reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe smaki dla maluszka

reklama
Mam pytanie do mamuś które nie zamierzały wprowadzać nowości w menu oprócz mleczka do ukończenia 6 m-ca
czy gluten będzecie podawać ze swoim mleczkiem czy jednak zaczynacie z przecierami warzywnymi? Bo ja jestem z tego wszystkiego jeszcze głupia ;-)czytam i czytam ... i się waham
 
Ja tak sobie mysle ze bede podawac te 2-3 g do mleka, bo bede miala pewnosc ze mala wypije, bo z jedzeniem z lyzeczki to u nas jeszcze kiepsko, wczoraj dalam jej kaszki to prawie wszystko wyplula, a dzis dalam jej z butli to wypila, ale jakos jej nie podchodza te smakowe, a dzis dostanie jabluszko, bo nigdzie nie moglam marchewki dostac, a zeby jej dac taka zwykla marchewke to trzeba ja najpierw ugotowac???
 
Dombar ja też zglupialam.Miałam czekac, ale zaczne podawac małemu marchewke , potem dodam do tego ziemniaczka i takie danie z dodatkiem glutenu będzie dostawał w porze obiadowej. Za jakis czas podam jabłuszko i powoli inne owoce. Dostałam ten sam poradnik co madzik1388 i to co jest w nim napisane przekonało mnie.
 
Icedal dzieki wielkie, w tym poradniku wszystko jest dokladnie opisane co i jak, wiec ja tez sie go bede trzymac
W takim razie ugotuje marchewke i dam malej, jabluszko sobie poczeka
 
Wiecie co mam problem, może banalny ale jednak. Kupialam kaszkę manną bobovity iiiiiiii nie wiem jak ją dodać do np. marchewki ze sloiczka :baffled: Przeciez nie będę przygotowywac calej porcji skoro mam dac łyżeczke czy dwie :baffled: Do marchewki czy obiadku robionego przeze mnie raczej nie będzie problemu, poprostu wrzucam mieszam i gotowe ale jak ją dodac do słoiczka ????
 
witam was. dawałam małej sok z jabłuszka i juz przestałam bo chyba nie jest gotowa na jabłko chyba bolał ja brzuszek bo od kiedy jej podawałam ciagle marudziła i płakała dziwne jest to ze kupke robiła bardziej zbita i niby prutała ale przy tym płakała wiec przestałam dawac. odczekam troche i spróbuje z marechewka jak myslicie dziewczyny? mam takie pytanie co do kaszek i kleiku ryzowego bo chciałbym jej niedługo podawac na noc ale nie mam pojecia jak zaczac czy najpier troszeczke wspywac do jej mleka i zwiekszac dawke ?jesli cos wiecie na ten temat to prosze napiszcie.
 
Kaszki/kleiki a wiec my juz zajadamy kaszke bananowa z bobovity, w Uk zalecaja zeby dziecku zrobic kaszke i podawac lyzeczka, ale ja na poczatek zrobilam tak: 150ml wody + 5 miarek mleka + jedna miarka kaszki dobrze wymieszac i podac przez smoczek nr 3 (Tommee Tippee) lub 4 (Avent) czyli poprostu te 6+miesiaca :-) maly dobrze ja przyjol wiec dzisiaj bylo 150ml + 5 mleka + 2 kaszki.
A i uwazajcie zebyscie nie kupily kaszki mlecznej, bo w tych kaszkach jest mleko nr2, wiec tylko bezmleczne i dodawac do mleka jakie pije dziecko.
Owoce podejzalam mamusie pazdziernikowe i one pisaly ze ich dzieciaczki zle znosily jablko a w szczegolnosci soki jablkowe, wiekszosc dzieci miala problemy brzuszkowe :szok:
A i ktos napisal ze pediatrzy zalecaja podawanie potraw w tej kolejnosci: najpierw kaszki/kleiki, potem warzywka i zupki warzywne, a na koncu deserki i owoce, dalej dania miesne.
Icedal a czemu chcesz dodawac kaszke do marchewki?? Nie lepiej dodac do mleka i dac przez butelke albo lyzeczka??
 
reklama
Do góry