reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

hejka wszystkie dziewczyny!
Odebralam dzis wyniki badan hormonalnych. Wydaja sie byc w porzadku(przynajmniej jesli je porownac z oznaczonymi normami obok wynikow) ale bedze wdzieczna jesli ktos moglby skomentowac i wyrazic opinie.A i badania byly robione w 3 dniu cyklu
TSH 1,482
ft3 2,68
ft4 0,96
Estradiol 58,00 pg/ml
Prolaktyna 11.00 ng/ml

FSH 5,35 mIU/ml
LH 3,18 mIU/ml
Zastanawia mnie wlasnie ten stosunek LH do FSH ktory nkie jest do konca prawidlowy tzn wynosi 0,59(?)
Czy to swiadczy o jakiejs nieprawidlowosci?
Jesli ktos wie cos naten temat? Bylabym wdzieczna

Pozdrawiam was wszystkie serdzecznie:)
 
reklama
passion:
to stosunek LH do FSH powinien być bliski 1. Pokazuje "zasób" naszych jajeczek. Ja mam 0,8.

Co do mnie, bo ja też Hashi :) to mam wyniki badań przeróżnych i mam baaaardzo wysoką prolaktynę, po obciążeniu wzrosła tylko o 300. I mam bardzo niski Estradiol, chyba 9.
Więc, u Państwowej Gin, będziemy jeszcze próbować zbijać, a jak się nie uda, to wracam do prywatnej kliniki. Eutyrox biorę 50 i na razie wystarczy.
Prawdopodobnie nie można od tak zmieniać dawki "E" bo aklimatyzajca organizmu trwa ok 2tyd, żeby "E" zaczął działać w tej nowej dawce.
No, ale jest postęp.
Bo jak od lutego do kwietnia nie miałam @, miałam wywoływaną i dostałam 26 kwietnia, to teraz przybyła @ spóźniona, ale jest :) miała być ok 26 maja a była 8 czerwca...
no, ale przybyła. w sumie szkoooda, bo z M ćwiczyliśmy na baby :)
ale przy takiej prolaktynie to gin powiedziała, że nie ma szans...
 
No slyszalam,ze ta wysoka prolaktyna moze utrudniac zajscie w ciaze. A ja X lat temu wczesniej tez badalam prolaktyne i wyszla mi b. podwyzszona i nawet bralam wtedy Bromergon(?) na zbicie. Ale wtedy nie bylam jeszce tak zdecydowana na dziecko. A teraz byla w normie.Moze mam mniej stresow niz wtedy?
Trzymam kciuki za wasza niska prolaktyne i staranka:)
 
Cześć Dziewczyny!
Od niecałego roku staramy się o dziecko, i nic.. :(
Zgodnie z przeczytanymi informacjami na forum zrobiłam badania hormonów.
Czy któraś może mogłaby mi powiedzieć co jest nie tak?

badania w 3 dc:
Estradiol - 55,54 pg/ml
FSH - 4,72 mIU/ml
LH - 3,92 mIU/ml
(chyba całkiem dobre)

badania w 14 dc:
Estradiol - 503,06 pg/ml
FSH - 4,35 mIU/ml
LH - 25,37 mIU/ml
(martwi mnie tu brak wzrostu FSH.. czy w tym terminie (14 dc) badań nadal powinien utrzymywać się stosunek 1:1 LH/FSH?)

badania w 21 dc:
Prolaktyna - 22,85 ng/ml
Progesteron - 19,56 ng/ml
Testosteron - 0,42 ng/ml
(troszkę podwyższona ta prolaktyna...?)
 
Cześć Dziewczyny!
Od niecałego roku staramy się o dziecko, i nic.. :(
Zgodnie z przeczytanymi informacjami na forum zrobiłam badania hormonów.
Czy któraś może mogłaby mi powiedzieć co jest nie tak?

badania w 3 dc:
Estradiol - 55,54 pg/ml
FSH - 4,72 mIU/ml
LH - 3,92 mIU/ml
(chyba całkiem dobre)

badania w 14 dc:
Estradiol - 503,06 pg/ml
FSH - 4,35 mIU/ml
LH - 25,37 mIU/ml
(martwi mnie tu brak wzrostu FSH.. czy w tym terminie (14 dc) badań nadal powinien utrzymywać się stosunek 1:1 LH/FSH?)

badania w 21 dc:
Prolaktyna - 22,85 ng/ml
Progesteron - 19,56 ng/ml
Testosteron - 0,42 ng/ml
(troszkę podwyższona ta prolaktyna...?)

