reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

reklama
Dziewczyny ma do Was pytanie mam niedoczynność tarczycy przyjmuję euthyrox 75 zrobiła badanie tsh wynosi 2,96 w kwietniu było 5,56 czyli spada. Chodzi mi o to czy można przy takim TSh strać się o dzidzie bo bardzo bym chciała.
 
wiatam w 9dc robilam badanie estradiolu, wynik 29,9 pg/ml, w 23-24dc bede robila tez progesteron, chcialam sobie zbadac hormony gdyz przed ciaza mialam problemy z niedobory i bralam hormony,zeby zajsc w ciaze, planujemy w najblizszym czasie kolejne dziecko i nie wiem czy ten wynik 29,9 jest dobry czy za maly, jest to moj pierwszy normalny cykl po porodzie, gdyz wczesniej bralam cerazette, ale odstawilam bo moj organizm zle je znosil


 
Witam wszystkich , jestem tu nowa od bardzo długiego czasu w ogóle tutaj nie zaglądałam ...
robiłam sobie ostatnio badania hormonalne i bardzo prosze o interpretacje :( - bo nic z tego nie wiem a dopiero w przyszłym tygodniu ide do swojego gina ...
Miesiąc temu stwierdzono u mnie PCOS...- dlatego też zrobiłam badania :(

TG- Triglicerydy - 146 mg/dl
CHO Cholesterol - 199 mg/dl
HDLC Cholesterol - 52 mg/dl
LDLC Cholesterol - 118 mg/dl

FT3 - 3.29 pg/ml
TSH - 2.060 uIU/ml
FT4 - 1.24 ng/l


Estradiol wartości referencyjne:
K: f. folikularna 12.53 - 165.5 pg/ml M: 7.63-42.59 pg/ml, f.owulacji 85,78 - 498 pg/ml, f. lutealna 43,82 - 211 pg/ml postmenopauza 5-54,72 pg/ml I trymestr

Estradiol - 97.9 pg/m;
Progesteron - 0.2 ng/ml
FSH - 5.8 IU/I
LH - 12.1 IU/I
SHBG - 30.6 nmol/l
Testosteron - 0.340 ng/ml
DHEA-S - 166 ug/dl
Prolaktyna - 17.74 ng/ml

Proszę o ewentualne odpowiedzi - co z tymi moimi wynikami ???

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Z tym właśnie problem , w którym dniu cyklu, robiłam je ze względu na to że , od jakiegoś czasu nie mam okresu , ostatni 27.XI. trochę temu , więc lekarz zlecił mi badania - wszystkie miałam robione 01.03. dz.c. nieznany. :(:(....
I na pewno nie jestem w ciązy, mam stwierdzony zespół policystycznych jajników .. i na prawym jajniku mam pęcherzyk 22 mm który nie chce pęknąć :) ....
 
witam was mam do was prosbe prosze mi powiedziec jakie te wyniki sa wazszym zdaniem robilam te badania w 13 dniu cyklu
E2 estradiol
wyniki w surowicy 180

faza folikularna
norm.min 21 max.251 pg/ml

faza owulacyjna
norm.min 38 max.649 pg/ml

faza lutealna
norm.min 21 max.312 pg/ml

FSH
wyniki w surowicy 7.57mIU/ml

faza folikularna
norm.min. 3.35 max. 21.63 mIU/ml

faza owulacyjna
norm.min. 4.97 max. 20.82 mIU/ml

faza lutealna
norm.min. 1.11 max.13.99 mIU/ml

LH
wyniki w surowicy 40.00

faza folikularna
norm.min.2.57 max.26.53 mIU/ml

faza owulacyjna
norm.min.18.06 max. 90.23 mIU/ml

faza lutealna
norm.min. 0.67 max.23.75 mIU/ml


a te robilam w 20 dniu cyklu

TSH
wynik 1.237 mU/L nor.min. 0.35 max 4.94

Progesteron
wyniki w surowicy 18.0 ng/ml

faza folikularna
norm.min.0.1 max. 0.3 ng/ml

faza lutealna
norm.min.1.2 max. 15.9 ng/ml

Prolaktyna
wyniki w surowicy 71.45 ng/ml
norma min. 1.20 max 29.93 ng/ml

Testosteron
kobiety
1.14ng/ml
okres
rozrodczy min.0.09 max.1.09
okres owulacji min.0.09 max.1.09
 
