reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

reklama
jeśli to są wyniki z 2008r. to musisz powtórzyć wyniki na tokso, bo to, ze wówczas nie miałaś to nie oznacza, ze teraz nie przechodzisz. Nie masz przeciwciał, wiec trzeba powtórzyć badanie!
 
Witam Was, cześć,
Troszkę nie pisałam. Ja mam problemy z hormonami, no bo mam Hashimoto, ale okazało się, że nie tylko. Miałam, mam, wysoką prolaktynę i niestety po obciążeniu nie wzrastała. Rezonans koniecznie z kontrastem i niestety, mam gruczolaka 1cm. W październiku idę na 3-4 dni do Akademii Med. w Gdańsku i tam będą badać czynność tego gruczolaka. Musi być prolaktynowy, bo jak nie, to będzie słabo... Leczenie? Ponoć tylko Dostinex, jak zadziała, to byłoby super, bo będę mogła próbować z M o dzieci.

trzymajcie kciuki co? Buziaki i bardzo proszę o &&&& ;)
 
Witam,
proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania progesteronu
badanie wykonane w 21dc
8.7 ng/ml
czy taki wynik swiadczy o tym że doszło do owulacji czy też nie.
Pozdrawiam
 
jeśli to są wyniki z 2008r. to musisz powtórzyć wyniki na tokso, bo to, ze wówczas nie miałaś to nie oznacza, ze teraz nie przechodzisz. Nie masz przeciwciał, wiec trzeba powtórzyć badanie!


Tak więc powtórzyłam znowu wyniki wyszły mi na taksoplazmoze ujemne
Czy w tym wypadku mogę z czystym sumieniem rozpocząć starania o maleństwo?
 
Dziewczyny, staramy się o dziecko 8 miesięcy bez efektów żadnych. Zrobiłam w 20 dc badania i moje wyniki wyglądają tak:
Testosteron wolny 6,4 (0,0-4,1)
Androstendion 2,3 (0,57 - 2,63)
Prolaktyna 20,43 (4,79-23,3)
Progesteron 5,25 (1,7-27)
Co sądzicie? Testosteron za wysoki, progesteron za niski - czy to może oznaczać PCOS? Jakie inne badania powinnam wykonać? Do lekarza maszeruję dopiero pod konec m-ca...
 
mi lekarze wkręcali przy podobnych wynikach pcos,endometriozę a nawet raka jajnika.poważnie.okazało się ze to niedoczynność tarczycy.zrób Tsh,ft3 i ft4, tak dla świętego spokoju.u mnie mało brakowało a miałabym laparoskopie....my staraliśmy się ponad 2 lata.bez efektu.teraz,po ustabilizowaniu się hormonów tarczycy podejmujemy 4 próbę,ale teraz juz wiem ze nam się uda.pozdrawiam!!
 
witam
czy ktos moze mi pomoc w interpretacji wynikow ? do lekarza pójde dopiero za 3 tygodnie bo czekam jeszcze na pozostałe wyniki
TSH 3-cia generacja 2.18
FT 4 1.16
p.ciała anty TPO 25.1

FSH 6.20
LH 4.11
Prolaktyna 15.9
prolaktyna po mtc 165
testosteron 30.2
androstendion 2.13

anty TG 20.85

z tego co sama widze to tylko ta prolaktyna po mtc jest ponad norme i anty TG

lekarz z usg stwierdzil pco - jajniki z licznymi pęcherzykami o lokalizacji podotoczkowej
tarczyca o prawidlowej wielkosci i o niejednorodnej echostrukturze

staramy sie rok czasu - dopiero teraz znalazłam dobrego lekarza
dodam ze mam nieustanny trądzik mimo 30-tego roku życia i duzo ciemnych włosów na ciele - lekarz podejrzewa hirsutyzm /nie wiem czy dobrze napisałam?/
będę wdzięczna za pomoc
 
Jeśli starasz sie o maluszka to tsh jest odrobinę podniesione - może powodować problemy z szybkim zaskoczeniem, ponieważ najlepiej jeśli w okresie staranek TSH było ok. 1,5.

A jeśli chodzi o przypuszczeniu o PCO - to stosunek oby gonadotropin wskazuje, że nie jest to mozliwe, ponieważ twój stosumek to 0,66, a o PCO mówimy powyżej 1,5.

Na tyle mogę pomóc.

A jeszcze jedno, ja mam hirsutyzm - owszem nie zaskakuję od tak, ale zajście w ciażę jest jak najbardziej możliwe w sposób naturalny. O pierwsze dziecko walczyliśmy ok. roku, o drugie (które niestety odeszło) ok. 3 lat, a teraz znów zaczyliśmy zaraz po stracie - jest to 4 cykl - zobaczymy jak długo przyjdzie nam teraz czekać.


Powodzenia i głowa do góry!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
agniesiar - dzieki za pomoc - to teraz juz sama nie wiem czy jest to pco czy nie - no bo usg wskazywało ze tak a znowu hormony nie sa takie złe
myslałam ze ten trądzik to od hormonów męskich ale są w normie wiec może to tarczyca miesza ?
 
Do góry