Widze caly monitoring cyklu tu u ciebie Rangers. Ja tez sobie robie w tym cyklu taki complet badan. Co do twojego pytania to ja na moich wynikachmam podane normy FSH w odpowiednich fazach.
Wiec w fazie folikularnej tj. 3 dc normy FSH sa podane 3,03-8.08 mlU/ml
faza srodek cyklu: 2,55-16.69 mlU/ml
Wynikaloby z tego ze FSH niekoniecznie musi rosnac :)ale ja nie jestem ekspertem
Tez Zadaje sobie pytanie czy czy ten stosunek LH/FSH umnie nie jest za niski?
 
Witaj Passion!
Z tego co wyczytałam na pierwszej stronie tego forum to
"W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania."
Tylko, że o tym stosunku piszą tylko w 3 dc, a co dalej?..
Passion Twój wynik LH/FSH jest min poniżej normy.. Nie wiem czy to może już świadczyć o j/w niewydolności przysadki?.. Może jakieś badania dodatkowe trzeba by zrobić. Konsultowałaś to z lekarzem?
Mnie martwi ta prolaktyna.. (i nie da się nie zauważyć jej wzrostu - obolałe powiększone piersi i rozrywa mi jajniki!) poczytałam sobie o niej.. chyba czas wybrać się do lekarza.(choć jakoś nie mam zaufania do ich diagnoz..)
Ale tak działając na własną rękę.. to mogę się baby nie doczekać ;)

Ps. To najlepsze i najkonkretniejsze forum o tej tematyce na jakie trafiłam. Dzięki :*
 
Rangers,
bede tez konsultowac moje wyniki z lekarzem ale chce najpierw zrobic komplet badan z calego cyklu, zeby lekarz mial caly obraz, tez mialam problem z wysoka prolaktyna swego czasu weic niewiadomo czy przy 21 dc nie bedzie ponad norme wysoka. To powodzonka, i odezwij sie jeszcze po wizycie:)
 
Witam wszystkich (jesli ktokolwiek odwiedza ten temat;)

Prosze o interpretacje wynikow:
badania w 3 dniu cyklu,

TSH 1,482
ft3 2,68

ft4 0,96
Estradiol 58,00 pg/ml
Prolaktyna 11.00 ng/ml

FSH 5,35 mIU/ml troche mnie martwi ten stosunek LH/FSH-za niski
LH 3,18 mIU/ml

badania w 14 dniu cyklu,

LH 3,99 mIU/ml normy: srodek cyklu 9,06-74,24 mIU/ml wiec jest stanowczo zanizona
faza lutealna 0.90-9.33 mIU/ml

Estradiol 174,00 pg/ml
 
ja też mam podwyższoną prolaktynę :/ 34,22 ng/mL (zakresy referencyjne 5,18-26,53)

Oczywiście pierwsze co zrobilam jak przyszłam do domu to zalamka i złość, że trzeba było ROK czekać, żeby łaskawie mnie na badania ktoś wysłał... To jest chore moim zdaniem...

Dostałam Bromergon (0,5 tabsa na dzień), a potem od 16 dnia cyklu Lutenyl przez 10 dni.

Czy któraś z Was miała podobną sytuację i, co najważniejsze, CZY PODZIAŁAŁO!!!???

Pozdrawiam
 
reklama
Witam...
To straszne co się stało z jedną z naszych koleżanek z forum. Od rana się dołuję tą wiadomością :(
A u mnie tez nieciekawie. Wrocilam wczoraj ze szpitala z powtorna diagnoza Hashimoto i tym razem przeciwciala ATPO wynosza juz ponad 1000. Znow mam przepisany euthyrox i to w dawce 50. Brac nie brac brac... Zgłupiec mozna. Do tego na usg pojawiło się "dziwne coś" i miałam robiona biopsję. Wynik za miesiac, a ja znów mam stracha. Wizja drugiej ciazy odchodzi w zapomnienie bo cigle cos..
 
Do góry