reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

Ja teraz mam 11 czerwca- co 4 tygodnie. Pozniej wpadnie co 3, jak sie uda bo pomiedzy 35 a 37 tygodniem badanie na paciorkowca. A od 36-go wizyta co tydzien i ktg co tydzien. Z badan zostalo mi morfologia i mocz 1 w m-cu. A tak to mialam wszystkie badania. Endo osobno sprawdza tsh ft4. Diabetolog kontroluje swoje.
 
reklama
A zapomniałam jeszcze mam CRP na teraz ale to z powodu mojego stanu zapalnego.
Kum jeśli coś Cię niepokoi to może warto się skonsultować z innym lekarzem? Chociaż jeśli z dzieckiem wszystko ok, to ja bym chyba nie szukała już
 
Nigdy nie jest za późno na zmianę lekarza albo przynajmniej konsultacje. Jak się okazało, że moja przez trzy tygodnie trzymała wyniki z krzywej o cukrzycy, a ja się męczyłam, puchłam, spałam na stojąco na przemian z palpitacjami i stwarzałam zagrożenie dla siebie i dzidzi, to od razu zaczęłam szukać innego i się konsultowałam. Dodam, że poprzednią ciążę też mi prowadziła tamta lekarka, nie miałam zastrzeżeń i ufałam bezgranicznie. Ona jest z tych co mówią "w ciąży tak to już jest, ja Ci mogę dać jedynie moje dobre słowo na te bóle kręgosłupa (zaparcia, zgagi - co tam macie)". Przy zdrowej ciąży takie podejście ujdzie, przy problemach absolutnie nie. Teraz mam równolegle dwóch lekarzy. Nie ma się co bać, zdrowie dzieci i nasze jest najważniejsze! Terminy u nowego lekarza co 2 tygodnie gdyby coś to mam do niej iść na dyżur w szpitalu. U starego lekarza na 5.06, zlecone paciorkowce i skierowanie na usg. Oprócz tego diabetyka kiedy tylko potrzebuję i dietetyczkę do konsultacji. I TAK powinno być, a nie "dam dobre słowo..."
 
Ja mam wizyty co miesiac, morfologie co 2, mocz co miesiac. Mialam zrobione hbs, hiv, crp, kile, obciazenie glukoza, toxo, cos z zoltaczka i nie wiem czy cos wiecej... Pierwsze slysze o paciorkowcach, a jestem pewna, ze to wazne. Pewnie zleci mi na kolejnej wizycie.
 
Makota,paciorkowce potrzebne są do porodu, więc na pewno jeszcze dostaniesz skierowanie.

Mi powiedziała,że pobierzemy to na następnej wizycie
 
Makota pidczas wizyty lekarz robi wymaz z pochwy na paciorkowca. Prywatnie to koszt 70zl. Na wynik czeka sie ok. Tygodnia. Ja tak jak pisalam. Jako ze mialam przy starszaku pozytywny to teraz i tak bede miala antybiotyk przy porodzie... ale badanie bede robic.
. Kopacz co do lekarza... nie masz jak sie skonsultowac? Masz wyniki powpisywane w karte ciazy?
 
reklama
Do góry