reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

TSH masz za wysokie. Norma dla młodych kobiet to 2,5 lub niżej ale nie może przekraczać 2,5. Miałam 3,14 i starałam się 1,5 roku bo niewiedziałam że to przekracza normę dla młodych kobiet tzn. ja mam 30 lat. Udaj się do endokrynologa na USG tarczycy. Powodzenia
 
reklama
Witam dziewczyny!!! Już kiedyś pisałam na tym forum. Z mężem staramy się już 8 miesięcy o dziecko i szczerze wam powiem że ja już tak dłużej nie potrafię!!!:no:
Jest ciężko już tracę po mału nadzieję...:no: Byłam ostatnio u lekarza ponieważ miałam też nieregularne okresy i on skierował mnie na badania w 14 dniu cyklu, co też zrobiłam. Czytam te normy i nie wiem , już zgłupiałam czy jest w porządku czy nie w porządku. Może mi ktoś pomoże bo następną wizytę mam dopiero wyznaczoną za 2 miesiące, a to dla mnie ważne, chciałabym wiedzieć.
E2 52 pg/mL
PRL 14.13 ng/mL
TSH 1.87 ulU/mL
hFSH 7.21 mlU/mL
Mam jeszcze pytanie czy którejś z was partner lub mąż był na badaniu nasienia?? Jak wygląda takie badanie bo mój mąż trochę się obawia??

Tak jak juz dziewczyny pisaly nie nalezy robic wszystkich hormonow jednego dnia.
LH i FSH powinny byc zbadane w 3dc(u Ciebie w ogole nie widze LH, a szkoda, bo wazny jest stosunek tych dwoch hormonow do siebie), PRL z tego co wiem to mozna robic w dowolnym dniu cyklu i u Ciebie wyglada na to, ze jest dobrze.
Jednak co do Estradiolu (E2) wydaje mi sie, ze jest zdecydowanie za maly jak na 14dc, bo wtedy przeciez powinna byc owulacja (no chyba, ze masz inaczej), ale ogolnie przed owulacja E2 powinno wynosic ok 200pg/ml(na jeden dojrzaly pecherzyk). Proponuje zrobic jeszcze raz badania, ale w odpowiednich dniach cyklu. Skoro Twoj gin nie wie, to poczytaj w necie, jest naprawde sporo informacji.
 
Postpartum thyroiditis, szczególny rodzaj autoimmunologicznego zapalenia tarczycy, charakteryzujący się przejściową niedoczynnością tarczycy, której towarzyszy wysoki poziom przeciwciał przeciwko TPO. Choroba ta dotyka około 5% kobiet. Ryzyko jest szczególnie wysokie u kobiet z cukrzycą insulinozależną. w przypadku choroby konieczne jest stosowanie substytucji hormonalnej.
 
Witaj,
Potwierdzam co napisała Black_Opal
Wysoki poziom przeciwciał anty TPO oznacza, że najprawdopodobniej masz zapalenie tarczycy zwane HASHIMOTO.
Nie kontrolowana choroba Hashimoto może powodować zarówno niedoczynność ale też nadczynność tarczycy a co za tym idzie problemy z zajściem w ciążę a co gorsza z utrzymaniem ciąży oraz urodzeniem zdrowego dziecka.

Powinnaś regularnie (przynajmniej co 6-8tyg.) sprawdzać poziom hormonów TSH, fT3, fT4 by móc odpowiednio dobierać dawki leków.

Zła wiadomość to to, że choroba ta jest nieuleczalna, ale da się z tym żyć stosując leki.
Dobra wiadomość to to, że kontrolując za pomocą leków pracę tarczycy można zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko.

Jestem żywym dowodem na to, że można zajść w ciążę. Zanim zdiagnozowano u mnie Hashimoto starałam się ponad rok. Zaciążyłam w drugim miesiącu po zdiagnozowaniu i dobraniu odpowiedniej terapii lekami. Mam też zamiar za pół roku potwierdzić, że z tą dolegliwością można bez problemów urodzić zdrowe dziecko. Zaczęłam właśnie drugi trymestr, ciąża przebiega bez komplikacji a Maleństwo rozwija się prawidłowo. Ciążę prowadzę pod opieką endokrynologa-ginekologa. Co miesiąc oprócz kontroli morfologii i moczu sprawdzam też poziom hormonów. Oprócz witamin suplementuję też leki, które są nieszkodliwe dla rozwijającego się dziecka.

