reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy na nocnik?

Dzisiaj po drzemce, czyli ok. 13 zdjęłam Victorowi pieluszkę i postanowiłam zobaczyć jak będzie z robieniem siusiu do ubikacji z nakładką. Problem w tym, że on nie umie zawołać, bo jeszcze nie potrafi powiedzieć "siusiu", więc domyślałam się, że jak mówi "mama be..." to albo już zrobił siku, albo dopiero mu się chce. Efekt nie był może zaskakujący. Zresztą nie spodziewałam się cudów pierwszego dnia:-p A więc dwa razy dużo siku do ubikacji, a reszta na ubraniu i podłogach, dywanach:sorry2: Zastanawiam się czy on już jest na to gotowy czy jeszcze poczekać:confused:. Myślę że może jeszcze jutro spróbujemy, a jak moja siła i cierpliwość będzie na granicy przy kolejnym wycieraniu podłogi to odpuszczę na jakiś czas:dry: Chociaż osobiście wolałabym się za to zabrać teraz, bo nie wiem czy dam radę po porodzie, albo tuż przed nim... ehh to będzie cięższe niż odstawienie od piersi:sorry2: Problem w tym, że to nie zależy tylko ode mnie, a głównie od mojego Syna;-)
 
reklama
Wolfia, ja też się zastanawiałam czy Maja da sobie radę. Uczyła się wolno, ale efekty są rewelacyjne. Już zakładam pampersa tylko na wyjście, bo jest za zimno na sikanie "pod drzewko", i na spanie. Dacie radę. A teraz dla Ciebie chyba rzeczywiście dobry moment, bo to jednak fizyczny wysiłek. Podziwiam Cię.
 
gratuluję wszystkim postepów w nocnikowaniui:tak::-)

u nas siku na nocnik też tylko po spaniu najczęściej, kupa to juz w ogóle baaaaardzo rzadko niestety. Hubek umie zawołać siusiu czy eee ale nie robi tego a jak zapytam czy chce siusiu to zawsze mówi że nieeee. Tylko jak lata z gołą pupą to umie zawołać no ale teraz za zimno by latał na golasa.... a w majteczkach to nie woła, chyba że dopiero jak juz częsciowo sie posiusiał.... no ale próbujemy dalej:tak:
 
U nas z nocnikiem to lipa totalnie ja mowie do Jenni zrob pipi (tak tu sie u nas na siku mowi) a Jenni podeszla do mnie i palcem mi do nosa i zrobila pipip :-D i pogadali z nia:-D
 
od tygodnia Weronika chodzi bez pampersa :tak:zakladam jej tylko na noc;-)początki były trudne przebierana była nawet do 3 razy dziennie i kupki zdazały sie w rajstopkach:rofl2:ale od 3 dni jest super siku tylko do nocnika tylko jest jeden problem od 3 dni nie robiła kupki a do nocnika nie chce jej zrobic wydaje mi sie ze wstrzymuje i nie mam pojecia co z tym fantem zrobic:confused:
 
reklama
Do góry