reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

misia :-) Ty tu chyba mieszkasz, diable maly :-D, ja jutro raniutko lece zbadac moja ukochana tarcyczuszenke ;-) i zobaczymy. szkoda tylko, ze tu na wyniki czeka sie okolo 2 tygodni, bo w PL zawsze nastepnego dnia byly gotowe, ale coz, co kraj to obyczaj :elvis:
 
reklama
aaaaaaa to smacznego :-), ja tez ide lulac, bo padam, bylismy z maluchem caly dzien u mojej kolezanki a tam oprocz mojego czworka dzieciorow, wiec mozna sobie wyobrazic co sie dzialo.....:tak: DOBRANOC MOJE DROGIE HA:cool2:SHIMOTKI
 
:) nikita, czy to Twoje przezwisko z liceum może? no bo ja też z Sopotu byłam w liceum i miałam koleżankę o tym przezwisku ;) pozdrawiam
ps. co do Hashi, to przytyłam 10kg, ale odkąd mam Eutyrox to już stanęła i nawet schudłam :-)
 
Dzięki molphin za rady, poczekam na powtórne wyniki hormonów i zobaczę co wtedy wyjdzie, bez brania euthyroxu przed badanie. Narazie, żeby wyśrodkować pomiędzy zaleceniami i zdrowym rozsądkiem zmniejszyłam moją 'niemowlęcą dawkę' o połowę... Zgłupieć można z tymi lekarzami, jak za króla świeczki normalnie. Dostałam namiary na innego endo i jeśli się dopcham to może wreszcie ktoś wyprostuje moje hormonki i będę mogła z czystym sumieniem zaciążyć. A swoją drogą okresu nadal nie mam, testów już nie robię bo i tak guzik z tego wynika. Beta hCG wyszło mi 0,487 w 23 dni cyklu. Tak jakby coś, ale pewnie NIC. Z resztą trudno było by się cieszyć gdyby nawet COŚ bo pewnie z tymi zawirowaniami hormonów i tak by poleciało :( Koszmar jakiś.
 
justynka NIKITA to imie mojego kotka :-D, ale ona nie chodzila do liceum, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :eek:

hashimotko trzymaj sie, bedzie dobrze :tak:, a Ty misia wiadomo, jak juz bylo ustalone wczesniej ;-), pozdrawiam Was wszystkie bardzo mocno. bylam dzis na krwi i teraz czekam, w miedzyczasie latam ogladac mieszkania
 
Witam, pytanko mam. Jeżeli PRL wzrasta w ciągu nocy, czy mogę udać się na badanie rano? Czy wyniki będą wówczas zgodne z prawdą?
 
Witam, pytanko mam. Jeżeli PRL wzrasta w ciągu nocy, czy mogę udać się na badanie rano? Czy wyniki będą wówczas zgodne z prawdą?

Witaj,
Badanie prolaktyny należy wykonywać po krwawieniu miesiączkowym, ale przed owulacją ponieważ zarówno menstruacja jak i owulacja mogą podwyższać wynik. Poziom prolaktyny może również podwyższyć współżycie oraz badanie piersi, z których należy zrezygnować przynajmniej na 3 dni przed planowanym badaniem. Najlepiej przeprowadzić badanie wraz z tak zwanym obciążeniem(po przyjęciu metoklopramidum) co może wskazać na hiperprolaktynemię czynnościową, którą stwierdza się, jeśli wynik po obciążeniu wzrasta ponad 10 razy. Jeśli wzrasta od 5-10 razy jest to łagodna hiperprolaktynemia czynnościowa i tylko w nielicznych przypadkach się ją leczy.
 
Witajcie!
Dostałam okres, ale inny niż zawsze... Bardziej skąpy, ale za to dłuży (dzisiaj mija tydzień, a trwa nadal :confused:). Tak mi się zdaje, że jednak znów coś było... Nie chcę już się dołować, postanowiłam sobie odpuścić na jakiś czas. W wakacje biorę się za siebie. Muszę zrobić USG tarczycy bo mam tam jakieś torbiele, dobrze dobrać hormony (jeśli to w ogóle możliwe, bo zaczynam wątpić), przydałoby się też schudnąć chociaż dyszkę...
Mam jakieś dziwne kłucie w jajniku i piersiach. Boję się trochę czy to nie jakaś ciąża pozamaciczna... Bo przecież hCG było. Małe bo małe ale jednak..
 
reklama
:-) hashimotko co sie z Toba dzialo? przepraszam, ze nie wyslalam jeszcze diety, obiecuje, ze zrobie to w tym tygodniu. straszne tu zamieszanie panowalo z tym szukaniem mieszkania, az w koncu machnelam reka i zostajemy w starym. trzeba tylko gruntowny remanent tzn: wszystkie smieci oraz graty won i tyle, bo ja naprawde nie mam zdrowia. a z drugiej strony moze to pomoze nam podjac decyzje gdzie chcemy byc i tam po prostu kupic chatke zamiast komus kabze nabijac bez sensu

ja mysle, ze Ty powinnas zmienic lekarza, bo ta baba nie bardzo chyba sie orientuje w temacie. i moze odpusc sobie starania na kilka miesiecy, zeby sie organizm zregenerowal :tak:. moja doktor mowi, ze najpierw siebie musze doprowadzic do porzadku a dopiero potem myslec o dzidzi - ma to sens zdaje mi sie :-)

jako ciekawostke dodam, ze bylam tu endokrynologa w zeszlym tygodniu i jak zwykle nikt nic nie widzi........
 
Ostatnia edycja:
Do góry