zapomniala ta strzykawa podać :baffled:
 
reklama
Ooo dzięki za odpowiedzi, wiem wiem, trzeba czytać opakowania, ale ja bym musiała spędzić pół dnia w markecie, zeby je wszystkie ogarnąć, tyle tego jest :baffled:

A mam jeszcze jedno pytanie: Czy wasze dzieciaki na pierwszym szczepieniu miały podaną szczepionkę doustną? (chodzi mi o szczepienia tradycyjne) Bo Kajciowi chyba zapomniala ta strzykawa podać :baffled:
doustna to polio
 
Ja tez jestem na bebilonie pepti w tej chwili podaję 180 mleka+2 miarki kaszki kukurydzianej po 4 miesiącu są kaszki ryżowe(w żółtych opakowaniach)bobovity takie do dosypania do mleka z bananami,malinami,jabłkami i z tych będę wybierać.Bez bananowej bo tych owoców nie można....
jezu no nie moge...
a dlaczego bananow nie mozna?? mojej ulubione kaszki to bananowa i waniliowa... wogole banany pod kazda postacia....nic jej nie jest...

p.s. no tak wedlug dziadow z who to niedlugo nic nie beda dzieci jadly tylko mleko przez 12 miesiecy...
debilnie chore....moja je wszystko wlacznie z dynia z marchewka i zyje i jest szczesliwa...

mama tez od 4 miesiaca dawala mi banany z kasza mann bo wtedy tylko taka byla...teraz sie potworzyly jakies zakazy i nakazy...niedlugo zaczna do łóżek nam wchodzic i mowic kiedy mamy seksowac sie z mezami a kiedy nie....
 
Ostatnia edycja:
Ja tez jestem na bebilonie pepti w tej chwili podaję 180 mleka+2 miarki kaszki kukurydzianej po 4 miesiącu są kaszki ryżowe(w żółtych opakowaniach)bobovity takie do dosypania do mleka z bananami,malinami,jabłkami i z tych będę wybierać.Bez bananowej bo tych owoców nie można....

no w tych kaszkach to ja bym się jakiejś zastraszającej ilości owoców nie spodziewała;-) one są raczej tylko aromatyzowane;-) i uważać trzeba bo słodkie - ja takie kaszki podawałam starszakowi z prawdziwymi rozgniecionymi owocami - malinami, truskawkami, bananami albo z utartym jabłkiem

ja muszę Julka nauczyć picia z butli bo od września do pracy, a stałe pokarmy zacznę we wrześniu po skończeniu 5 mies.
 
ja też na razie samo mleko, od piątego miesiąca dietetyczka ze szpitala doradziła mi wprowadzenie zupki jarzynowej, no i pewnie potem też jakieś kaszki i inne takie, a muszę od piątego, bo jak Karol będzie miał 5 i pół miesiąca to wracam do pracy
 
Polio
Jest to niebezpieczna choroba zakazna wywolywana przez wirus polio zwana tez Choroba Heinego i Medina, Nagminnym Porazeniem Dziecym. Choroba doprowadza do niesymetrycznego porazenia wiotkich konczyn dolnych, a takze (jesli porazenie postepuje w gore ciala) do porazenia miesni konczyn gornych. Dramatycznie przebiega porazenie osrodka oddychania i krazenia. Zakazenie:
Wirus wywolujacy chorobe przenoszony jest droga pokarmowa, atakuje komorki rdzenia kregowego, a w szczegolnosci neurony ruchowe. Choroba moze doprowadzic nawet do trwalego paralizu.
Objawy:
W 90-95% zakazenie przebiega bezobjawowo.
W zaleznosci od postaci choroby obserwujemy zroznicowane objawy.
Zakazenie poronne - ce****e sie goraczka, bolem gardla, czasami biegunka.
Postac oponowa - zajecie opon mozgowo-rdzeniowych z typowymi objawami oponowymi takimi jak: wysoka goraczka, niepokoj, podwyzszone napiecie miesniowe.
Postac porazenna - wystepuje najrzadziej (0,1-1% wszystkich przypadkow). Porazenia najczesciej dotycza miesni konczyn.
W postaci opuszkowej lub mostkowej z porazeniem nerwow czaszkowych oraz w postaci porazenia wstepujacego dochodzi do porazenia oddechowo - krazeniowego.
W postaci mozgowej (polioencephalitis) dominuje zaburzenie swiadomosci, zaburzenie rownowagi, zaburzenie mowy i inne objawy porazenia prowadzace w efekcie do smierci dziecka.
Zapobieganie:
Skuteczna ochrona przed nagminny porazeniem dzieciecym sa szczepienia ochronne. Szczepienie przeciw polio jest szczepieniem obowiazkowym w polskim kalendarzu szczepien, jednak mozna wybrac szczepionke skojarzona, ktora chroni naraz przed ponad piecioma chorobami, dzieki czemu dziecko otrzymuje mniej wkluc i bolu.
Wystepowanie:
Jeszcze 50 lat temu wirus polio byl glownym zabojca dzieci, ale w roku 2002 Europa zostala uznana za wolna od tej choroby. Nadal jednak odnotowA?o???uje sie przypadki zachorowan na swiecie.
 
reklama
Do góry