reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Co do pieluch to mam doświadczenia podobne do Spaczyny, też wolę pampersy.Gaja tez ślini się niemiłosiernie, rączki to normalnie cały czas w buzi są, no chyba, że trafi tam coś innego, np. grająca żyrafa...
 
reklama
o widzę że temat ślinienia się jest obecny na 2 wątkach ;-)

ja też wolę Pampersy :tak: Huggiesy nam kilka razy przeciekły, więc się zraziłam ;-) poza tym strasznie z nich śmierdzi, nawet gdy zawartości nie jest jakoś imponująco dużo ;-)
 
jesli chodzi o pieluchy to my tez pampersow uzywamy;-) innych nie wyprobobywalismy jeszcze, bo nie mielismy okazji.. Mlody przy kazdej wizycie dostaje pampersy i np tych z 2 mamy tyle, ze ostatnio sie zastanawialam czy by na allegro ich czasem nie wystawic, bo niewiem czy Mlody je zdarzy zuzyc:tak:
nio, ale ostatnio zauwazylam, ze pampers, a pampers to tez roznica.. tzn te pakowane np po 94 szt sa inne niz pakowane po 98szt.. i nie chodzi mi tu o oprawe wizualna tylko;-) te co jest ich 98 faktycznie jakos tak dziwnie pachna nawet jak Maks lekko siknie:eek: ciekawe od czego to zalezy:baffled: na szczescie zostaly nam paczki po 94szt, wiec sie ciesze, bo po pierwsze wydaja mi sie lepsze jakosciowo, a po drugie maja ladniejsze obrazki:-D hi hi
a jesli chodzi o usypianie to my Maksa nie usypiamy wcale.. jak ma ochote to spi sam, bo inaczej to nerwicy bym sie nabawila, bo u niego oczy jak niechce spac sa jak 5;-) moze dlatego w dzien nie spi nam az tak duzo, a na noc sam usypia.. po kapieli, cycu klade go do lozeczka, on chwile pomamrota, pogaworzy cos po swojemu i po 5 min najczesciej spi:tak::-)
 
Kiedyś pisałyście ze często wietrzycie pupki dzieci. Często to znaczy ile ? :confused:
Ja wietrzę ok 10 min przy każdym przewijaniu ( przewijam co ok2h)
I codziennie przed kąpielą jest 1h leżakowanie bez pieluszki i po kąpieli tez ok 1h bez pieluszki by się wszystko dobrze wysuszyło.
Wstyd się przyznać ale ja prawie nie wietrzę. :sorry: Wietrzę po kąpieli 10-15minut i 1-2 razy w ciągu dnia po 10 minut, pieluchy zmieniam co 3-4 godziny i po każdej kupie. Fakt, że Julian nie ma problenów z dupką. Nie stosuję w dzień kremów, przy zmianie pieluchy wycieram chusteczkami Sensitive Pampersa, potem osuszam papierową chusteczką i nakładam pieluchę. ;-) Jak dupka jest lekko zaczerwieniona to smaruję kremem Bübchen lub Bepanthenem niebieskim.
Moja ostatnio zaczęłą się coś ślinić. Nie wiem czy to normalne w jej wieku? Czy Wasze pociechy mają wzmożony ślinotok ? :)
Julian głównie ślini się leżąc na brzuszku, myślę że to normalne. :tak: No i łapki ostatnio coraz częściej i sprawniej ładuje do buzi. ;-)
 
ja,podobnie jak Ma_Dunia nie przywiazuje szczegolnej wagi do wietrzenia.Przed kapiela zawsze go robieram i wolam tatusia zeby sobie pogadali:tak: z siusiakiem na wierzchu (Alexa oczywiscie;-)).I tak z 10 min to trwa a w dzien zawsze jak zmieniamy pieluszke to troche to trwa bo Alus jest wtedy w totalnym blogostanie i cieszy sie nizmiernie wiec lezy z golym ptaszkiem na przewijaku i smieje sie.

a ze slinieniem sie to u nas podobnie,tez mnie to zastanawialo ze na zabki to jeszcze duz czasu ale widze ze to normalne u takich brzdacow,baczki z zawartoscia tez sie zdarzaja ale jakos sie nimi nie martwie.Kazdemu moze sie zdarzyc,nie?:-D
 
my używamy pampersów belli, teraz jesteśmy na 2, nie podobają mi się wcale huggiesy, a pampersy mają jedynie taki plus że są cieńkie, wybraliśmy belle bo są najbardziej bawelniane

ja do wietrzenia pupy też nie przykłądam duzej wagi, poza tym maly siusia bardzo często i zmieniam pieluchę prawie co pól godziny, po mokrych chusteczkach też wycieram pupę pieluchą tetrową, potem dopiero smarowanie, jak do tej pory, odpukać, pupa się nie odparzyla, z wietrzeniem byłby malutki problem bo Wojtek lubi robić fontanny w trakcie przewijania, i tak kilka razy udało mu się obsiusiac i mamę i tate, podłogę no i przewijak​
 
A my wietrzymy Kacperka co jakiś czas. Bardzo lubi leżec na brzuszku. Wykorzystujemy to i kiedy sobie tak leży odpinamy mu pieluszkę i wietrzymy. Nie ma tez wtedy problemu z sikawką, bo jest schowana na dole :)
 
A my wietrzymy przed kąpielą,rozkładam ceratkę na macie i się z goła dupką gapi na zabawki.Czasem kilka minut,czasem pół godz.,jak wyjdzie.Czasami jeszcze w ciągu dnia,jak cos dupka królewny czerwona.Po za tym pampersy,przewijanie często,bo księżniczka delikatna,jak coś to się drzeeeeee.Ale tylko mokre chusteczki,bez większych ceregieli.;-)Acha,brat kremem smaruje:-D
 
reklama
Widze że nie macie większych problemów z usypianiem dzieci u nas niestety jest duży problem.
W dzień w cycu ma faze aktywną jak zaczyna marudzić tak po 1h tule niż i zasypia na rękach niestety po odłożeniu nieraz się zaraz wybudza i znowu marudzi a nieraz pośpi albo 1\2h albo 1h.
Najgorzej jest z usypianiem na noc, po kąpieli dostaje cyca i usypia ale po odłożeniu do łóżeczka zaraz się budzi i niestety trwa to ponad 1h nawet do 2h usypianie na rękach bo inaczej drze się .

Jak to wygląda u Was czy po kąpieli jest cyc i spanie czy inaczej?
 
Do góry