reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Dziewczyny ten moj maly len dalej nie siedzi sam i nie chce siedziec. Caly dzien na brzuchu. Czy zostalismy juz sami z tym? Raczkowac tez nie chce. Nauczyl sie czolgac jak zolnierz i tak grasuje po calym domu.
moj tez nie chce raczkowac ale jak cos chce siegnac to wstaje na kolanka a potem na szkirki...ale raczkowac niet i chyba nie bedzie:sorry:
ale siedziec siedzi...ale tez woli spedzaj czas na brzuszku jako czołgista:tak:
 
reklama
moj tez nie chce raczkowac ale jak cos chce siegnac to wstaje na kolanka a potem na szkirki...ale raczkowac niet i chyba nie bedzie:sorry:
ale siedziec siedzi...ale tez woli spedzaj czas na brzuszku jako czołgista:tak:

Moja mama mowi, ze ja z siostra tez tak czolgalysmy sie i nie raczkowalysmy. Za to wczesniej zaczelysmy chodzic. Moze to i lepiej:-) Ale martwi mnie to siedzenie
 
Dziewczyny ten moj maly len dalej nie siedzi sam i nie chce siedziec. Caly dzien na brzuchu. Czy zostalismy juz sami z tym? Raczkowac tez nie chce. Nauczyl sie czolgac jak zolnierz i tak grasuje po calym domu.

Bartek też ciągle tylko się czołgał a jakoś w połowie sierpnia dosłownie jednego dnia zaczął sam siadać, a na drugi dzień raczkować
 
ojoj ile tu nowych tematów:shocked2:

Mamuski czy ktoras z Was używala jakiegoś syropku na kaszelek u szkraba??:-:)-:)-(
Ja używałam DROETUX
Dziewczyny ten moj maly len dalej nie siedzi sam i nie chce siedziec. Caly dzien na brzuchu. Czy zostalismy juz sami z tym? Raczkowac tez nie chce. Nauczyl sie czolgac jak zolnierz i tak grasuje po calym domu.
I mój eż się czołga jak żołnierz i siedzi ale niestety nieprawidłowo. Jakoś tak z klęku siada i nóżki zostają z tyłu takie rozkraczone jak u żabki.:-(
czy Wasze dzieciaczki uzywaja jeszcze smoki?
moj wciaz i bez niego nie usnie...jak spi twardo to bez smoczka...w dzien w ogole mu nie daje..tylko jak zasypia:tak:a Wy?
Mój nigdy smoka nie używał nawet do zabawy nie chciał.
Fajne te buciko skarpetki ale nie wiem czy to dobry pomysł. Zapytam rehabilitantki nanajbliżzym spotkaniu.
mój Alex smiga po domku w skarpetkach z antyposlizgami:tak: bo inaczej cały zmarzniety i pozatym strasznie mu sie niszcza paznokietki u stóp przez to Jego pełzanie,bo odpycha sie paluszkami do startu:-Dwiec musi miec syrki a zeby calkiem mu sie nie pokruszyły:-D
Mój też już jest w skarpetkach bo chłodno a nawet na spacery zakładam mu takie buciczki nie dochodzenia dla niemowląt ale cwaniak nauczył się podwijać paluszki zebym mu tych kapciuszków nie mogła włożyć a potem tak je śmiesznie ściąga noga onogę. ale wiem że dzieci faktycznie powinny chodzić boso po różnych powierzchniach i tak sobie pomyslałam, żemożna dziecku zrobićtaki tor z różnych faktur do chodzeniai bawić się takpo kilka minut dziennie.
tylko mójdopiero wstawać się uczy więc muszę poczekać z realizacją.
 
czy Wasze dzieciaczki uzywaja jeszcze smoki?
moj wciaz i bez niego nie usnie...jak spi twardo to bez smoczka...w dzien w ogole mu nie daje..tylko jak zasypia:tak:a Wy?

Nie używamy smoka w ogóle bo moje dziecko ma odruch wymiotny jak jej silikon do buzi wkładam :-D

Mamuski czy ktoras z Was używala jakiegoś syropku na kaszelek u szkraba??:-:)-:)-(
Bardzo polecam LIPOMAL !!!

Dziewczyny ten moj maly len dalej nie siedzi sam i nie chce siedziec. Caly dzien na brzuchu. Czy zostalismy juz sami z tym? Raczkowac tez nie chce. Nauczyl sie czolgac jak zolnierz i tak grasuje po calym domu.

Moja tylko pełza do tyłu:)wiec jak ma ochotę do czegoś podpełznąć to musimy ją tyłęm odwracać:-D:-D:-D:-D
 
Czy wśród naszych dzieciaczków są jeszcze jakieś, które same nie siadają? Czy zostaliśmy sami na polu bitwy:eek:?
I pytanie do mamusiek, których dzieciaczki siadają? Ja to wygląda? Czy siadaja z leżenia na pleckach, lekko przekręcaja sie boczek i podpierając jedna ręką siadają? Czy z leżenia na brzuszku, podnoszą pupke podpierająca się nóżkami tak siadaja z pozycji bocznej?
Bo nam babeczka z rechabilitacji kazała ćwiczyć ten pierwszy sposób, ale Filip nie kwapi się do takiego siadania i wczoraj pierwszy raz usiadł tym drugim sposobem. I nie wiem czy tak też jest prawidłowo:eek:
 
reklama
Czy wśród naszych dzieciaczków są jeszcze jakieś, które same nie siadają? Czy zostaliśmy sami na polu bitwy:eek:?
I pytanie do mamusiek, których dzieciaczki siadają? Ja to wygląda? Czy siadaja z leżenia na pleckach, lekko przekręcaja sie boczek i podpierając jedna ręką siadają? Czy z leżenia na brzuszku, podnoszą pupke podpierająca się nóżkami tak siadaja z pozycji bocznej?
Bo nam babeczka z rechabilitacji kazała ćwiczyć ten pierwszy sposób, ale Filip nie kwapi się do takiego siadania i wczoraj pierwszy raz usiadł tym drugim sposobem. I nie wiem czy tak też jest prawidłowo:eek:
mój Alex też nie siada...ale czesto probuje ale tym 2 sposobem:zawstydzona/y::tak:
nie wiem czemu nie siada bo normalnie siedzi na nozkach ale usiasc nie siada...bo zaraz albo wstaje wlbo kladzie sie na brzuch i spipcza dalej:shocked2:
 
Do góry