reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

reklama
hej dziewczyny!
ja tez już jestem wpisana na listę marcówek za co wielkie dzieki ::) termin prawdopodobny to 21 marca ale to chyba jeszcze nic pewnego. byłam na pierwszym usg (bardzo krótkim, bo to jeszcze wcześnie było -4 tyg od zapłodnienia) i okazało sie, ze z dzidzią wszystko w porzadku tyle, ze wyglądało to tak jakbymmiała 2 macice. po prostu na obrazie monitora rysowały się 2 przestrzenie. na moje paniczne pytania moja gin odpowiedziała, ze mam się absolutnie nie martwic bo to jest jeszcze za wczesnie żeby cokolwiek diagnozowac i kazała przyjśc za 2 tygodnie na dokładne oglądanie. nie musze wam tłumaczyc, że choc staram sie o tym nie myslec jakos samo to do mnie przychodzi chociaż pocieszam się że przeciez na usg byłam przed ciążą kilkanaście razy więc chyba byłoby to widoczne. po drugie gdyby było jakieś zagrożenie to mimo zaleceń cobym sie nie zamartwiała kazałaby mi leżec albo jakos specjalnie uważac....nie wiem sama co o tym myslec.
pozdrawiam serdecznie.
 
jaKalina, a może masz bliźniaki ;D ? Żartuję, nic się nie przejmuj, na pewno wszystko będzie dobrze. Ja też na pierwszym USG (12tyg) zobaczyłam u siebie poprzednio coś dziwnego, moja macica też nie jest (była?) taką ładną 'gruszką', tylko z jednej strony miała, hm, rogi? To się nawet jakoś nazywało... (dwurożna macica? - niepamiętam) Nie było powodu do obaw, ładnie się potem rozszerzała, po 'rogach' nie zostało ani śladu. Ciekawe, czy nadal mam te 'rogi' :D Trzymam kciuki!

A jak dziewczyny z wakacjami? Jedziecie gdzieś? Ja chcę polecieć na Majorkę za dwa tygodnie, tylko najpierw powinnam się wybrać do gin, co? A moja niestety złamała rękę :( Będzie przyjmować dopiero w końcu sierpnia :( Jak wrócę będę już w 11 tygodniu! Gdybym jechała w Polskę, to chyba olałabym sprawę, ale może za granicą lepiej byłoby wiedzieć, co potrzeba ::)
 
No ja sie nigdzie nie wybieram. Po 1-dniowych wypadach juz wiem, ze sie do tego nie nadaje. Jak sie mecze, albo musze dlugo siedziec w jakiejs pozycji - np. podczas jazdy - to boli mnie brzuch. Do tego jestem koszmarnie zmeczona i zamiast cieszyc sie wyjazdem, zwiedzac, spacerowac, plazowac, ja mysle o tym tylko gdzie znalezc chlodne miejsce, w ktorym bede mogla sie polozyc spac. Ostatnio wyjechalismy na 1 dzien nad morze i to byla totalna porazka. Polowe wyjazdu bylam spiaca i marudna i kombinowalam gdzie sie polozyc i pospac ;)
Takze jak dla mnie wyjazdy odpadaja hihi ;D
 
GRATULACJE dla wszytskich zafasolkowanych Mamuś......przyznam szczerze ze jak czytam o mdłosciach to z ulgą, że mi minęly pare ładnych miesięcy temu...choc bardzo mi doskwierały...i chyba było to dla mnie najtrudniejsze z tych wielu ciążowych dolegliwości.....teraz są coprawda inne (jak przystało na odpowiedni miesiąc ciąży) ale jednak najciężej bylo jak wymiotowałam...do reszty jakoś można przywyknąc.....teraz to plecki zaczynają boleć i sypiam ( o ile w ogóle śpię) na siedząco...brzuszek juz przeszkadza...dzidziuś się wierci i kopie....no i coraz bliżej do porodu....czego boję sie!
TRZYMAJCIE SIE MAMUSIE....I DBAJCIE O SIEBIE A TYM SAMYM O SWOJE KRUSZYNKI
 
Trochę mi Ciebie więc szkoda, Agutku, może na jesieni lepiej się poczujesz, to i gdzieś pojedziecie? Ja mam w 2 połowie sierpnia urlop, więc grzechem byłoby go nie wykorzystać. Ale i tak marzy mi się ok. 3-4 dniowy wypad we wrześniu do Zakopanego... A Wy to chyba blisko morza mieszkacie?
 
My mamy jakie 2,5-3h jazdy nad morze :)
Urlop juz mialam 2-tygodniowy, ale tak sie fatalnie czulam, ze caly przelezalam prawie w domu. Zrobilismy tylko dwa 1-dniowe wypady, ale wiecej sie nameczylam niz mialam z tego przyjemnosci :) Ale ty, skoro czujesz sie dobrze, to pewnie ze korzystaj ;D
 
Witam wszystkie Mamusie
jak sie dzis czujecie
Agutek jeszcze sie najeździcie z Maleństwem, teraz duzo wypoczywaj. Ja w poprzedniej ciąży to na samym początku czułam sie bardzo zmęczona i całe dnie spałam ale po jakimś czasie wszystko sie unormowało. Bedzie dobrze ;)
my lecimy w połowie sierpnia do Włoch, wyjazd ten już dawno zaplanowaliśmy zanim sie dowiedziałam, że jestem w ciąży. Ginka mówi, że wszystko powinno być ok i nie powinnam sie martwić

Wiolinka życzę udanej pogody na urlop ;)
 
wiolinka dzieki wielkie za pocieszenie. nawet nie wiesz jak podniosłaś mnie na duchu...tak jak pisałam gika kazała sie nie martwic bo to zbyt wczesnie na diagnoze ale wiesz jak to jest....co do bliźniaków to nawet się nad tym zastanawiałam bo znalazłam w necie zdjęcia usg i jedno było identyczne jak moje tj jakby 2 macice tyle, że w jednej pusto (niby na tym zdjęciu jedna tez była teoretycznie "pusta" ale oczywiście był tam dzidzius tyle że niewidoczny) może i tak jest u mnie. wiem jedno. jesli okaze się że to bliźniaki a nie coś innego to - może was to zdziwi - chyba odetchnę z ulgą ;D
buziaczki dla wszystkich. ::)

 
reklama
JaKalina, miło mi, że miałam okazję Cię pocieszyć:) Trzymamy kciuki do kolejnego USG za bliźniaki:)
Magdeczka, Tobie również udanej pogody! Cieszę się, że ginka Ci powiedziała, że z wylotem wszystko OK. Idę w piątek do gin głównie właśnie po to, aby wypytać się o to, na co uważać, etc. w czasie podróży samolotem, opalania... Może nie powinnam np. opalać brzucha? Hmmm...
Agutek, ano dobrze się czuję, to korzystam ;D
 
Do góry