reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

reklama
Elżbietko może Ty będziesz umiała mi pomóc :-(Posłuchaj: w lipcu zeszłego roku miałąm robione badanie na poziom LH, Estradiolu, Testosteronu. I tak wyniki wyszły : LH- 10,70 mlU/ml, Estradiol- 27,20 pg/ml, Testosteron- 69, 20 ng/dl. Zadnych objawów PCO nie mam, tzn nie jestem otyła ani nie mam problemów z owłosieniem-jedyne co mi doskwiera to strasznie nieregularne cykle. I teraz właśnie w lipcu zr w okresie tych badan nie miałam miesiączki!!!! :szok: Ostatnią miałam 29 maja a nastepną 29 października i wtedy zaczęłam brac właśnie Diane-35 (na poprawe tych wyników) i brałam przez 3 m-ce, czyli odstawiłam bodajże 13 stycznia. Problem w tym, że praktycznie przy każdej @ miałam plamienie-przed lub po...:baffled: i teraz w drugim cyklu starań po odstawieniu Diane, po miesiączce odrazu dostałam znów to plamienie, tak jakby przedłuzenie @. Nie wiem już sama co mi dolega:confused: Niby to Diane miało mi pomóc a z tego co widze to problem powraca...Powiedz mi co sądzisz o tych moich wynikach i tym plamieniu. Czego to może być skutek bądź przyczyna? Cały zeszły cykl "szalelismy" z mężem a ty nic! Przyszła @! Fakt że co do dnia ale przyszła :-( Napisz mi prosze Elżuniu, co ja mam robić a tak bardzo chciałąbym być taką szczęśliwą mamą jak ty!!! :tak: Gratuluje cudnego synka!!! Mma nadzieję, że Mi też się kiedyś uda.....
 
megi24, zaczne od tego, ze badania hormonalne powinny byc zrobione w okreslonych dniach cyklu. no i badanie LH i estradiol nie są miarodajne:-(
testosteron masz troszke za wysoki. niby jest to w górnej granicy normy, ale tak naprawde lepiej zeby było go mniej (ja miałam podobny poziom).
a co do objawów pco, o których piszesz, to ja tez nie jestem jakos specjalnie gruba czy owłosiona:happy: i tez miałam baardzo nieregularne miesiączki (co 26-104dni). co do leczenia diane35 to sie nie wypowiem, bo ja generalnie jestem przeciwna leczeniom hormonalnym bez wczesniejszej konkretnej diagnozy. bo nieprawidłowo dobrane leczenie hormonami moze wyrządzić więcej szkód niż dać pożytku.
najlepiej jak bys znalazla ginekologa-endokrynologa, który by ci porobił badania hormonalne (tylko jak bierzesz diane, to nie ma sensu teraz robic badań). warto jeszcze zbadać tarczyce i prolaktyne. i wazny jest stosunek LH do FSH badanie wykonane w 1-3 dnu cyklu)a plamienia mogą być np spowodowane złą tolerancją diany i zaburzeniami hormonalnymi.
nie wiem czy ciągle bierzesz diane, bo piszesz, że
Cały zeszły cykl "szalelismy" z mężem a ty nic! Przyszła @! Fakt że co do dnia ale przyszła
a diane działa również antykoncepcyjnie!!!!!!!!!!!!!
o sorki, juz doczytałam - odstawilas:-) - czasami organizm musi sie jakis czas przstawic po pigułkach na naturalne funkcjonowanie. i trwa to róznie. moze nawet rok.
odczekaj jeszcze z jeden cykl i pójdź do jakiegoś normalnego lekarza.
jesli uz długo się staracie, to do jakiegoś od niepłodności. no i męża możn aby zbadac. bo czasami sie zdarza ze problem lezy po obu stronach (u nas tak było)
no i najwazniejsze: nie dołuj sie i nie myśl obsesyjnie o starankach. wszystko na luzie!!a uda sie szybciej niz myślisz:tak:
 
