reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obrzęki w ciąży

ja miałam spuchnięte obie nogi.a właściwie pod koniec to już cała byłam spuchnięta.ale czasem było tak że jedna noga puchła mi trochę bardziej niż druga.
 
reklama
Ja jestem zdecydowanie bardziej spuchnięta z prawej strony, ale lekarz mówi, że to oczywiste, bo tak dziecko jest ułozone, że macica z jednej strony jest bardziej obciążona. Tak czy inaczej wszelkie puchnięcia, zwłaszcza silne należy wyjaśnić z lekarzem, żeby wykluczyć możliwość zatrucia ciążowego.
 
Witam dziewczyny!!
Teraz to raczej Wam nie pomogę bo już zostałyście szczęśliwymi mamusiami ale może ktoś będzie szukał informacji na temat opuchniętych nóg tak jak ja jakieś 6,5 miesiąca temu.
Mi się coś takiego przytrafiło w 37tyg. ciąży wstałam w nocy i zobaczyłam że jedna z moich nóg(lewa) jest strasznie napuchnięta i jakaś sina przy tym też chodzenie sprawiało mi ból. Rano pojechałam do szpitala i tam już zostałam gdyż okazało się że jest to zakrzepica.
Miałam mieć ciecie cesarskie w tym samym dniu ale ordynator zadecydował że jeszcze nie , ogólnie miałam wrażenie że lekarze sami nie wiedzieli co mają ze mną robić.Dopiero później się dowiedziałam że cięcie jest niebezpieczne dla mojego życia , z tego wszystkiego tak się zestresowałam na myśl o tym że mogę znaleźć się na tamtym świecie że w nocy dostałam bóli i z rana poszłam na porodówkę dostałam tzw. pszczółki parę razy położna zrobiła mi masaż szyjki macicy i po 3 godz. urodziłam ślicznego synka Marcelka.
Piszę swoją historię abyście nie bagatelizowały opuchniętych nóg czy tam jednej nogi , ja po wyjściu ze szpitala musiałam robić sobie zastrzyki w brzuch przez 6 mies. i dopiero po roku będzie wiadomo czy będę musiała przyjmować tabletki o końca życia czy nie.
Pozdrawiam Was!!
 
Mam pytanko, ostatnio mi puchną na potęgę nogi-i z tego powodu lekarz każał mi się oszczędzać-nawet chciał mi dac zwolnienie z pracy (oprócz tego z dzidzią i zemną wszytsko oki).
tak sie zastanawiam -czy to naprawde jest takie groźe, :szok:

Dajcie znać i napiszcie jak to było w waszym przypadku.
Bo już sama niewiem co ma m o tym myślec.
pozdrawiam mamuśki
 
mi tez bardzo puchly nogi od 6 miesiaca i gin kazala mi jesc cyclo 3 fort. chyba nawet po tym troche lepiej bylo.ja sie jeszcze smarowalam zelem z AA "ja i mama" na opuchniete nogi.
jesli po nocy opuchlizna schodzi to podobno wszystko jest ok.
 
mi tez bardzo puchly nogi od 6 miesiaca i gin kazala mi jesc cyclo 3 fort. chyba nawet po tym troche lepiej bylo.ja sie jeszcze smarowalam zelem z AA "ja i mama" na opuchniete nogi.
jesli po nocy opuchlizna schodzi to podobno wszystko jest ok.
wielkie dzięki blond ,ja tez smaruje jakimiś zelami.
może wyprubuje twój.
po pracy mam opuchnęte a potem jest oki, a rano hmmmmmmmm muszę sprawdzić!!!
bo troszkę się przestraszyłam jak mi gin. powiedział "oszczędzaj się!!!
 
Ja jestem w 25 tygodniu i właśnie mi zaczęły puchnąć nogi. Niestety w nocy obrzęk nie schodzi. Nogi bolą jakby mi ktoś igły wbijał. W środę idę do pani gin i może coś poradzi. Na odpoczynek nie mam co liczyć w środku remonty, choć staram się w ciągu dnia leżeć z do góry podniesionymi nogami.
 
Mi tez bardzo puchly nogi i rece. Pekaly mi buty na nogach,a obraczke juz w trzecim miesiacu musialam sciagnac. Lekarz tez kazal mi sie oszczedzac. Ale to nic groznego Monis80 nie martw sie:-)
 
Koncowka mojej ciazy przypadala na srodek lata. ktory tu, w australii oznacza 40+ stopni :tak::tak: Pracowalam fizycznie do 36tyg, w wiekszosci na powietrzu i moje nogi wygladaly jak sloniowe!:-D Nosilam tylko klapki, pilam duuuzo wody, i uwazalam na cisnienie. Poza dyskomfortem to chyba nic groznego,jesli nie ma boli,podwyzszonego cisnienia. Bedzie dobrze! Choc po porodzie nozki wygladaly jeszcze gorzej, opuchlizna spadla jakies poltora tyg. pozniej... Co za ulga :-)
Pzodrawiam wszytskie przyszle mamusie
 
reklama
Jestem w 25 tygodniu ale po opuchnietych nogach u mnie ani śladu ;-) Może dlatego ze już od 2 msc jestem na zwolnieniu lekarskiem i więcej leże niż chodze - a w pracy to miałam prace stojącą po 10h dziennie i już nie wyrabiałam w 3 miesiącu ciązy będąc.

Zauważylam tylko że pierścionek jest nieco ciaśniejszy, ale jeszcze mi to nie przeszkadza tak abym musiala go zdejmowac.

Z drugiej strony podobno picie dużej ilosci wody mineralnej pomaga na opuchlizne, bo wypłukuje sól z organizmu, a ja od samego poczatku ciazy musialam pic po 2 litry dziennie z powodu zapalenia pęcherza, wiec moze i to mnie uchronilo :tak:

Tak czy inaczej gdybym miala problem z opuchnięciem to na pewno stosowalabym na to jakiś krem no i leżała w pozycji z nogami w górze tak co najmniej 20-30min dziennie
 
Do góry