reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie, samopoczucie, wizyty u lekarzy...

pixella tylko naturalne sposoby jak zjedzenie jagód, buraczków czy jabłek. Te produkty powodują u mnie rozluźnienie więc może i Tobie pomogą.
 
reklama
sposobow na kupke jest duzo ja rowniez mialam ten problem i wyprobowalam doslownie wszystkiego i nic to nie dalo, mialam straszne bole brzucha i wzdecia i wogoele...doiero pomoglo mi picie z samego rana szklanki cieplego mleka dzieki temu bez zadnych problemow zalatwiam sie codziennie, powodzenia:-)
 
pixela idz do apteki albo zielarsiego sklepu i kup sobie ispagul,
ISPAGUL - Herbastudio
koszt paczuszki to ok 10zł pij 2 razy dziennie po dwie łyzeczki a gwarantuje ci ze wszystko sie unormuje
Ja poprzednią ciąże całą przeszłam na ispagulu bo zaparcia były straszne, teraz też piję bo mam powtórke z rozrywki.
Ispagul w ciąży nie jest zakazany, mi go nawet polecił mój ginek w pierwszej ciaży i plus tego jest też taki że nie uzależnia jak np leki przeczyszczające ale one i tak w ciaży są zakazane
Mi np ślwki, mleko i inne domowe spodoby nie pomagają a to jest naprawdę skuteczne
A i jak kupisz i zmieszasz z wodą to wypij odrazu bo to potem gęstnieje i wogóle jest takie dziwne w smaku:baffled: ale skuteczne

Pozdrawiam cieplutko
 
Dziewczyny u mnie na odwrót, po barszczu czerwonym własnie mama ten problem...owoców i warzyw za bardzo nie moge bo zgaga meczy koszmarnie więc to dlatego...wczesniej owoców jadłam bardzo dużo i problemów niet....no a teraz sam ser zółty, i słodycze .... no i cały dzien w pracy przy biurku...jakos w weekendy problemów tez nie mam...
sprubuje mleczko rano i ten isapagul...
dziekuje bardzo za rady i buziaczki...
 
Ja mam grupe 0 RH+ a moj maz AB RH- i konfliktu nie bylo. W konflikcie chodzi o czynnik RH. Jak kobieta ma - a mezczyzna + to wtedy konflikt moze byc, a nie musi.
 
Oooo prosze znalazlam arykul.


Konflikt serologiczny
DEFINICJA
Reakcja immunologiczna matki, polegająca na wytworzeniu przez jej organizm przeciwciał przeciwko krwinkom płodu, do której dochodzi na skutek przedostania się do krwioobiegu matki antygenów krwinek Rh dodatnich.


OBJAWY I PRZEBIEG
Do konfliktu serologicznego może dojść w przypadku istnienia niezgodności serologicznej pomiędzy rodzicami dziecka. Gdy przyszła mama ma grupę krwi Rh ujemną a ojciec dziecka Rh dodatnią to mówi się wówczas o istnieniu tzw. niezgodności serologicznej. Do konfliktu serologicznego dochodzi wówczas, gdy dziecko odziedziczy Rh ojca i jego krwinki w czasie ciąży przenikną do krwioobiegu matki. Dochodzi do tej sytuacji najczęściej podczas porodu lub poronienia. Wówczas organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinkom płodu. Do konfliktu bardzo rzadko dochodzi podczas pierwszej ciąży, gdyż organizm matki nie posiada jeszcze tych przeciwciał. W pierwszej ciąży konflikt może pojawić się w sporadycznych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest przebyte niezauważone przez kobietę poronienie zarodka o dodatnim czynniku Rh, zabiegi wykonane podczas ciąży tj, amniopunkcja, kordocenteza czy inne, incydenty krwawień podczas ciąży. Wytworzone przeciwciała stają się groźne najczęściej w kolejnej ciąży i mogą doprowadzić do choroby hemolitycznej u noworodka pod warunkiem, iż dziecko ponownie odziedziczyło dodatni czynnik Rh. Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B.
Obecnie coraz częściej prowadzi się profilaktykę konfliktu serologicznego podając ciężarnym około 28 tygodnia ciąży 300 mikrogramów immunoglobuliny anty-D.


WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Jednym z podstawowych badań zlecanych przez lekarza w czasie ciąży jest oznaczenie grupy krwi matki oraz ojca dziecka. Badania na obecność przeciwciał powinny być wykonywane u każdej kobiety ciężarnej już przy pierwszej wizycie lekarskiej niezależnie od czynnika Rh oraz bez względu na kolejność ciąży. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego obecnie prowadzi się odpowiednią profilaktykę pozwalającą na ograniczenie ryzyka wystąpienia choroby hemolitycznej u dziecka polegającą na domięśniowym podawaniu immunoglobuliny. Wskazane jest trzykrotne wykonanie badań laboratoryjnych wykrywających przeciwciała anty Rh. Pomimo braku niezgodności serologicznej badania na obecność przeciwciał powinny być wykonywane u każdej ciężarnej ze względu na to, iż konflikt może pojawić się nie tylko przy niezgodności w zakresie czynnika Rh, ale również w zakresie grup głównych lub podgrupach. Kobiety o zwiększonym ryzyku wystąpienia konfliktu serologicznego powinny być objęte ścisłą opieką lekarską.
 
Ja byłam na kontroli w poniedziałek i mi lekarz powiedział o co chodzi z tymi moimi wynikami. Mam bardzo dużo przeciwciał i tłumaczył mi też coś o antygenach, które podobno każdy czlowiek ma 2-3rodzaje a ja mam 5. Cięzko jest u mnie określić tak naprawdę grupę krwi czy mam plus czy minus i nie ma zagrożenia dla dzidzi tylko przy transfuzji dla mnie bedzie kłopot. Bo nie będzie wiadomo co mi podać za krew. Mam nadzieje, ze nie bedzie takiej potrzeby. Dla pewności znów dostałam skierowanie na badania krwi i zobaczymy co mi teraz pokażą. pozdrawiamy wszystkich :)
 
reklama
Biedactwa wy moje, z tymi zaparciami ja odpukac ani w ciazy z Viki ani teraz nie mam z tym problemow ,ale jem duzo owocow na sniadanie platki owsiane no i ta maslanka no i to mi chyba pomaga,ale wiem co to zaparcie bo po porodzie z Viki mialam tragedia....
 
Do góry