megi24, zaczne od tego, ze badania hormonalne powinny byc zrobione w okreslonych dniach cyklu. no i badanie LH i estradiol nie są miarodajne:-(
testosteron masz troszke za wysoki. niby jest to w górnej granicy normy, ale tak naprawde lepiej zeby było go mniej (ja miałam podobny poziom).
a co do objawów pco, o których piszesz, to ja tez nie jestem jakos specjalnie gruba czy owłosiona:happy: i tez miałam baardzo nieregularne miesiączki (co 26-104dni). co do leczenia diane35 to sie nie wypowiem, bo ja generalnie jestem przeciwna leczeniom hormonalnym bez wczesniejszej konkretnej diagnozy. bo nieprawidłowo dobrane leczenie hormonami moze wyrządzić więcej szkód niż dać pożytku.
najlepiej jak bys znalazla ginekologa-endokrynologa, który by ci porobił badania hormonalne (tylko jak bierzesz diane, to nie ma sensu teraz robic badań). warto jeszcze zbadać tarczyce i prolaktyne. i wazny jest stosunek LH do FSH badanie wykonane w 1-3 dnu cyklu)a plamienia mogą być np spowodowane złą tolerancją diany i zaburzeniami hormonalnymi.
nie wiem czy ciągle bierzesz diane, bo piszesz, że

a diane działa również antykoncepcyjnie!!!!!!!!!!!!!
o sorki, juz doczytałam - odstawilas:-) - czasami organizm musi sie jakis czas przstawic po pigułkach na naturalne funkcjonowanie. i trwa to róznie. moze nawet rok.
odczekaj jeszcze z jeden cykl i pójdź do jakiegoś normalnego lekarza.
jesli uz długo się staracie, to do jakiegoś od niepłodności. no i męża możn aby zbadac. bo czasami sie zdarza ze problem lezy po obu stronach (u nas tak było)
no i najwazniejsze: nie dołuj sie i nie myśl obsesyjnie o starankach. wszystko na luzie!!a uda sie szybciej niz myślisz:tak:






Elżbietko jesteś Wielka!!! dziękuję za wszelkie informacje;-) i tak jak mówisz, muszę się udać do ginka :-) Jeszcze raz Wielkie dzięki!!!!:tak:
 
Dziewczyny kiedy w ktorym dniu cyklu czy jego fazie nalezy zrobic badanie hormonow tarczycy?

3 miesiace temu skonczylam karmic piersia (karmilam 16,5 miesiaca) teraz probuje zajsc w ciaze i nie moge :baffled: podczas karmienia piersia tez nie mogla, ale teraz? Boje sie ze cos mi sie hormony rozregulowaly :confused: chodze do gina prywatnie wiec szkoda mi troche wywalac 70 zl za wizyte i potem jeszcze za badania chce zrobic sobie sama badania ale nie wiem kiedy aby ten wynik cos mi mowil. Boje sie ze moze mam cos z tarczyca..... w okresie dojrzewania mialam male problemy....

Prosze doradzcie mi cos
 
Witam dziewczyny czytam i zaczynam sie denerwowac bo mój ostatni wynik po bromergonie z prolaktyny wynosił 14 a ginekolog jeszcze go nie widział zobaczy dopiero 17/08/br i kazał mi odstawic tabletki co prawda dostałam @ i zaczełam tak jak mi kazał brac clostylbeget od 5-9 d.c dwa razy dziennie czyli w sumie łykłam 500 jednostek a dzis biore drugi zastrzyk pregnylu bo mam wziac 3 sztuki w 13-15-17 d.c i szczeze to sie modle aby cos z tego wyszło bo juz nie moge sie doczekac kiedy bede miała dzidziusia moz byc mnawet dwoje nie pogniewam sie :)
 
Mam pytanie do Elżbietki. Robiłam sobie niedawno badania hormonalne ponieważ mój cykl postanowił się przedłużyć (bagatela do 81 dni). Wszyskie wyniki były w normie poza testosteronem.Norma wynosiła od 0,0- 0,8, a ja miałam o,877 więc nieco podwyższony.Dodam,że badania miałam robione ok 70 dnia cyklu. Czy powinno mnie to martwić w związku z planami macierzyńskimi? Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Będę wdzięczna za odp
 
reklama
poziom testosteronu lekko wzrasta w okolicach owulacji. teoretycznie nie ma znaczenia w jakim dniu cyklu wykonuje sie to badanie. dla mnie jednak lekarz kazał robić je w 1-3 dniu cyklu.
zrób sobie jeszcze jak masz możliwość poziom LH i FSH, ale nie później niż w 3 dniu cyklu.
podwyższony poziom testosterony czesto wystepuje u kobiet otyłych, w takim przypadu schudniecie prowadzi do normalizacji poziomu test.
czy masz jakies objawy androgezizacji? typu wąsik, mocno owłosieone nogi, ręce? nadwaga? czy nieregularne miesiączki miałas zawsze czy to pierwszy raz? czy robilas inne badania horm?
widze że masz przy sobie jedno dzieciątko, wiec tym bardziej na podstawie jednego badania, któe lekko przewyższyło normę, nie ma co sądzić o problemach z macierzyństwem.
 
Do góry