reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

ja tez po wizycie, mała napiera mocno na szyjkę, mam kupić pessar i jechać jutro na założenie... dziś nie zdążyłam już kupić, zanim dojechałam do domu i się dodzwoniłam, już za póżno było, jutro mam nadzieję, że się uda, bo kurcze mam zajęty cały dzien i muszę wymyśleć, jak tu czas zorganizować...


Kolejne pytanie: co to jest pessar? i o co chodzi z tą szyjką macicy? mi nic takiego nie badają więc jestem zieleniak.
 
reklama
Super wiesci Hobbit :) a latasz po sklepach? :-D

i to jak :-) ale więcej z odkurzaczem i mopem po domu :-D

Hobbit gratki! możemy sobie przybić piątkę :) u nas też wszystko dobrze. Szyjka pozamykana, mała rośnie jak na drożdżach (może to przez to ciasto drożdżowe z kruszonką i wiśniami, które ostatnio zrobiłam ;) ). I miałam rację! waży 1815g :)) będzie masażyk :D:D przewidywana waga na poród ok 3000, ale wiadomo jak z tymi przewidywaniami.

No to wizyta udana :-) Widzisz moja starsza o 2 tyg i tylko 100g więcej to faktycznie rośnie Ci jak na drożdżach :-)

malgorzatakar weź się jutro za siebie, w końcu są priorytety!:angry:
 
Pessar to taki krążek, który nakłada się na szyjkę macicy - taka gumeczka, która ją "związuje", żeby się nie rozwierała
 
Malgorzatka - ale nie musisz lezec plackiem? Ty mialas krotka szyjke? Bo chyba od poczatku ciazy nic sie nie skracalo?
 
jakoś w połowie zaczęło się rozmiękać, ale więcej odpoczywałam i wróciło. a teraz znów się zaczęło coś dziać. na szczeście właśnie nie muszę leżeć, jedynie się oszczędzać bardziej (zalecane leżenie, ale lekarz wie, że u mnie to awykonalne póki co)
 
Ja 2 tyg temu mialam szyjke twarda i zamknieta, ale chyba jest krotka, bo ma ok. 3 cm, a na forum widuje szyjki po 5 cm :cool2: a ten pessar drogi jest? No to teraz musisz sie oszczedzac - taaaaa wiem... Latwo powiedziec
 
Malgorzatka, moze znajdz chwile na odpoczynek. Chyba lepiej zajac sie najpierw pessarem, a potem reszta pilnych spraw?

Makota, szyjka 5 cm to jest bardzo dluga szyjka. Rzadko spotykana na naszym etapie ciazy. Wlasnie przecietna dlugosc to 3,5 cm. Ja mam 2,8(2 tyg temu), ale zamknieta i twarda. A to jest wazniejsze niz dlugosc.
 
Ja również po wizycie.
Ze spojeniem nic się nie zrobi. Mam dużo leżeć. . Przy ostrym ataku wziąć paracetamol i włączyć do diety kisiele i galaretki.
Ponadto mam infekcje. Dostałam gynazol. Ten ból spojenia może być potęgowany infekcją gdyż jestem tam opuchnieta.

Z dobrych wieści szyjka trzyma. Mała nadal główką do dołu. Paciorkowiec pobrany.
Kolejną wizytę mam 12 czerwca i wtedy usg ostatnie i podejmiemy decyzję co do porodu.

Aha i przytyłam od ostatniej wizyty 1 kg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Makota u mnie było 3 tygodnie temu 32mm i gin był zadowolony, gorzej jak przed 36tc zrobi się mniej niż 25mm wtedy to jest już niepokojące.
 
Do góry