To co powinnaś zrobić to na razie wstrzymać się ze staraniami, znaleźć dobrego endokrynologa i suplementować odpowiednie leki oraz regularnie kontrolowac poziom hormonów.
Wierzę iż za kilka miesięcy lekarz da Wam zielone światło i nie będziecie długo czekali na pozytywny test ciążowy.

Pozdrawiam, życzę zdrówka i trzymam kciuki.
mon

PS: na temat problemów tarczycowych polecam stronę:
Endokrynologia | - poradnik dla pacjentów
Bylam dzis u endokrynologa i sama nie wiem co na ten temat myslec.mam mieszane uczucia i zaluje ze nie jestem w polsce bo poszlabym prywatnie.jakos tym zachodznim lekarzom nie ufam.Przebadala mnie,przepytala i powiedziala ze anty tpo rzeczywiscie wysokie ale poniewaz reszta hormonow tarczycy jest ok to nie jest to choroba hashimoto...poza tym powiedziala ze nie ma to zwiazku z moimi problemami z zajsciem w ciaze a jedynie ze moze miec wplyw na poronienia.jak dla mnie to prawie to samo bo jesli nawet uda mi sie zajsc w ciaze to przeciez poronic nie moge.Z tego co zrozumialam oni nie daja niczego chyba ze sie ze dwa razy poroni??jakos wszystkie pytania przyszly mi do glowy po czasie i nie chcialam tam udawac ze wiem lepiej od niej bo sie internetu naczytalam ale znow nic nie zdzialalam!Wyslala mnie na badanie krwi co od razu zrobilam i mam przyjsc za dwa tygodnie ale nadal nic nie wiem!Nie wiem czy jej wierzyc ze nie przeszkadza to w zajsciu w ciaze?Przeciez slyszlaam cos odwrotnego_Ona mowi ze nie bo ths,th3 i fh4 w normie oraz inne badania tez.Sily nie mam i powtarzam:zaluje ze nie jestem w polsce.Poszlabym po 2 opinie.czy wy dziewczyny,ktore zazywalyscie cos na wysokie anty tpo mialyscie tez inne hormony tarczycy dodatnie,czy podwyzszone?
 
Witam
ja poroniłam przez tarczycye ponad rok temu
od listopada sie lecze i to jakas masakra normalnie
czekamy z M caly czas na staranka ale tsh mi tak skacze ze tragedia jakas
2 miesiace mialam ponizej 1 a teraz znowu mam 4.98 :-(
jesli ktos zna dobrego endokrynologa z wawy to prosze podac mi namiary
 
Jestem po badaniach hormonalnych.
Proszę o interpretację, bo na wizytę u lekarza mogę liczyć najwcześniej za ok. 2 tyg. :wściekła/y:

Badanie robiłam w 4 dc

TSH 3.220 UIu/mL
FT4 1.43 ng/dL
LH 6.4 mIU/mL
FSH 6.8 mIU/mL
prolactin 17.1 ng/mL
HGB 5.1 mg/dL

Z mężem staramy się o dziecko od ponad roku. Jego badania są bardzo dobre.
Proszę o pomoc.

 
dziewczyny jak to jest z badaniem krwi na hormony tarczycowe podczas gdy zazywa sie leki (ja thyrox ale w pl to chyba euthyrox).dzis je dostalam(bardziej profilaktycznie ale to dluga historia) i za 5 tyg mam pobrac krew.Tabletke lyka sie rano przed sniadaniem i nie wiem czy w dniu kiedy robi sie badanie krwi tez sie lyka?Gdzies cos czytalam zeby nie brac??Zapomnialam spytac lekarza ale moze wy wiecie?
 
