reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe smaki dla maluszka

reklama
Czy któraś z Was karmiła tylko piersią przez pół roku??? Ja nie dawałam nawet nic do picia, bo lekarka mówiła, że nie trzeba, zresztą nie tylko ona, wszyscy naokoło tak mówili więc nie dawałam i mały rósł jak na drożdżach ale teraz jak już trzeba dopajać to on nie umie ssać ze smoczka ( dodam, że smoka- uspokajacza też nie ssał bo nie chciał), daję mu pić z łyżeczki ale maksymalnie 50 ml , nie wyobrażam sobie,że będę tak robiła jak będzie pił po 200ml:szok:
Jedno jest pewne, przy następnym dziecku dam butelkę wcześniej, żeby się nauczyło:tak:
 
ja też tak miałam. Karmię piersią cały czas ale od 4 miesiąca nauczyłam pić małą z butelki ( lovi) ale była wojna i płacz przez tydzień a teraz jest ok. mała zobazy butelkę i od razu buziaczka otwiera. Ja zaczęłam małą dokarmiać od 4 miesięca. Dawałam ale w bardzo małch ilośćiach deserki i danonki. teraz mała wcina już obiadki, zupki i itd
 
mamy karmiące swoje pociechy piersią. Mam takie pytanie: ile razy dajecie cycusia? Ja daje 4 razy w dzień i 2 razy w nocy. czasem daje więcej jeśli mała ma taką ochotę a niczym innym nie mogę jej zająć. Oprócz tego rano dostaje 180ml kaszki, potem obiadek deserek i danonka, no i czasem coś do pogryzienia np biszkopt czy chrupek kukurydziany. a jak to u was wygląda. Bo dzieci butelkowe mają jasny schemat, no a cycusiowe są karmione na rządanie, więc jestem ciekawa jak to u was wygląda.
 
Antila ja mięska daję mniej niż Madzik i Natkil. Powiedzmy łyżkę stołową. Ale daję też poł żółtka co drugi dzień.
Fiszbina mama to samo . Też nie umie pić z butelki. też pije łyżeczką max 50ml. Myślę, że trzeba nauczyć go pić z niekapka np. Bo po co uczyc teraz ciągnąć smoka.
Natkil u nas jest najczęściej tak:
8-9 pierś
10 owoce (poł małego słoiczka)
12 pierś
15 ,30 obiadek
17-18 pierś
20 kaszka
przy zasypianiu pierś
24 pierś
2-3 pierś
5-6 pierś
Dużo tego . A nocnego karmienia mam już dosyć.
 
widzę, że rozkład dnia jest prawie taki sam:-)
8-9 cycuś 10-10;30 kaszka 12-12;30 cycuś
14;30-15 obiadek 16 cycuś 18 deserek
19 danonek 20 cycuś 24 cycuś 4-5 cycuś
są też pobutki między karmieniami, ale daje wtedy wodę przegotowaną albo staram się uśpić. Muszę pomyśle nad tą kaszką na noc, ale wtedy będę miała roblem żeby śiągneła mi pierś. dzięki za odpowiedzi dziewczyny. a co do żółtka to też daję ale co 3 lub 4 dzień całe ( bez białka oczywiście;-))
 
Dziewczyny a gotujecie taką pierś ze sklepu? Bo tak sobie myślę że tam pewnie dużo hormonów i ja do tej pory dawałam tylko mięsko ze słoiczka, Gerbera.
Sama na razie gotowałam tylko ziemniaka, bo reszta na ogrodzie jeszcze jest za mała. A właśnie w Leclercku są słoiczki Gerbera 2+1 gratis, obiadki i desery.

A ja jeszcze planuję że kupię latem od znajomych dwa króliki i poporcjuję je na drobne kawałeczki i zamrożę. A kurczaki to już rosną u teściów więc pewnie też zrobię podobnie jak podrosną.

A od kiedy zaczęłyście podawać żółtko?
 
reklama
ja żółtko zaczęłam podawać dopiero od niedawna, zaczyna się chyba od 6 miesiąca. Ja normalnie kupuję warzywa na rynku a pierś w sklepie i małej nic nie jest. same słoiczki podawałam do 5 miesiąca, a teraz sama gotuję. Czasem kupuje małej obiadki czy deserki , ale jak bym miała to robić cały czas to by mnie zjadła z butami ;-)
 
Do góry