reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

reklama
Irlandia pisze:
Roksi nie złość się! Poprostu z tą tabletką to był trochę niewypał. ;D Ale nie martw się! Do apteki w której pracowałam przyszła kiedyś dziweczyna w ciąży już widocznej z pytaniem czy nie możemy jej sprowadzić testu sprawdzającego płeć, bo ona słyszała, że są podobne do tych ciążowych. No to ja się jej pytam co miałoby być materiałem do badań, bo mocz zwłaszcza dziecka chyba nie. Płeć jest zapisana w komórkach dziecka i te komórki mogą być materiałem do badań. A jak je zdobyć w warunkach domowych? Pani po namyśle stwredziła, że coś chyba pokręciła a my jej poradziliśmy żeby cierpliwie zaczekała na USG.
Stare przesądy czy wiedza ludowa mają jakiś sens, ale trzeba pamiętać że zawsze są wyjątki potwierdzające regułę. Każda dzidzia przez Was mnoszona będzie śliczna i kochana - czy to będzie chłopiec czy dziewczynka. ;D Wy też si dowiecie i to już całkiem niedługo. Przy dobrym sprzecie i odrobinie szczęścia wprawiony lekarz może określić płec już w12-13tc przy badaniu przezierności karku.
Powodzenia!

ta laska pewnie myslała o testach owulacyjnych i planowaniu płci :)
i sie jej faktycznie pokręciło :D
 
roksi23 pisze:
dziewczyny znacie jakieś spodoby na płeć dzieckav tzn. jakieś sposoby na przewidzenia te na smaki i te do wylicznia słyszałam o jakiś tabelkach czy znacie cos takiego??


Dziewczyny, jak byscie uwaznie przeczytaly to roksi napisala tabelki do wyliczania, a nie tabletki!!!! a sa takie tabelki przeciez, nawet ostatnio ktoras z dziewcyn robila taka akcje, gdzie wylicza sie plec wg wieku ojca i matki w trakcie poczecia...coprawda jaka jest ich skutecznosc to kto to tam wie...


Jak tam Agutka po wizycie na USG?


Calkiem dobrze :) nerwow troszke sie najedlismy, ale dzidzia zdrowa, ma prawie 6cm, bijace serduszko, raczki, nozki...wszystko ;D


 
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

No to Wam powiem coś: leze sobie wczoraj wieczorem i mysle: "kurcze! chyba cos mi sie pomyliło, a jak ta dziewczyna napisała "tabelki" a ja czytałam "tabletki"? Zboczenie zawodowe i zmeczenie chyba...
Wybacz Roksi! Juz bede dokładie czytac. Ja tez sie wkurzam jak ktos zle przeczyta to co napisałam. :-[
 
Witam wszystkie Mamusie i ich Fasolki

Jak się dziś czujecie, mam nadzieje ze wszystko ok. Ja wróciłam z urlopu sama nie wiem czy bardziej zmęczona czy wypoczęta :) (podróż samolotem była normalna wiec chyba nie ma sie czego obawiać)

Ja tego waszwgo testu ;)jeszcze nie robiłam ale ciekawe co mi wyjdzie.

W poniedziałek idę na pierwsze USG mam nadzieję, że wszystko z dzidzią jest dobrze. Po wizycie zdam relację

Pozdrawiam
 
odpukac w niemalowane - od kilku dni czuje sie coraz lepiej :)
mam nadzieje, ze to juz na stale, w koncu I trymestr dobiega konca...
tylko jak myje zeby to mnie cofa, ale glownie tylko rano ::)
 
reklama
Do góry