Hej :tak:

Leki trzeba brać cały czas. Badania tylko potwierdzą czy tsh się uspokaja przy braniu leków i jaka dawka jest najlepsza aby ths było w normie. Zwykle przy problemach z tarczycą to już do końca życia się bierze leki typu euthyrox, letrox itp.
 
dziewczyny jak to jest z badaniem krwi na hormony tarczycowe podczas gdy zazywa sie leki (ja thyrox ale w pl to chyba euthyrox).dzis je dostalam(bardziej profilaktycznie ale to dluga historia) i za 5 tyg mam pobrac krew.Tabletke lyka sie rano przed sniadaniem i nie wiem czy w dniu kiedy robi sie badanie krwi tez sie lyka?Gdzies cos czytalam zeby nie brac??Zapomnialam spytac lekarza ale moze wy wiecie?

Witaj,
Do laboratorium idziesz na czczo,
oddajesz krew, następnie zażywasz leki a następnie pierwszy posiłek (pamiętając przynajmniej o pół godzinnym odstępie czasu pomiędzy lekiem a posiłkiem)
Czytałam ostatnio wiele Twoich postów (również na wątku Staranka by zostac Mamą 2010 ), wiem ze jesteś w rozterce.
To nie tak, że przeciwciała tarczycowe mogą stanowić problem z zajściem i utrzymaniem ciąży.
To że masz podwyższony poziom przeciwciał oznacza iż Twoja tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo.
By ocenić funkcjonowanie tarczycy należy wykonać USG oraz oznaczyć poziom TSH, fT3 oraz fT4 (wszystkie z jednej próbki krwi). Dopiero na podstawie tych badań można ocenić co się dzieje w Twoim organizmie. Nie daj sobie wmówić, że np. TSH masz w normie i nic z tym nie trzeba robić. I tak samo fT3 i fT4 - nie wystarczy że są w normie, należy ocenić czy procentowo są na zbliżonym poziomie (co oznacza prawidłową przemianę jednego hormonu w drugi). Jeśli to usłyszałaś od lekarza to znaczy, że nie znalazłaś endokrynologa z prawdziwego zdarzenia. Nie wiem gdzie w Polsce bywasz, mogę Ci polecić wyśmienitą endo w Łodzi (śmiało mogę powiedzieć, że dzięki niej jestem w ciąży).
Ja mam bardzo podwyższone przeciwciała:
Anty-TPO 366,0 (norma do 35)
Anty-TG 102,0 (norma do 40)

również obraz USG potwierdził, że moja tarczyca jest mocno nadszarpnięta przez Hashimoto.
A jednak po uregulowaniu poziomu hormonów dość szybko udało mi się zajść w ciążę, która rozwija się prawidłowo. Co nie znaczy, że do końca jest idealnie, hormony szaleją i co 4-6tyg muszę kontrolować ich poziom, modyfikując dawkę leków.
Gorąco polecam forum: Choroby tarczycy - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
znajdziesz tam nie tylko wiele informacji nt tarczycy ale również pomoc w interpretacji wyników.


wtam starające się ja robiłam badania w 23 dc prolaktyna 44 a progesteron 2,3 lekarz powiedział że za duża prl i kazał testosteron tsh tf3 i 4 a ja jeszcze w 3dc estradiol i fsh zrobiłam i tak
tsh 2,79
tf3 2,85
tf4 1,07
testosteron 0,63
estradiol e2 32 (3 dc)
fsh 6,85 (3 dc)
i co wy na to
od 4 miesiecy sie staramy i nic.

W przypadku hormonów tarczycowych konieczne jest podanie zakresu norm, pozwoli to na oszacowanie na jakim są one poziomie.


Pozdrawiam
mon
 
reklama
Witam!
Dziewczyny mam do Was pytanie w 21 dniu cyklu robiłam badanie progesteronu i wyszedł mi wynik 10 mg/ml nie wiem czy to dobry wynik. W marcu tego roku poroniłam od tamtej pory przed każdą miesiączka mam 3 dni plamień a dopiero potem @. Może wiecie o czym świadczy taki wynik?
Dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry