reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

no faktycznie w te ciepłe dni co mamy teraz dzieci chcą więcej pić :tak: i ma się wrażenie że non stop przy cycu wiszą :confused:

ja gdy jestem w domku to wyciągam cyca :cool2:
na spacerki na wszelki wypadek zabieram butelke z rumiankiem, czasem podaje też koperek jak widzę że synka boli brzuszek.
chciałabym go nauczyć picia samej wody, ale niestety nie wiem jaka irlandzka woda nadaje się dla takich maluszków :zawstydzona/y: ale jutro mamy wizytę u pediatry to się dowiem ;-)
 
reklama
malinka u nas pediatra wrecz kazal przepajac Julke woda z glukoza. Glukozy w rozsadnych ilosciach, tylko zeby bylo slodko.
Tylko u nas z uwagi na zoltaczke kazal.
No, ale mozna...
 
a ja jestem przeciwna dopajaniu glukoza bo dzieci bardzo łatwo przyzwyczajają się do słodkiego smaku i potem są tylko problemy nie licząc samej próchnicy...
ja jeszcze nie miałąm upalnej pogody u siebie ale zawsze na spacer zabieram słabą herbatkę koperkową. Nawet 1/4 normalnej dawki ...w sumie to sama woda ale ma lekki smaczek i Damian zawsze daje się nabrać
 
Ja też jestem temu przeciwna.
Tyle, że jeśli chodzi o mnie, wpojono mi (na szkole rodzenia, w literaturze), że karmiąc piersią nie powinno się ani dopajać ani dokarmiać. No i nie robię tego.
Pokarm matki dostosowuje się do potrzeb dziecka, a dziecko te potrzeby sygnalizuje, a nasza ingerencja cały ten mechanizm rozstraja.
Chciałabym pokarmić córkę przynajmniej 3 miesiące (na początku zakładałam że chociaż miesiąc) i dopiero wtedy zacząć cokolwiek zmieniać, oczywiście jeśli będzie taka potrzeba :tak:
 
Ja też nie dopajam synka. Zato prawie cały dzień siedzi mi na cycu.

A propo: Jak bierzecie herbatkę na spacer, to ona później jest już chłodna, można taką chłodniejszą dziecku podać????
Chciałabym zacząć brać herbatke na spacer, bo wczoraj wracałam z malym na sygnale do domu. Chciało mu sie pić i dar sie jak nie wiem co, wyciągnełamm cyca na ławce , przykryłam pieluszką, ale strasznie skrepowana się czułam.
 
aneteczka - ja przygotowuje herbatkę przed samym wyjściem na spacer, zalewam wrzątkiem i wkładam do torby termoizolacyjnej.
niestety ta torba nie trzyma ciepła tak długo jak bym tego chciała:-(
ale nie bój się - jeśli herbatka wystygnie dziecko tego nie wypije :sorry2: (przynajmniej mój synek taki jest - wypluwa smoka jak tylko poczuje że jest chłodna..). wtedy nie ma wyjścia, siadam na ławce przykrywam ramię pieluszką i wyciągam cyca :cool2:. choć czasem zdarza się tak że synek na spacerku wcale nie zawoła herbatki i po powrocie do domu ja ją wypijam ;-)

ja bym chciała karmić piersią najdłużej jak się tylko da :-) ale to jest uzależnione od tego kiedy wrócę do pracy.. teoretycznie wracam na początku listopada...więc tak z 5 miesięcy powinno mi się udać karmić cycolkiem :tak::-)
 
hej
MAM PYTANKO CIEMIENUCHA:????
tzn jak malej schodzi jakby skora z glowy to to jest to napiszcie prosze bo nie wiem czy sciagac ta skorke oliwka i szczotka czy nie???
opiszczie ciemienuche i jesli mozna prosic o zdjecie
bardzo prosze bo nie chce za pozno zaczac dzialac a jak to tylko skorka nie chce zrobic krzywdy malej
pozdrawiam
 
Krystynko to jest ciemieniucha

xgmd8z.jpg


jeśli Twoja Antosia ją ma to smaruj główkę olejkiem ...polecam Olejuszkę firmy Skarb matki i wyczesuj szczoteczką.

barmanka79 ja czesto biore herbatke na spacer i jak wystygnie to moj mały i tak pije, nie zabraniam mu tego bo napój ma temperaturę pokojową i jakoś nie jest źle odbierany ;-)
 
reklama
Kochane mam PROŚBE
Sposobem Confi zamieszczam zdjecie Buziolka Zosi - powiedzcie na co to wyglada?????
Ma cała buzie w takiej kaszce:-(. Zamieszcze zdjecia na innych watkach moze ktos miał podobna sytuacje
 
Do góry