reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

AGATA R dobrze, że babcia przyjedzie i choć trochę Cię odciąży. Rozumiem doskonale, że nie wszystko jest takie proste i nie zawsze się da ale postaraj się kochana, bo tu naprawdę nie ma żartów :( Proszę nam ładnie zdać relacje jak idą Twoje postępy!
Właśnie, właśnie.... :tak: Ile godzin leżałaś... Ilu obiadów NIE ugotowałaś...
 
reklama
AgataR ja też kochana uważam ,że nie poiwnnaś przed lekarką ukrywać faktu "nie leżenia plackiem w domu".Zdaję sobie sprawę ,że jest to nie realne przy trzy latku ale jak mus to mus.Całe szczęście ,że babcia przybywa z pomocą!!Trzymam kciuki aby wszystko było po Twojej mysli kochana i abyś dotrwała w tej ciąży jak najdłużej tylko się da!!!
 
Agatko teraz to mnie ciarki przeszły...dobrze że choć babcia przyjedzie i troszkę Cię odciąży. Ja jestem takiego zdania jak Zebra, szpital rozdzieli Cię z synkiem na dużo dłużej, a takw domku Ty leżysz i możesz mu w łóżku książeczki czytać. Rzeczywiście teraz to kwestia walki o każdy dzień w brzuszku u mamy, każdy dzień jest na wagę złota. Trzymam kciuki i w razie zapotrzebowania również służę pomocą, jestem z Żoliborza.
 
Agata ja niestety nie pomogę, przy gotowaniach obiadów, czy pilnowaniu młodego, ale teraz na Ciebie nakrzyczę!!!
<mam nadzieje, że to usłyszysz>

Proszę duuużo leżeć i odpoczywać!!! Korzystaj z tego ile można! Niech Mąż gotuje obiady i zajmie się młodym!
Teraz Ty i Twoje Maleństwo jesteście najważniejsi... Musisz o siebie dbać!!!

Mam nadzieje, że dotarło...

Ale poważnie Kochana uważaj na siebie... Maleństwo nie może przyjść na świat wcześniej niż w czerwcu- w końcu jesteś CZERWCÓWKĄ!!! I Twój Bobas też! :-)

Całuję Cię gorąco
 
Setana, wizytę mam dopiero 24 marca. Póki co może zwiększę dawkę żelaza?

Agata, morfologia wygląda tak:
RBC - 3,16 (ost. 3,43)
HGB - 9,5 (ost. 10,1)
HCT - 27,1 (ost.29,2) To chyba znaczący spadek, zwłaszcza dwa ostatnie pomiary :(

A krzepliwość :
czas kaolinowo-kefalinowy - 38 (norma 26,4 - 40)
fibrynogen - 298 (norma 200 - 400)
APTT ratio - 1,13 (norma 0,7 - 1,2)
czas protrombinowy - 11,4 (norma 10,7 - 16,1)
INR - 0,83 (norma 0,8 - 1,2)
wskaźnik protrombinowy - 118 (norma 70 - 120).
Dodam, że te badania miałam ze względu na to, że mi się robi słabo/duszno i puchną nogi. Choć te słabnięcia mogą być też przez niskie ciśnienie 80/50, 90/55.
 
Agata, morfologia wygląda tak:
RBC - 3,16 (ost. 3,43)
HGB - 9,5 (ost. 10,1)
HCT - 27,1 (ost.29,2) To chyba znaczący spadek, zwłaszcza dwa ostatnie pomiary :(

Moja hemoglobina (HGB) to 6,9 a zaczynałam od 7,5, wiec nie dużo ale systematycznie mi spada :/ pomimo tych różnych specyfików, żeby mi nie spadał jej poziom... a reszty nie pamietam wyników, ale jak szalec to szale zapewne.
 
Agata - ja również dołączam do dziewczyn - teraz priorytetem Waszej rodzinki jest utrzymanie malucha jeszcze przez 2 m-ce w brzuszku; więc cała rodzinka ma w tym "interes", by tak Cię odciążyć i tak zorganizować dzień powszedni, żeby maluch tam pozostał tyle, ile wymaga bezpieczny termin. Wiem, ze to nie tak łatwo (ja też mam sie oszczędzać, a tak średnio mi to wychodzi z 1,5roczną córą i brakiem pomocy w postaci mamy), ale myślę, że nawet najprostsze czynności, których możemy uniknąć-odroczyć w czasie, by poczekały np. do powrotu taty, są ważne; pocieszam siebie i Ciebie, że to jedynie przejściowe problemy, po prsotu trzeba to jakoś przetrwać i już... dobrze, ze babcia może Cię jakkolwiek wspomóc; ślę pozytywne fluidy i wierzę, że będzie dobrze - MUSI!
 
Setana, wizytę mam dopiero 24 marca. Póki co może zwiększę dawkę żelaza?
morfologia wygląda tak:
RBC - 3,16 (ost. 3,43)
HGB - 9,5 (ost. 10,1)
HCT - 27,1 (ost.29,2) To chyba znaczący spadek,

Słuchaj ja mam podobne wyniki
RBC 3,76
HGB 11,1
HCT 32,5
ale żelazo w surowicy mi oznaczono na 98 a norma jest 50-160
więc nie ma tragedii

może oznacz poziom żelaza we krwi ? dla spokojnosci ...
 
reklama
Do góry