reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
ja z wiadomoscia bardzo szczesliwa:-D:-D:-D:-D

dzisiaj o 7 rano przyszla na swiat Bianeczka wazyla 3 kg i 50 cm dluga, ja peklam od tylka az po cewke , ale daje rade, buzki dla wszystkich mamusiek . Kankiya

KANKIYA GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Yoka, kochana, właśnie magia tej rureczki polega na tym, że jest IDEALNA na gazy (bo uchodzą właśnie przez tę rurkę, a przy okazji często idzie też kupka, albo nawet sama woda). Dla kolek nie ma znaczenia, czy dziecko robi kupki normalnie czy nie. Maluch może walnąć kupkę, a za 10 min. i tak mieć problem z brzuszkiem, bo nagromadzą się w jelitach gazy. I właśnie na to pomaga rureczka. Spróbuj, naprawdę ręczę, że przyniesie ulgę. Można ją stosować kilka razy dziennie. My od trzech dni używamy wieczorami, bo małą jakoś tak po wieczornym karmieniu muli w brzuszku, podkurcza nóżki i marudzi. Po rureczce - odchodzą gazy, czasem pójdzie rzadka kupka i mała się uspokaja. Zresztą przy Jaśku, który miał przez 3 miesiące kolki nawet kilka razy dziennie, to ja sobie życia nie wyobrażam bez tego sprzętu. :-D

Pytia za każdym razem uzywacie nowej rurki???sorki za pytanie:zawstydzona/y:ale w szpitalu widzialam jak to robia połozna i wyrzucają te rureczki...musze pomyslec ile mam ich zamówić:-p

Dziewczyny a powiedzcie mi jak u Was z kąpielą maluchów??? Bo moje dziecko to cały blok slyszy.....:confused:

YOKA u nas to samo:-D

Mam straszne wyrzuty sumienia, ze nie karmie piersią, az chce mi się plakac:-(

Agawar przechodzę to samo...jesteśmy super mamami musimy w to uwierzyć!!!!!teraz w ruch poszły u nas nakładki silikonowe i jakos idzie ale mała tylko memle cyca a nie je więc karmię ja mleczkiem Nanem...
A ile Wasza dzidzia zjada (tzn.ile razy dziennie i po ile ml???:baffled:)

Pytio, własnie zamówiłam rureczkę. Napisz prosze "instrukcje obsługi" rurki. Czy wystarczy włozyc w tyłeczek czy jakoś nia manewrowac?

Agawar u nas w szpitalu końcówke rureczki smarowały maścią witamonową!!!

Doczytałam Was do polowy, w wolnej chwili bede wiecej nadrabiała...ale fajnie że jesteście...i można tak dużo dowiedzieć się...buziaczki!!!!
 
ja karmie Filipka mleczkem modyfikowanym Bebilon 1, maluszek je roznie tak ok 90 ml co 3 godzinki czasama zdaza sie ze budzi sie czesciej czasami przesypia 5 czy 6 godzinek. na poczatku podawalam tez odciagniete moje mleczko ale bylo tego bardzo malo a teraz juz pijemy tylko Bebilon. a ja juz nie mam prawie nic pokarmu:-( plusem jest to ze moglam sie najesc dowoli na te swieta bez szkody dla szkrabka:tak:
 
Madzienka - wystarczy czy jedna (ewentualnie dwie) rureczki. Po użyciu wystarczy ją przepłukać ciepłą (nie gorącą!) wodą i jest gotowa do następnego użycia. Ja mam dwie, jedną w domu, a drugą zawsze w torbie, którą zabieram jak gdzieś wychodzimy (na wszelki wypadek).

agawar - pisałam Yoce na priva dokładną instrukcję użycia rureczki, więc pozwól, że wkleję tu tę wiadomość, może ktoś jeszcze będzie chciał skorzystać.
Rureczkę oczywiście wkładasz węższą stroną, można wkładać dosyć głęboko (nawet prawie całą), ale jest jeden warunek - nie możesz wkładając ją czuć oporu. Jak napotykasz na opór, to nie wpychasz dalej. I rureczką cały czas trzeba ruszać (tzn. wkładać głębiej i nieco wysuwać), wtedy pobudza się jelita. Cały "zabieg" trwa koło 10-12 minut. Powinny odejśc gazy (takie pstrykanie w rureczce), a potem kupka. Nie przejmuj się, jeśli przez parę minut zabiegu nic się nie dzieje, cierpliwie wsuwaj i wysuwaj rureczkę, a na pewno w końcu dzieciątko popuści. Koniecznie podłóż pieluszkę i uważaj na ściany, bo czasem wylatuje kupka pod ciśnieniem ;)
A, i przed użyciem posmaruj rureczkę oliwką, żeby nie ocierać pupci.

Jak dla mnie to jeden z najgenialniejszych i najprostszych wynalazków dla maluchów. Pewnie, że przy bardzo mocnych kolkach nie obędzie się bez jakiś kropelek, itp., ale przy powszechnych bólach brzuszka, bączkach i dyskomforcie rureczka przynosi natychmiastową ulgę i maluszkowi i zmęczonym jego płaczem rodzicom :)
 
dziewczyny co jest lepsze dla 2 tygodniowego noworodka woda morska czy sol fizjologiczna do nawilzenia noska??????

