reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Hej Nelka - przede wszystkim nie podałaś norm do badań - a w różnych laboratoriach są różne.

Ale mam zastrzeżenie do TSH - jest stanowczo za wsokie na starania (pomimo, że chyba jeszcze się w normie mieści). Do starań potrzebujesz TSH między 1 do góra 2. - No i lekarz nie powinien bazować na samym TSH ale i na ft3 i ft4.

Moja endo też podejrzewała PCOS - ale ginekolog je wykluczył bo jajniki już miałam czyściutkie (obecnie po wyrównaniu TSH Euthyroxem - na tej podstawie podejrzewam ja i ginekolog, że Tarczyca blokowała mi wszystko). (dodam, że nie miałam okresu pół roku ponad i wtedy podczas usg ginka mi na opisie USG napisała, że lewy jajnik jest o budowie wielotorbielowatej stąd moja endo podejrzewać zaczęła PCOS).

Co do reszty to już Ci nie powiem, bo nie mam pojęcia. :)
 
reklama
Czesc.mam pytanie a nie znalazlam we wczesniejszych rozmowach takiej inf ale moze zle patrzylam.czy badania hormonalne takie jak tsh.lh.fsh i estradiol musze wykonac rano i na czczo czy pora jest obojetna? Bardzo prosze o odpowiedz.
 
Hej,

badan hormonalnych nie musisz wykonywac na czczo, nie wiem jak jest w Polsce, ale w Kanadzie wszystkie badania zaleca sie robic rano:)
FSH, LH, TSH, Estradiol (E2) i Progesteron w 3-5 dniu cyklu, ok.21 dnia ponowne badanie progesteronu.

Pozdrawiam i powodzenia
 
Ostatnia edycja:
witam
Dziewczyny pomóżcie w analizie badan:
tsh 0,74 ulU/ml (norma 0,27-4,2)
ft4 15,43 pmol/l (12-22)
LH 3,65 mIU/ml

faza folikularna (2,4-12,6)
faza owulacyjna (14-95,6)
faza lutealna (1-11,4)
po menopauzie (7,7,-58,5)

FSH 8,15 MIU/ml
faza folikularna (3,5-12,5)
faza owulacyjna (4,7-21,5)
faza lutealna (1,7-7,7)
po menopauzie (25,8-134,8)

ESTRADIOL 80,5 pg/ml
faza folikularna 12,53-165,5
faza owulacyjna 85,78-498
faza lutealna 43,82-211
po menopauzie 5-54,72
ciąża
I trymestr 215-4300

prolaktyna 277 uIU/ml (72-511)

badania były wykonywane w 3dc

zgóry dziękuję za pomoc :)
 
FSH,LH i estradiol w 3-5 dc, Okołowvulacyjnie Lh i estradiol można i ok 7 dni przed spodziewaną @ progesteron i prolaktynę .


Jesli u mnie w tym cyklu po CLO sie nie powiedzie napewno pojde na badania hormonow. Ale w takim wypadku powiedzcie mi jaki koszt jest prywatnie?Tak srednio? Chociaz bede streac sie namowic lekarza zeby dal mi siekorowanie na NFZ chociaz moze sam wyjdzie z taka inicjatywa?:-D
 
Cześć. Mam wielką prozbe. Pomożecie mi w analizie wyników badań ??
Moje wyniki to
tsh- 1,63 uIU/ml [0.27-4.2]
F-T4- 1,24 ng/dl [0.932-1.71]
F-T3- 3,11 pg/ml [ 2.57-4.43]
faza folikularna
FSH- 6,3 mIU/ml [3.5-12.5]
LH- 6,66 mIU/ml [2.4-12.6]
Estradiol 39,5 pg/ml [12.5-166.0]

Robiłam je w fazie folikularnej ale podobno mam za niski estradiol chociaż w normie się mieszczę . Troche sie martwię. Prosze o pomoc....
 
witajcie, ja też proszę Was o poradę właśnie dzisiaj po 5 latach bezowocnych starań o dziecię, byłam u lekarza, ponieważ w tym cyklu planowaliśmy inseminację. Niestety mam zbyt wysoką prolaktynę (35,73) i stosunek lh (10,68) do fsh(4,88) równy o,5 więc ja stwierdził mój gin za duży. mówił również o tym że powodem może być tu rozhuśtana prolaktyna i przepisał mi diostinex (1tabl. na tydz.). Czy któraś z WAS miała podobny problem, a udało jej się jednak zostać mamą?
 
reklama
hej mam pytanko byłam w wtorek na bad progesteronu bo plamilam i wynik 28,77ng/ml a norma dla lutealnej to 1,5-20 co myslicie ok? to był 19dc a owu miałam chyba 12-13dc
 
Do góry