reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

moja Lenka jak ja posadze to chwilke juz siedzi ale jeszcze nie za długo bo po chwili leci na boki ale to już cos :tak:
 
reklama
A ja mam pytanie z innej beczki. czy wasze dzieciaczki juz siedzą? Mój jest bardzo leniwy i nawet na brzuszku sie wkurza. Owszem jak lezy na brzuszku to ubina nózki w kolanka ale na rączkach się ni podniesie tak jak do raczkowanie, tylko podnosi dupcie i się odbija.

Kubuń robi to samo a sadzać nam jeszcze się ni wolno bo słaby jest.
Ale zaczyna mostki robić i przemieszcza się do przodu w tej pozycji co opisałaś
 
W ogole dziewczyny to mam stracha. Ludzie mi chyba bzdur nagadali. Mówią ze mały sie bedzie gorzej rozwijał, bo urodził się taki mały i 3 tyg za wcześnie :-(. Martwie się, bo on na tym brzuszku to nie chce tak wysoko główki podnosic.
 
Moja też jeszcze nie siedzi
A wogóle to dzisiaj napędziła mi strachu, przed wyjazdem do fotografa ubierałam jej opaskę trzymając ją na kolanach i ona tak sie gibnęła do przodu, mama stała z boku i wyrwała zeby ja łapac, a ja w ostaniej chwili złapałam ją za fraki:zawstydzona/y:, na szczęście skończyło się tylko na strachu
oj dobrze że nic się nei stało:tak:

W ogole dziewczyny to mam stracha. Ludzie mi chyba bzdur nagadali. Mówią ze mały sie bedzie gorzej rozwijał, bo urodził się taki mały i 3 tyg za wcześnie :-(. Martwie się, bo on na tym brzuszku to nie chce tak wysoko główki podnosic.
Agacia ty nie słuchaj głupich gadanek ludzi, przecież chodzisz m małym do lekarza i jakby było cos nie tak to by ci powiedział
 
W ogole dziewczyny to mam stracha. Ludzie mi chyba bzdur nagadali. Mówią ze mały sie bedzie gorzej rozwijał, bo urodził się taki mały i 3 tyg za wcześnie :-(. Martwie się, bo on na tym brzuszku to nie chce tak wysoko główki podnosic.
nie no zaraz mi się naleśnik przypali, ale nie mogę czytać takich bzdur:wściekła/y::wściekła/y:, kogo ty słuchasz, masz zdrowego synka:tak::tak: ,. ładnie rośnie:tak::tak: i przestań tak myśleć i zamartwiać się
 
W ogole dziewczyny to mam stracha. Ludzie mi chyba bzdur nagadali. Mówią ze mały sie bedzie gorzej rozwijał, bo urodził się taki mały i 3 tyg za wcześnie :-(. Martwie się, bo on na tym brzuszku to nie chce tak wysoko główki podnosic.


Agacia a co mówi pediatra?
W razie czego weź skierowanie do neurologa i on ci powie. I na rehabilitacje też nam dała skierowanie pediatra. przed ćwiczeniami jest kontrola ze specjalistą, który diagnozuje dzieciątko i zaleca ćwiczenia albo wskazówki pielęgnacyjne.
u nas tak właśnie było z inicjatywy pediatry.
I nie martw się na zapas. Ja się przyznam, że szalałam jak dostałam te skierowania ale to "zboczenie zawodowe" jak mówią a jeszcze dziewczyny z netu mnie nakręcały i bez potrzeby.
 
No ja to chyba mam jakąś schize .

Lilac mówiła pediatrze jakies dwa miesiące temu ze sie martwie ze tej główki nie podnosi tak ładnie jak powienien. To mi powiedziała, że mam sie nie martwić bo kazde dziecko ma swój czas rozwoju i ze on sie urodzi troszkę wczesniej i ma prawo np. tydzien później usiąśc od innych dzieci. Potem zaczął juz pieknie podnosić główke i przestłąm sie martwic, ale znowu mi wróciło bo jeszcze nie siedzi i znowu leniu****ę z ta główką.
 
No ja to chyba mam jakąś schize .

Lilac mówiła pediatrze jakies dwa miesiące temu ze sie martwie ze tej główki nie podnosi tak ładnie jak powienien. To mi powiedziała, że mam sie nie martwić bo kazde dziecko ma swój czas rozwoju i ze on sie urodzi troszkę wczesniej i ma prawo np. tydzien później usiąśc od innych dzieci. Potem zaczął juz pieknie podnosić główke i przestłąm sie martwic, ale znowu mi wróciło bo jeszcze nie siedzi i znowu leniu****ę z ta główką.
pediatra ma racje
 
reklama
Dziewuszki a jaki rozmiar Pampersów wasze dzieci już noszą bo ja chyba się muszę już na 4 przestawić. Dużo są większe od 3?

Agacia - ja się martwiłam, że Jasiek mało je bo on nie zjada na raz więcej niż 120ml mleczka a moja pediatra powiedziała, że się dobrze rozwija wyniki krwi już ma w normie i że po prostu taka chudzina jest i niejadek. I już. Dopóki pediatra nic nie mówi, że jest źle - nie ma się co martwić. Każde dziecko jest inne.
Mój Jaś dopiero teraz zaczął pakować stópki do buzi a Twój Mati już dawno temu odkrył, że ma stópki. Zalezy od tego jaki dziecko ma charakter - mój Jaś jest stale w ruchu i stale leży na brzuchu i pełza po całym domu więc mu trudno było na tym brzuchu znaleźć te stopy :-D ALe on od początku wolał np. spać na brzuchu. Do tej pory śpi albo na brzuchu albo na boku na wznak się budzi. A przecież większość dzieci śpi właśnie na wznak.
Można by wymieniać godzinami takie różnice ale nie ma po co. Nasze pocieszki są zdrowe tylko po prostu rozwijają się w różnym tempie.
 
Do góry