reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

reklama
masz racje - jestesmy juz w drugim trymestrze...gdzies przeczytalam, ze dopiero od 14 tygodnia..ale ponownie sprawdzilam i podaja, ze jednak od 13-go...
jupi!!! ;D
 
drugi trymestr to ponoc kraina szczesliwosci:)
maja przejsc wszelkie dolegliwosci a brzuszek jeszcze nie powinien ciazyc zbytnio:)
no to Agutek zaczynamy i czekamy na reszte marcoweczek:)

hmmm - w sumie chetnie bym was zobaczyla, moze jakas internetowa wyjadaczka zalozy kacik proznosci, gdzie moglybysmy powklejac swoje podobizny i kilka slow o sobie napisac (oczywiscie tylko superlatywy ;D)?
 
jesli moge cos zaproponowac
bardzo ladnie opisana jest ciaza tutaj na forum babyboom i tm jest min podzial na trymestry ;)
jak pomysle ze niedawno ja sie cieszylam z drugiego trymestru a tu juz polowka u mnie to ;D ;D ;D ;D ;D
powodzenia dziewczynyu trzymam za was kciuki

a co do dolegliwosci to niestety musze was troche zmartwic, o ile nie jem regularnie co 2 - 1,5 godziny to mdlosci wracaja czasem :(
 
zombus pisze:
drugi trymestr to ponoc kraina szczesliwosci:)
maja przejsc wszelkie dolegliwosci a brzuszek jeszcze nie powinien ciazyc zbytnio:)

no ja juz zaczynam odczuwac pozytywy tego trymestru..dolegliwosci praktycznie sobie poszly - oby tylko nie zapeszyc ;D
 
Aniay dzieki za tipa - juz zabralam sie za czytanie... i coraz bardziej mi sie wydaje, ze powinnam byc lutowka
Ja zaczynam juz czuc cos w dole brzucha - i to juz od tygodnia - lekarz stwierdzil, ze to za szybko, ale moje "halucynacje" potwierdzaja sie kazdego dnia.
Tak jakby taki duzy babelek sie przesuwal - zazwyczaj do gory i zaraz w dol jakby maluszek sie raz na mini-hustawce hustnal, tylko ta hustawka jest w moim brzuchu:)
Macie tez juz takie "halucynacje"
 
nie...z tego co wiem to zdecydowanie za wczesnie zebym cos czula..jeszcze z miesiac przynajmniej bede chyba czekac ::)
a wielkosciowo ciaza odpowiada tym 13tygodniom czy jest wieksza?
 
pierwszy raz bylam na USG w 7 tygodniu i maluszek mial 4 mm,
drugi raz bylam na USG w 9 tyg i mial 16 mm - na tej podstawie cofneli mnie tydzien do tylu
Tydzien temu czyli po cofnieciu 12 tyg. mial 61 mm - co jest milimetr wiecej niz normy przewiduja wiec mozna uznac to jeszcze za norme
....
jesli ruchy maluszka to halucynacje - to je lubie- niech zostana ;D
 
no to wielkosciowo wyglada to mniej wiecej jak maluszek.... :) moj jest odrobinke mniejszy, ale znajome mi opowiadaly, ze to czesto normalne....moze mialas troszke szybciej owulacje
 
reklama
wedlug mnie owulacje powinnam miec szybciej niz twierdza lekarze- no ale pozwolmy sie zaskoczyc :)
Zreszta maluszki ponoc wychodza na swiatlo dzienne rzadko w terminie i lubia posiedziec u mamy w brzusiu dluzej niz im lekarze mowia :)
normy sa po to, zeby je lamac:)
 
Do góry