Ja używam wody morskiej :-)

ja karmie Filipka mleczkem modyfikowanym Bebilon 1, maluszek je roznie tak ok 90 ml co 3 godzinki czasama zdaza sie ze budzi sie czesciej czasami przesypia 5 czy 6 godzinek. na poczatku podawalam tez odciagniete moje mleczko ale bylo tego bardzo malo a teraz juz pijemy tylko Bebilon. a ja juz nie mam prawie nic pokarmu:-( plusem jest to ze moglam sie najesc dowoli na te swieta bez szkody dla szkrabka:tak:

Moja Mała je Bebilon Comfort co 3-4 h ok 120 ml:-)
 
Ja używam wody morskiej :-)



Moja Mała je Bebilon Comfort co 3-4 h ok 120 ml:-)

dzieki kochana :tak::tak: ja sprobowalam raz podac Fifusiowi gdy nie mogl zrobic kupki i sie prezyl Bebilon Comfort i biedak jakos zle zniusl niestety to mleczko zrobil 3 kupki takie bardzo zadkie pod rzad az musialam go calego przebierac bo sie biedak caly ubrudzil w kupce:-D:-D:-Daz sie przestraszylam ze to biegunka ale cale szczescie minelo i wrocilam do Bebilonu 1 , a komfort bede trzymala na juz bardzo awaryjna sytuacje:tak: ale kazdy organizm jest inny i na Filipka widocznie ta mieszanka dziala zbyt intensywnie:-D teraz chce Fifkowi zaczasc podawac Hippowa herbatke koperkowa ale boje sie jak zareagyje na nia ech ten strach czloweik sie teraz wszystkiego boi nowego:-:)-(
 
Nasz Bartek juz nie pije Bebilon Comfort, a Bebilon Pepti. Dostał wysypki na buźce i brzuszki, do tego doszły zielone kupki, wiec pediatra przepisała mleko dla dzieci nietolerujacych białka krowiego. Niestety Bartek nie zbyt chetnie chce pic to mleczko. Mam nadzieję, ze sie szybko do niego przekona i, ze wysypka zniknie. Od tyg nasiliły sie nam kolki, nie spimy po nocach. Zastanawiamy sie nad zakupem hustawki, co by troche uspokoił synka. Dodam, ze mały spi tylko na rekach:((tzn w dzień), a w nocy z nami.
A hustawka taka:
FISHER PRICE HUSTAWKA AQUARIUM PROJEKTOR HIT 2009! (494638588) - Aukcje internetowe Allegro
 
Nasz Bartek juz nie pije Bebilon Comfort, a Bebilon Pepti. Dostał wysypki na buźce i brzuszki, do tego doszły zielone kupki, wiec pediatra przepisała mleko dla dzieci nietolerujacych białka krowiego. Niestety Bartek nie zbyt chetnie chce pic to mleczko. Mam nadzieję, ze sie szybko do niego przekona i, ze wysypka zniknie. Od tyg nasiliły sie nam kolki, nie spimy po nocach. Zastanawiamy sie nad zakupem hustawki, co by troche uspokoił synka. Dodam, ze mały spi tylko na rekach:((tzn w dzień), a w nocy z nami.
A hustawka taka:
FISHER PRICE HUSTAWKA AQUARIUM PROJEKTOR HIT 2009! (494638588) - Aukcje internetowe Allegro

teraz sobie przypomniaam ze po butli Bebilon Comfort maly dostal wysypki na buzce ktora trzymala sie jakies dwa dni teraz juz znikla , ale to przeciez niemozliwe zeby to bylo od comfortu skoro po zwyklym Bebilonie nic jemu nie wyskakuje:confused::confused:
 
reklama
dzieki kochana :tak::tak: ja sprobowalam raz podac Fifusiowi gdy nie mogl zrobic kupki i sie prezyl Bebilon Comfort i biedak jakos zle zniusl niestety to mleczko zrobil 3 kupki takie bardzo zadkie pod rzad az musialam go calego przebierac bo sie biedak caly ubrudzil w kupce:-D:-D:-Daz sie przestraszylam ze to biegunka ale cale szczescie minelo i wrocilam do Bebilonu 1 , a komfort bede trzymala na juz bardzo awaryjna sytuacje:tak: ale kazdy organizm jest inny i na Filipka widocznie ta mieszanka dziala zbyt intensywnie:-D teraz chce Fifkowi zaczasc podawac Hippowa herbatke koperkowa ale boje sie jak zareagyje na nia ech ten strach czloweik sie teraz wszystkiego boi nowego:-:)-(

tygrysku, te kupki to niekoniecznie od tego mleczka.
Olek po powrocie ze szpitala też kilka dni nie robił kupki, a jak zaczął to nie nadążałam łapać w pieluszkę. Pani doktor powiedziała, ze to normalne, że dziecko robi tyle kupki naraz, jeśli przez kilka dni nie robiło :-)
 
Do góry