reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Futro a czemu tak ostro? ja tez musze juz isc do gina (sprawdzic tez tarczyce) tylko nie wiem jak logistycznie to rozwiazac tzn co zrobic z mala na tyle czasu...
 
reklama
bo on powiedział że czegoś tam ścianki mam w dole i że to może potem skutkować nietrzymaniem moczu... co prawda z samym nietrzymaniem nie mam już większych problemów ale dosłownie co 20-30min czuję potrzebę pójścia do WC... więc oby te ćwiczenia pomogły wszystkiemu wrócić na miejsce:-)
 
własnie tak myslałam ze o to chodzi,kurczaki ja zapominam o tych cwiczeniach a mam problem z trzymaniem moczu,w sumie jest duzo lepiej bo nie popuszczam juz jak cos dzwigam czy kicham;) ale duzo krocej wytrzymuje:(
 
Co do kręczy szyi ... Moja Mała Mi woli kukać w prawą stronę.
Zaczynamy od masażu rozluźniającego mięsień MOS (mostkowo-obojczykowo-sutkowy) 350px-Musculi_coli_sternocleidomastoideus.svg.png. Trzeba ten przykurczony mięsień rozciągnąć a robi się to między innymi ...
Przed kąpielą oliwka i masujemy zgrubienie znajdujące się pod uchem, masujemy po stronie chorej jak i zdrowej.
Kładziemy Malucha na prawym boku a pod główką (nie pod szyją!) niewielka poduszka.
Dziecko leży na pleckach a my skręcamy delikatnie! główkę w lewo i chwilę przytrzymujemy, moża położyć jakąś zabawkę po lewej stronie by zaciekawić brzdąca.
Dziecko leży na prawej (chorej) stronie, główka leży na naszej dłoni i lekko przyginamy głowę do barku.
Karmienie butlą - butelka podawana od strony lewej by dziecko wysiliło się i skierowało główkę w przeciwną stronę.

Jest wiele ćwiczeń ale warto by pokazał to fizjoterapeuta. Takie asymetrie można już po kilku dniach wyprowadzić.
 
U nas Wiktor też się krzywił podczas leżenia ale tylko wtedy gdy leżał w łóżeczku a tam ma materac pod kątem 30o. A jak kładę go ze mną na łóżku na prostym to ładnie śp, a ja jak kładę go na boczku to po prostu kocyk zawijam w rulon i się trzyma :-)
 
kurcze dziewczyny...miala ktoras z was po pologu bol podbrzusza?? mialam porod SN...ten bol jest taki nie przeszkadzajacy, czuje go jak wstaje np. z lozka...albo przy chodzeniu...i na kibelku...ale delikatny...i nie przypominajacy miesiaczkowego....taki jakiego nigdy jeszcze nie czulam,..:/....takiego mam stracha isc do lekarza:(....poczekam jeszcze z pare dni i tak mialam sie wybrac na kontrole:(...ale boje sie ze to moze byc cos powaznego,...szpital itp.:-:)-(


EDIT
co do ulozenia plodowego...to Kacperek mial koslawa prawa stopke...wygieta do zewnetrznej strony...i dopiero pierwsza wizyte u pediatry mielismy w rowny miesiac Kacperka...i pediartra powiedzial, ze juz ma prosta ta stopke...ze sama sie wyrownala...no i jest troszeczke przekrzywiony w ta strone co stopka byla...i staram sie go nosic, tzymac na raczkach w te druga strone...zeby sie to unormowalo...no i tez woli patrzec w jedna strone...ale teraz 18 ide na kolejna kontrolna wizyte z bioderkami to sie popytAM ortopedy co z tym wszystkim robic...Kacperek urodzil sie z takimi dlugimi nozkami ,ze ta stopka sie juz nie miescila...i tak jak miala miejsce tak sie ulozyla...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry