reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

My też planujemy przeprowadzkę - zamianę na większe. Teraz już tak się nie pali bo rodzina się jednak nie powiększa... Ale mam nadzieję, że kiedyś się uda. No i wtedy chciałabym domek... Ale to marzenie ściętej głowy, przynajmniej póki co. Zobaczymy co życie przyniesie.
Czekam na dietkę. Może mi przypasuje i podreperuję formę. Póki co jest coraz gorzej i z pewnością ma na to wpływ to #$&^^*&) hashimoto:dry:.
 
reklama
Czesc Dziewczyny:-) Troche mnie nie bylo, ale egzaminy mi sie na glowe zwalily a najgorsze i tak mnie czeka za tydzien:-( Mialam miec wizyte u endo ale przesunela mi sie i ide dopiero 8 :wściekła/y: wkurzona jestem bo prawie 2 miesiace juz czekam...
 
Hej dziewczyny na tym forum jestem akurat pierwszy raz... staramy sie z mezem o dzidziusia juz rok...w zeszlym roku prawie sie udalo ale niestety poronilam mam problemy z tarczyca 10go czerwca jade do lublina do kliniki gin, ale nie wiem jakie badania konkretnie mam zrobic dzis bylam zrobilam tsh i jakies o podobnej nazwie na hormon tarczycy co moge jeszcze zrobic zeby lekarzowi sie przydalo?? pomozcie mam tylko tydzien do skompletowania dokumentow...
 
anulka zrob wszystkie tarczycowe na wszelki wypadek, czyli TSH, T3, T4, ft3, ft4 i antyciala tarczycowe, ktore nazywaja sie chyba ANTYPO albo jakos tak, przepraszam ale zapomnialam, jak powiesz w laboratorium to bedza wiedzieli o co chodzi. no i pewnie progesteron, estrogen itp.... ja jak szlam na takie badania po raz pierwszy to zapytalam ta babke w laboratorium, oni wiedza najlepiej
 
a(nty)TPO :)
Ja przedwczoraj powtórzyłam badania i zobaczymy co teraz wyjdzie... Strach się bać, że znów jakieś kosmo-wyniki, wg których mam raka nieboraka, albo wogóle powinnam już nie żyć :sorry: :p
Robiłam też USG tarczycy i mój torbiel, który tam sobie mieszka ponoć się zmniejszył. Ciekawe czy tak sam z siebie postanowił, czy może euthyrox trochę mu pomógł. Albo nawet torbiel ze mną nie wytrzymuje i się ewakuuje ;)
 
Witam
Bardzo pragnę urodzić dzidziusia ale jakoś mi to nie wychodzi byłam już trzy razy w ciąży ale każda z nich kończyłam się poronieniem albo obumarciem.jestem w trakcie robienia badań hormonalnych ,cytomegalii.Robiłam badania toxoplazmozy tarczycy różyczki ,mąz czeka na wynik nasienia.Może któraś z was może mi napisać jakie badania powinnam jeszcze zrobić:-(
 
Jezeli chodzi o badania tarczycy to przede wszystkim TSH, anty-TPO (pozwala wykryc przewlekle choroby tarczycy) i usg tarczycy czy nic tam sie duzego nie zrobilo!! Co do reszty Ci niestety nie pomoge :-(
Ale mozesz miec Hashimoto po przy nim kobiety, które o nim nie wiedza czesto poroniaja, ale moze to byc tez cos innego. Ja tylko gdybyam. Trzymam kciuki za Ciebie zebys jak najszybciej miala badania i aby one pomogly w odnalezieniu tego czegos co nie pozwala wam doczekac sie dzidziusia!! Pisz jak bedziesz co wiedziec!!
 
Witam, jakiś czas temu odstawiłam euthyrox, bo stwierdziłam, że i tak taka dawka guzik daje. Poza jakimiś dziwnymi zawrotami głowy parę dni temu nie dzieje się nic złego, ale nie wiem czy w ogóle można to powiązać. Hormony wyszły mi teraz w normie, jedynie na pograniczu, nie wiem jak z aTPO, bo teraz miałam robione jakieś inne przeciwciała. Czyli z tego wynika, że najlepsze co mogę zrobić to nic nie robić..:dry:
Miałam też dzisiaj USG, żadnej pozamacicznej nie ma, jest za to oczekujący pęcherzyk... Ale jakoś tak nie chcę już ryzykować dopóki nie będzie pewne co się z moim organizmem dzieje. Lekarze sami sobie przeczą, dla jednych moje Hashimoto jest oczywiste, dla innych nie koniecznie... Do bani, ale taki świat. W każdym razie postanowiłam nie zachodzić póki jakiś kompetentny lekarz nie powie mi, że mogę.
Szczerze mówiąc ja już się pomału godzę z faktem, że drugi raz macierzyństwo mi nie pisane, ale w chwilach gdy moja córeczka mówi do brzuszka (myśląc, że nadal tam ktoś jest) zbieram w sobie siłę i odwagę do starań. I walki. Z niekompetentną służbą zdrowia, olewczym podejściem, moim (domniemanym???) hashimoto i własnym lękiem...
 
reklama
anulka zrob wszystkie tarczycowe na wszelki wypadek, czyli TSH, T3, T4, ft3, ft4 i antyciala tarczycowe, ktore nazywaja sie chyba ANTYPO albo jakos tak, przepraszam ale zapomnialam, jak powiesz w laboratorium to bedza wiedzieli o co chodzi. no i pewnie progesteron, estrogen itp.... ja jak szlam na takie badania po raz pierwszy to zapytalam ta babke w laboratorium, oni wiedza najlepiej

Witam ja zrobilam tylko tamte dwa wlaśnie jestem po wizycie powiedzial ze hormony mam w normie:) tyle ulgi... zbadal mnie i zyczyl udanych rozkoszy hehe dal leki na 3 miechy clostilbegyt i luteine zobaczymy ale nadzieja na pozytywne wszystko znowu sie pojawila :):):)trzymajcie kciuki:):):)
 
Do góry