reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

reklama
Dolaczam do grona z wielkim bolem. Moje dziecie w wieku 4 tygodni zaczelo przesypiac cale noce. spala nawet po 13 godzin. I to tylko po cycu. Bylo tak nawet jak szly zabki. Ostatnio jak sie przeziebila) zaczal sie meksyk. Mala budzi sie ciagle (nawet nie wiem, jak czesto, bo nie mam juz sily patrzec na zegarek). I co z tego, ze zaczelismy jej dawac butle, a nie tylko cyca?? efekt jest taki, ze teraz oprocz wyciagania cycka musze latac robic kasze (kaszke, nie mleko!!!!!!!! Bo ono wystarcza na godzinke. Kaszka na 2,5). A w przerwach io tak cyc.
Szok normalnie. Najdziwniejsze jest to, ze ona sie wlasciwie nie budzi. Tylko placze przez sen i cmoka. A jak cmoka, to jest glodna. I tak w kolo macieju karmie cala noc ;-(
A. Ktar przeszedl i nic sie nie zmienilo. Zadne inne okolicznosci nie mialy na to wplywu (mala spi tam, gdzie spala, swiatlo takie samo- mala lampka w innym pomieszczeniu). Juz sama nie wiem. Ale co dziwne, rano jestem wyspana. Tylko te nocne przerwy sa straszne. Czasami usypiam trzymajac ja na rekach i karmiac ;-( Dobrze, ze opracowalam juz metode takiego siedzenia i trzymania malej, ze nic sobie wtedy zlego nie zrobimy :-)
 
MOJE DROGIE!!! MAM 5-CIO MIESIĘCZNEGO BOBASKA I PROBLEM ZE SNEM. JULKA DO CZWARTEGO MIESIĄCA BUDZIŁA SIĘ W NOCY TYLKO RAZ, ALE OD TAMTEJ PORY BUDZI SIĘ CO PÓŁ GODZINY, CO GODZINĘ. W DZIEŃ RÓWNIEŻ ŚPI PO 45 MIN.NIE WIEM CO ROBIĆ. KARMIĘ JĄ PIERSIĄ, ALE PRÓBOWAŁAM JĄ DOKARMIAĆ I TO NIC NIE DAŁO. CZY KTÓRAŚ MA JAKIŚ SPOSÓB NA MAŁE ŁOBUZIACZKI,:eek:
 
dorcia u nas był ten sam problem. Wraz ze skonczeniem 4 miesięcy MArcin zaczął częściej się budzić w nocy. Dla mnie to było ciężkie ale jemu nic nie przeszkadzalo. Trwało to mniej wiecej 1,5 miesiąca a potem problem zniknął:Marcin przestał się budzić na nocne karmienia. I od tamtej pory (bo zaczął się w nocy przebudzać) dostaje tylko wodę do picia i bez problemu idzie spać dalej. Takie podbudki zaczęły się ok 7 miesiąca kiedy zaczął sam siadać ;-) Nie wiem czy dokarmianie jest dobrym pomyslem, może się okazać że tylko niepotrzebnie dodatkowo obciążasz brzuszek a dziecko i tak dalej będzie się budzić. Moich kolezanek maluszki też przechodziły ten etap, więc prawdopodobnie powinno niedługo wszystko wrócić do normy. Chyba że doszukasz się innej przyczyny pobudek. Co do drzemek w ciągu dnia nie zapominaj że dziecko rośnie i jest coraz bardziej ciekawe świata więc po co ma spać? Zresztą mój synek miał też takie 45 min drzemki, rzadko kiedy trwały dłużej. Niestety schematy dnia zmieniają się, mimo że czasami ciężko było mi się z tym pogodzić ;-)
 
a moja cora tylko przez pierwszy tydzien budzila sie raz w nocy...teraz ma trzy miesiace i przez niemalze cale trzy miesiace spi cala noc bez budzenia sie...zasypia o 22 i potrafi sie obudzic nawet o 9. Takze jestem szczesliwa i wyspana mama...:) normalnie nawet moi rodzice nie wierza ze taka jest grzeczna, bo ja jak bylam mala to byly trzy opcje: jedzenia, spanie albo plakanie. Jak nie spalam to sie darlam w nieboglosy. Na szczescie corcia nie poszla w slady matki i jest baaaaaaaardzo grzeczniusim Dzidziulkiem
 
Nocka, ciesz sie, ciesz. Poki mozesz. Moja w tym wieku, co Twoja przesypiala w nocy najczesciej ok. 13 godzin. Z jednym krociotkim cycankiem.Potem przeszlo :-)Ale znow wraca do normy :-)
 
ja daje bobovity...tylko ze moje dziecko jest nieco starsze...wsypuje tyle samo miarek co mleka (miarka od mleka)...
 
scruffy Nie zawczesnie na kaszke.... :confused:
Ja mojemu maluchowi zaczelam podawac od 6 mca ale on cycusiowy.Na poczatek na 140 mleka dodawalam trzy lzeczki od herbaty kaszki ryzowej bobovita.A po dwoch tygodniach kaszke robilam na gesto i podawalam lyzeczka na kolacje.
 
reklama
a wlasnie...ja tez zaczelam dawac jak mala skonczyla 6 mies...praktycznie od samego poczatku karmiona byla butla...wydaje mi sie ze dwa miesiace to za wczesnie...
 
Do góry