reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

dziewczyny znacie jakieś spodoby na płeć dzieckav tzn. jakieś sposoby na przewidzenia te na smaki i te do wylicznia słyszałam o jakiś tabelkach czy znacie cos takiego??
 
reklama
Tabletki na płeć??? ;D
Płeć determinuje chromosom X lub Y w plemniku taty. Jak połączy się XX to dziewczynka a jak XY to chłopiec. Można ewentulanie próbować wpłunąć na płeć wspólzyjąc w określonym momencie cyklu. Jeśli chce się mieć dziewczynklę to przed owulacją a chłopca to w dniu owulacji najlepiej a i to nie daje 100% gwarancji, choć u mnie się sprawdziło.
 
Roksi23 ja przez przypadek znalazłam w necie taki teścik na płeć:
http://www.noworodek.pl/index.php?sm=1
ale myślę, żę też go należy z lekkim przymrużeniem oka traktować ... No ale kto wie ...:). Z ciekawości możesz zrobić, ewentualnie skonfrontować objawy z testu z dziewczynami, które już urodziły :).

Ja osobiście mam jakies przeczucia, że będzie chłopak bo jakoś tak odruchowo mówię ON (albo ONO ale jakoś nie ONA) no i parę rzeczy z testu też by pasowało ;).

Powodzenia w "chałupniczym" rozpoznawaniu płci :).
 
zrobiłam i wyszło mi 65% chłopiec ;D nie zaznaczałam odpowiedzi dotyczących wyglądu brzucha i jego położenia ponieważ prawie go nie mam wogóle :) bardzo chciałabym chłopca a to tylko dlatego że miałam 8 lat młodszą siostrę ale i z dziewczynki będę się cieszyć :)
 
Ja zrobiłam i wyszło 65% dziewczynka ale zaznaczałam wszystko i chyba bez sensu bo np. tez z tym brzuchem to ciężko wyczuć, to samo z sokiem pomarańczowym (ani uwielbiam ani nienawidzę ;)).
No ale dla rozrywki można się "przetestować". Dopiero potem przeczytałam, ze test zrobiony na podstawie MĄDROŚCI LUDOWYCH a to przeciez wieki doświadczeń ;).
 
Roksi nie złość się! Poprostu z tą tabletką to był trochę niewypał. ;D Ale nie martw się! Do apteki w której pracowałam przyszła kiedyś dziweczyna w ciąży już widocznej z pytaniem czy nie możemy jej sprowadzić testu sprawdzającego płeć, bo ona słyszała, że są podobne do tych ciążowych. No to ja się jej pytam co miałoby być materiałem do badań, bo mocz zwłaszcza dziecka chyba nie. Płeć jest zapisana w komórkach dziecka i te komórki mogą być materiałem do badań. A jak je zdobyć w warunkach domowych? Pani po namyśle stwredziła, że coś chyba pokręciła a my jej poradziliśmy żeby cierpliwie zaczekała na USG.
Stare przesądy czy wiedza ludowa mają jakiś sens, ale trzeba pamiętać że zawsze są wyjątki potwierdzające regułę. Każda dzidzia przez Was mnoszona będzie śliczna i kochana - czy to będzie chłopiec czy dziewczynka. ;D Wy też si dowiecie i to już całkiem niedługo. Przy dobrym sprzecie i odrobinie szczęścia wprawiony lekarz może określić płec już w12-13tc przy badaniu przezierności karku.
Powodzenia!
 
reklama
hehe - zrobilam ten test i wyszla mi dziewczynka na 65%:)
W sumie jest mi bez roznicy czy pierwszy bedzie chlopiec czy dziewczynka- w planie cale stadko, ale tak samo jak Roksi mowie odruchowo ON :)
Co do planowania plci to jedyna metoda, ktora znam to ta opisana przez Irlandie- plemniki meskie sa szybsze, dlatego jak sie je "wpusci" w dniu owulacji to pierwsze dojda do jajeczka i je zaplodnia, po kilku dniach zostaja tylko dziewczynki - kobiety nieslusznie nazywane sa plcia slaba :)
Prowadzilam przed zajciem w ciaze kalendrzyk malzenski- chcielismy troche poplanowac- ostatni cykl byl jednak tak zwariowany, ze nie mam pojecia czy bedzie dziewczynka czy chlopiec - jesli bylo reguralnie to rodze w lutym i bedzie chlopak, jesli nie ( jak twierdza lekarze) to bedzie dziewczynka i urodzi sie w marcu:)
Tyle w kwestii planowania z wlasnego doswiadczenia:)
Czy ktoras z was prowadzi kalendarzyk ( metoda objawowo- termiczna) i udawalo sie jej wszystko wiedziec, przewidziec i zaplanowac?

Jak tam Agutka po wizycie na USG?
 
Do góry