reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

mam pytanie do dziewczyn które używały/ją nadmanganianu potasu - czy przemywałyście nim buźkę dziecka, np wacikiem????

mojego synka też wysypało, do tego doszły czerwone plamki na szyi, i nie wiem czy to uczulenie od płynu do prania czy jak :baffled: (od początku piorę w płynie Dzidziuś, do tej pory nic nie było), uszy (płatki) ma suche i policzki też , takie szorstkie w dotyku się wydają (nie używam na razie żadnego kremu).

na wtorek jesteśmy umówieni do pediatry alergologa, mam nadzieję że mi pomoże :-(
 
reklama
U nas też na płatkach uszu jest taka sucha łuszcząca się skórka :no:
Pediatra powiedziała że delikatnym roztworem nadmanganianu mogę przemywać i miejscowo te ropne krostki można spirytusem.
Confi, mam nadzieję że to ten trądzik, bo przecież u nas w rodzinie nie ma ani jednego przypadku alergii :no:
Ale przecież Clotrimazol to lek stricte przeciwgrzybiczy, zawiera Klotrimazol jako substancję czynną. Dlaczego miałby pomagać w trądziku?

Najgorzej jak ją podnoszę z leżenia. Z tej strony na której śpi ma całą rozognioną buźkę, a po drugiej stronie gładziutko
 
Najgorzej jak ją podnoszę z leżenia. Z tej strony na której śpi ma całą rozognioną buźkę, a po drugiej stronie gładziutko
u nas jest tak samo :-:)-(

i jeszcze jedno pytanko - czy wy stosujecie jakiś "wybielacz" do ciuszków?
mój synek obsrał pare ciuszków, w samym praniu nie schodzi... próbowałam Vanish, ale nadal nie schodzi :shocked2: co byście mogły mi polecić?
 
czy wy stosujecie jakiś "wybielacz" do ciuszków?
mój synek obsrał pare ciuszków, w samym praniu nie schodzi... próbowałam Vanish, ale nadal nie schodzi :shocked2: co byście mogły mi polecić?

Oho :no:
A właśnie chciałam wyvanishować plamy na pieluszkach :-D
Kiedyś jak mała mi obkupkała rzeczy to normalnie zeszło w praniu (w jelpie do kolorów)
Teraz prałam rzeczy w proszku do białego i te które były w kupce nie wyprały się :baffled:
Najgorzej że wśród nich jest też okrycie kąpielowe. Najlepsze jakie mamy, Takie mięsiste podwójne i drogie :-( Plamka co prawda nieduża i trochę się sprała ale i tak działa mi na nerwy.
Dołączam się w takim razie do Twojego pytania barmanko :tak:
Teraz wrzucę jeszcze to okrycie razem z praniem kolorowym i zobaczę. Może ten do kolorów lepiej pierze (do białego mam Lovelę)
 
Mi jak na razie nawet najgorsze kupy, a niektóre były naprawdę straaaszne :baffled::szok::-D, zeszły bez problemu w Persilu (no-bio), w temperaturze 60stopni.
 
hej
Ja tez piore w 60 stopniach nawet jak na ubrankach jest napisane prac w 30 bo inaczej kupki nie schodza tak samo mleko.....:|)
 
No ja prałam w 60, ale w loveli.
No i są kupy i ... kupy :)
Takie biegunkowe są nadzwyczaj uparte i nie dają za wygraną :-D
A takie łagodne schodziły nawet przy 40 st. :tak:
 
reklama
Do góry