reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

Cześć.
Ja tak z innej beczki mieszkałam w Olsztynie i niestety musiałam się przeprowadzić do Ostródy, wiem że to forum Olsztyńskie ale są może jakieś mamy z Ostródy lub okolic.
Pozdrawiam
 
reklama
Karolina dlaczego niestety? Ja uważam, że Ostróda do piękne miasto i super się rozwija nie to co Olsztyn w którym po 20 latach wybudowano w końcu basen... szkoda gadać. Sama też wyprowadziłam się z Olsztyna tylko troszkę bliżej bo do Olsztynka :) Tu mam ciszę spokój, las za oknem i pewność, że nie obudują mi bloku w koło wieżowcami :)


A co do kawiarni, miejsce to prawdopodobnie Jaroty ponieważ jako była mieszkanka tej dzielnicy mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że na starówkę na kawę to mi się jeździć nie chciało i wolałabym mieć takie miejsce pod nosem, gdzie mogłabym dojść sobie spacerkiem z wózkiem, niż jechać specjalnie autem, zwłaszcza, że wiadomo na starówce zaparkować ciężko oraz parkowanie dodatkowo płatne :) Termin otwarcia nadal nieznany bo uzależniony od bardzo wielu czynników. Jednak jeśli wszystko będzie szło po mojej myśli we wrześniu powinna zacząć działać oraz raczyć gości przepyszną kawą parzoną przez Dyplomowanego Baristę :)
 
Witam Serdecznie Olsztyńskie Mamy!
Jestem w 19 tygodniu ciąży i co prawda nie mieszkam w Olsztynie (ok. 50 km. za) ale uczęszczam do lekarza w szpitalu Wojewódzkim i mam mnóstwo pytań związanych z ciążą itp. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)
Mam pytanie do mam których ciąża była prowadzona w Szpitalu Wojewódzkim o USG. Jak to u Was wyglądało, tzn. w jakim terminie i co było na USG???
U mnie pierwsze miałam w 12 tygodniu i nie zrobiono dzieciątku ani przezierności karkowej, ani nie zmierzono kości nosowej, tylko całe dziecko ogólnie i zmierzono tętno. Pan doktor stwierdził że "ma za słaby sprzęt i jeśli chcę coś więcej to muszę prywatnie". Czy któraś z Was też tak miała? Czy to prawda???
Za 3 dni mam wyznaczone następne USG które podobno jest bardzo ważne, a przeprowadzone ma być również na 6 piętrze. Chyba sprzęt jest taki sam, więc jak lekarz pomierzy wszystko u dziecka?
Proszę pomóżcie i powiedzcie co o tym sądzicie i wiecie :-(
 
Magda, ja Ci niestety nie pomogę :no:

Ja za to mam pytanie o cukiernie w Olsztynie. Potrzebuję takiej, która zrobi ładny tort na pierwsze urodziny. Macie takie, które możecie polecić?
 
Witam Serdecznie Olsztyńskie Mamy!
Jestem w 19 tygodniu ciąży i co prawda nie mieszkam w Olsztynie (ok. 50 km. za) ale uczęszczam do lekarza w szpitalu Wojewódzkim i mam mnóstwo pytań związanych z ciążą itp. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)
Mam pytanie do mam których ciąża była prowadzona w Szpitalu Wojewódzkim o USG. Jak to u Was wyglądało, tzn. w jakim terminie i co było na USG???
U mnie pierwsze miałam w 12 tygodniu i nie zrobiono dzieciątku ani przezierności karkowej, ani nie zmierzono kości nosowej, tylko całe dziecko ogólnie i zmierzono tętno. Pan doktor stwierdził że "ma za słaby sprzęt i jeśli chcę coś więcej to muszę prywatnie". Czy któraś z Was też tak miała? Czy to prawda???
Za 3 dni mam wyznaczone następne USG które podobno jest bardzo ważne, a przeprowadzone ma być również na 6 piętrze. Chyba sprzęt jest taki sam, więc jak lekarz pomierzy wszystko u dziecka?
Proszę pomóżcie i powiedzcie co o tym sądzicie i wiecie :-(


Że się zapytam a co to za lekarz partacz ... ?Ja bym czym prędzej zmieniła lekarza. Zmień na takiego co też pracuje w Wojewódzkim - jeśli tam chcesz rodzić ale który jest lepszy. Ja chodzę na NFZ do gabinetu dr Majewicz a ciąże prowadzi mi dr Chorzewska ( obydwie pracują w Wojewódzkim ). To moje druga ciąża i druga prowadzona przez ten gabinet i sobie chwalę.



Aneta ja polecam tortex jak i złoty klucz, ale złoty klucz chyba lepszy. Młody miał na 1-wsze urodzin tort w kształcie auta czyli zyg zaka:happy2:
 
Ostatnia edycja:
Witam Olsztyńskie mamy jeśli mogę polecić cukiernie to Aneta warto wybrać cukiernie Pralinka na ul. Mazurskiej torty warte swojej ceny. Miałam możliwość skosztowania prawie wszystkich :) polecam
 
hejka szkoda że tak późno odnalazłam ten wątek ja jestem z okolic olsztyna to moja pierwsza ciąża niestety zaliczam się do słodkich mam tzn mam cukrzycę ciążową i będę rodziła w wojewódzkim mam tysiąc róznych myśli co do zdrowia maluszka itp mimo iż cukry są ok zdarza się popełnić mały grzech ale wiem że nie powinnam zdrowie malucha ważniejsze a ja czasami po prosu nie wytrzymuję psychicznie itp ;/;/;/ ale damy radę pozdrawiam ;)


 
oj cicho tu ostatnio
Asiek888 każda ma obawy co do zdrowia dziecka i to się nie zmieni nawet po porodzie, ciągle towarzysz strach, czy się nie przeziębi, czy go coś boli. Głowa do góry.
Na cukierniach olsztyńskich za bardzo się nie znam, ze Śnieżki jadłam był b. smaczny ale możliwością dekoracji nie zachwycają.
 
Karolina dlaczego niestety? Ja uważam, że Ostróda do piękne miasto i super się rozwija nie to co Olsztyn w którym po 20 latach wybudowano w końcu basen... szkoda gadać. Sama też wyprowadziłam się z Olsztyna tylko troszkę bliżej bo do Olsztynka :) Tu mam ciszę spokój, las za oknem i pewność, że nie obudują mi bloku w koło wieżowcami :)


A co do kawiarni, miejsce to prawdopodobnie Jaroty ponieważ jako była mieszkanka tej dzielnicy mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że na starówkę na kawę to mi się jeździć nie chciało i wolałabym mieć takie miejsce pod nosem, gdzie mogłabym dojść sobie spacerkiem z wózkiem, niż jechać specjalnie autem, zwłaszcza, że wiadomo na starówce zaparkować ciężko oraz parkowanie dodatkowo płatne :) Termin otwarcia nadal nieznany bo uzależniony od bardzo wielu czynników. Jednak jeśli wszystko będzie szło po mojej myśli we wrześniu powinna zacząć działać oraz raczyć gości przepyszną kawą parzoną przez Dyplomowanego Baristę :)

Już nie mogę się doczekać tej kawiarni!!!:tak:
 
reklama
Hej hej, trochę tu cicho widzę. Też jestem z Olsztyna i
mam 9,5 miesięczną córeczkę. Z chęcią poznam inne mamy :) Mój nr gg to 44305545
 
Do góry