reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Witam.
Mam pytanie czy jest tu ktos w stanie pomoc w odczytaniu wynikow badan hormonalnych:
FSH 8/8 mlU/ml
LH-luteotropina 1,8 mlU/ml
Progesteron 0,20 ng/ml
PRL- prolaktyna 5,03 ng/ml
Estradiol (E2) 49,98 pg/ml
Dodam jeszcze ze mam 24 lata, nie mam okresu od ponad roku ;( Przestalam brac tabletki Cilest i od tego momentu mam straszne problemy, ze wzgledu na brak okresu. Wykonalam badania, ale wiem ze bede musiala sie zapisac do szpitala, a niestety tam najblizsze zapisy sa od wrzesnia, a terminy przyjec od stycznia :/
Moze jest ktos w stanie powiedziec na podstawie tych wynikow co podalam, czy jest ze mna az tak zle, bo jestem zalamana, a moja ginekolog wyjechala wiec nawet nie mam kogo zapytac.
Z gory bardzo dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
normy takich badaniach sa inne w zaleznosci od fazy cyklu. skoro od roku nie maz miesiaczki to nie wiadomo, ktory to dzien cyklu i nie wiem czy ktokolwiek tu odwazy sie zanalizowac Twoje wyniki. Zapisz sie do ginekologa-endokrynologa najlepiej. A na swoich badaniach obok wynikow nie masz podanych norm? chociaz tez niewiele to da, bo nie wiadomo, dla ktorej fazy sprawdzac...
Przykro mi ale nie jestem w stanie Ci pomoc.
 
Menina ja ostatnio dowiedziałam się że torbiel częsot przeszkadza w zajściu w ciązeja od roku sie nie zabezpieczalam z mężem i dzidzi brak a w maju wykryto torbiel a nawet 2 na 10 cm... teraz jestem pod opieka ginekologa i włąśnie mówiła że to ona mogła przeszkodzić, choć mam też niski progesteron ale mówiła że narazie poobserwuje moj sykl i bedziemy 3 miesiace sie starac bez farmakologi zadnej a potem zobaczymy. Napewno musisz ta torbiel pilnować bo moje były na tyle duże że trzeba było je usuwać operacyjnie nawet laparoskopia juz odpadała a uwierz ze ta operacja byla naprawde cięzka.... takze pilnuj sie :* no i tak jak piszesz cykle dlugie tez to jest spowodowane torbielami one strasznie balagania nam a tabletki antykoncepcyjne pomagaja je wysuszyc , choc czasem juz jest za pozno.
 
witam
czy moze mi ktos pomoc w interpretacji wynikow?
w 20dc zrobilam badanie progesteronu i prolaktyny i oto moje wyniki
dodam ze mieszkam w Irlandii i widze inne jednostki niz normy ktore podajecie:(
progestron 52.1 nmol/L
prolaktyna 289 mU/L w nawiasie mam (102-496)

z gory dziekuje :)
 
Witam. Staram się o dziecko od jakiegoś czasu i jakoś nic nie wychodzi. Lekarz zlecił mi zrobienie badań LH, PSH, Prolaktyny. Jestem w 3 dniu cyklu, mam miesiączkę i dziś właśnie zrobiłam badania i mam wyniki.Proszę może mi powiecie czy są one dobre póki pójdę do lekarza.

LH 15,2 IU/l
FSH 6,69 mIU/ml
Prolaktyna 9,28 ng/ml

Bardzo proszę
 
a na wyniku nie masz podanych norm? powinny być. Wtedy będziesz wiedziała czy się mieści w normie czy nie, bo każde laboratorium ma inne normy. Samo to co napisałaś to za mało, żeby zinterpretować wyniki.
 
Ja tez mam problem hormonalny (nadmiar testosteronu) staramy sie o dzidziusia ale bez skutecznie.. juz czasem poprostu brak mi sil.... na oststniej wizycie okazalo sie ze do tego wszystkiego mam jeszcze bardzo duza nadrzerke... za miesiac bede miaa badanie HSG miala to ktoras z was???
 
reklama
witam , mam pytanie staram się o dziecko miałam monitoring i w 13 dc miałam pęcherzyk normalnych rozmiarów(taki jak powinien być w 13dc)
ale postanowiłam zrobić sobie testosteron (w 7 dc) i jest podwyższony tzn normy to 0,10 do 0,90 a ja mam 1,23.
Czy to może być powód trudności z zajściem w ciążę ??
i czy testosteron można zbić czymś poza tabletkami antykoncepcyjnym takimi jak diana??
 
Do góry