Witam Was Dziewczyny. Postanowiliśmy z partnerem zacząć starać się o dzidzie pod koniec przyszłego roku akademickiego, żeby spokojnie skończyć 3 rok studiów. Tylko nie wiem jak to będzie... Może Wy mi doradzicie albo coś powiecie, tylko nie wiem czy wybrałam dobry wątek jeśli nie to przepraszam.
Aktualnie biorę Yasminelle, wcześniej brałam Yasmin i kiedyś Dianę (leczniczo) - 4 lata brania antykoncepcji.
Od samego początku kiedy dostałam okres miesiączkuje nieregularnie, czasem zdarzało się, że okres pojawiał się po 2-3 miesiącach (w między czasie miałam plamienia), dodatkowo często robiły mi się torbiele na jajnikach :( To wszystko uregulowało mi się dopiero kiedy zaczęłam brać antykoncepcje. I właśnie boję się co będzie jak znowu przerwę branie tabletek i w ogóle ile czasu wcześniej trzeba to zrobić??
Prócz tego choruje przewlekle na zapalenie tarczycy Hashimoto:(
Czy moje szanse zajścia w ciąże są małe? Wogóle nie wiem jakie pytanie zadać :(
Idę na wizytę pod koniec miesiąca do swojej ginekolog, ale w oczekiwaniu na wizytę chciałam Was zapytać jak w ogóle wygląda moja sytuacja?
 
reklama
Witam Was Dziewczyny. Postanowiliśmy z partnerem zacząć starać się o dzidzie pod koniec przyszłego roku akademickiego, żeby spokojnie skończyć 3 rok studiów. Tylko nie wiem jak to będzie... Może Wy mi doradzicie albo coś powiecie, tylko nie wiem czy wybrałam dobry wątek jeśli nie to przepraszam.
Aktualnie biorę Yasminelle, wcześniej brałam Yasmin i kiedyś Dianę (leczniczo) - 4 lata brania antykoncepcji.
Od samego początku kiedy dostałam okres miesiączkuje nieregularnie, czasem zdarzało się, że okres pojawiał się po 2-3 miesiącach (w między czasie miałam plamienia), dodatkowo często robiły mi się torbiele na jajnikach :( To wszystko uregulowało mi się dopiero kiedy zaczęłam brać antykoncepcje. I właśnie boję się co będzie jak znowu przerwę branie tabletek i w ogóle ile czasu wcześniej trzeba to zrobić??
Prócz tego choruje przewlekle na zapalenie tarczycy Hashimoto:(
Czy moje szanse zajścia w ciąże są małe? Wogóle nie wiem jakie pytanie zadać :(
Idę na wizytę pod koniec miesiąca do swojej ginekolog, ale w oczekiwaniu na wizytę chciałam Was zapytać jak w ogóle wygląda moja sytuacja?

Witaj,
Ja również choruję na chorobę Hashimoto (prawdopodobnie rozwinęła się ona się u mnie po pierwszym porodzie). Miałam problem z zajściem w drugą ciążę. Ale kiedy wspaniała endokrynolog poprawnie zdiagnozowała mój problem i odpowiednio dobrała hormony udało mi się zajść, szczęśliwie bez problemów donosić i urodzić zdrowe dziecko. Podstawowy warunek: regularna kontrola poziomów hormonów (co 6-8tyg.) i odpowiednio modyfikowane dawki leków. Podkreślam: nie leczona choroba tarczycy może prowadzić do problemów z zajściem, utraty ciąży czy urodzenia dziecka chorego.

Porada ginekologiczna w przypadku choroby tarczycy to zdecydowanie za mało. Do ciąży najlepiej przygotowywać się, jak i również ją prowadzić pod okiem endokrynologa-ginekologa.

W pierwszą ciążę zaszłam w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej – Yasmin. Również urodziłam zdrowe dziecko.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
mon
 
Do góry