reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

Scruffy, ale po co zagęszczać u tak małego dzieciaczka??? Zacznij to robic dopiero po 4 mieisącu! A może to chodzi o to, ze ktos ci nagadał, ze dziecko bedzie spało lepiej po kaszce...?
 
reklama
No właśnie lekarz mi nagadał, że jak będzie miał pełen brzuszek to zrobi sobie przerwę w nocy, bo na razie niestety coś go wybudza i bez jedzenia nie zasnie zjada wcale niemało bo 130 po dwu godzinnej przerwie,nawet jak na śpiku dałam mu 170ml, to i tak więcej nie wcisnął a obudził się po 2h z krzykiem. Nie wiem co to jest.:sick:
 
Watpie zeby kaszka tu pomogla, poza tym tez uwazam, ze na kaszke jeszcze za wczesnie. Mozna je zaczac podawac dopiero po czwartym miesiacu.
Wiem, ze moze to w tej chwili malo pocieszajace, ale moze taka uroda twego malenstwa, ze tak duzo placze i sie budzi w nocy. Za kilka tygodni powinno byc znacznie lepiej. Jest jeszcze malutki i ma prawo czesto domagac sie jedzonka, choc wyobrazam sobie, ze to bardzo uciazliwe i meczace.
 
scruffy dziwna teorie ma ten lekarz...:confused: a taki napychaniem i zwiekszaniem porcji tylko rociagniesz maluszkowi brzuszek.170 ml to porcja mleka dla 5-6 miesiecznego dziecka.Wiec moze on sie budzi bo sie przejada????Moj jest mega zarlokiem i do 6 mca jechal tylko na cycu w nocy od urodzenia dostawal cyca trzy razy znaczy 22,2 i 6 godz.do 4 mca. A od 5 mca mial 10-cio godzinna przerwe nocna. Od 6 mca dostawal kaszke na noc lyzeczka i troche wody do popicia.
Mysle ze warto sie troszke pomeczyc jeszcze i karmienia nocne potrzymac bo taka kaszka na noc jest mega zapychajaca i maluszka moze brzunio bolec.A poza tym mleko nocne zawiera bardzo duzo tluszczy ktore sprzyjaja intensywnemu rozwojowi maluszka :tak:
 
Faktycznie przetrzymam bo teraz okazuje się, że dziecię wydłuża sobie samo pory posiłków i nagle zaczeło jeść co 4h, w nocy też tak je, a mi się wydaje, że możliwe iż wybudza go ból brzusia, chociaż jak raz dałam herbatkę to tez się wybudzał..przejdzie mu jak wszystko. ale fakt, kaszki nie będę dawać bo Zbynio już waży z 7kg...
 
małe żarłoczki z tych waszych dzieci, moja gwiazdeczka ma 4,5 miesiąca i więcej jak 120 jej nie wcisnę , oczywiście mleczko zagęszczone, ale przesypia całą noc prawie z jednym dokarmianiem około 1,00 .:-):-):-)
Tezv.jpg
ib4kp2
 
Zbynio je juz wszystko, kaszki, zupki i deserki, dziecię waży 8kg, a ubranka nosi 74-80. Nie jest tłuściutki, apetycik ma jak 7 miesięczne a rozwojowo jest jak 6. :-):-D
 
Scruffy- Nie jestem ekspertem ale czy nie za szybko wszystko wprowadzilas do menu swojego maluszka? Nowosci powinno sie wprowadzac bardzo powoli od jednoskladnikowych potraw typu jablko czy marchew,jak maluszek ukonczy juz 4 mies. Mozesz mu niechcacy zaszkodzic, ale to juz Twoja sprawa.
 
reklama
scruffy, aj tak ja k poprzedniczka uwazam ze jeszcze za wcześnie na takie żywienie. kaszkę, owszem można podac jak dziecko skończy 3,5 miesiąca. ewent jakis tam soczek. ale zupki i dania to ...
nawet jesli nie ma widocznej alergii na skórze itd, to jelita tak małego dizcka nie są gotowe na trawienie tego typu jedzonka.
no ale to ty jestes mamą Zbyszka.
 
Do góry