reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

Napiszcie w jakim terminie lekarz wam zlecil USG (3/4d) to w III trymestrze, bo ja mam sie zgłosic w 30 tygodniu (czyli za 2 miesiące) na takie dosc dokladne, cos w rodzaju wlasnie tego NT czy polowkowego,
bo zwykle mam na kazdej wizycie comiesiecznej
 
reklama
Napiszcie w jakim terminie lekarz wam zlecil USG (3/4d) to w III trymestrze, bo ja mam sie zgłosic w 30 tygodniu (czyli za 2 miesiące) na takie dosc dokladne, cos w rodzaju wlasnie tego NT czy polowkowego,
bo zwykle mam na kazdej wizycie comiesiecznej

ja mam 10 marca więc w 28 tygodniu ale z tego co się orientuję, to w tych tygodniach można ale nie trzeba zrobić to 3d i 4d tylko dlatego, że wszystko ładnie widać i jest to super pamiątka dla rodziców :-). Między chyba 28 a 32 tyg robi się po prostu kolejne planowe USG w ciąży. A najważniejsze to jest to w 12 tyg.
 
Ja się do dyskusji o papierosach i alko już nie włączam, bo ten temat jest tu na tapecie po raz kolejny i wszystko już chyba zostało powiedziane:)

Gratuluję udanych wizyt z ostatnich dni:))

Gosiaczek, cieszę się że łożysko się podniosło - temat jest mi bliski, bo też miałam z tym problem, ale jest lepiej:)
 
my tez idziemy w 30 tygodniu na usg 4d, ale po to zeby zrobic beniowi zdjecie ostatnie w brzuszku u nas jest to koszt 150 zł :-)
 
Zebrra mnie brak miesiączki by nie zaniepokoił specjalnie, bo zawsze miałam z tym problem... Od zawsze bardzo nieregularnie, bywało tak, że mam co 3 tygodnie a potem dopiero po 3 miesiącach. Wszystkie badania wychodziły w porządku, ale przez tą nieregularność zajście w ciążę było naprawdę trudne... miałam szczęście i przez zupełny przypadek trafiłam na usg w dzień owulacji.
Druga skrajność - mam koleżankę, która miała "okres" do 4 miesiąca. Wcześniej zawsze skąpe miesiączki, już w ciąży też coś na kształt plamienia, do głowy jej nie przyszło że może być w ciąży:) Jest nawet taki program "I didn't know I was pregnant" - dokument w którym pokazują przypadki kobiet, które urodziły donoszone dziecko i nie wiedziały do porodu, że są w ciąży... nie z marginesu tylko matki dwójki dzieci, normalnie funkcjonujące. Po prostu ciąża bez objawów, przytyły po 3 kg. W głowie się nie mieści ale takie przypadki istnieją.
 
To ja też należę do osób które miały miesiączkę czy jak to tam nazwać a były w ciąży...tak było w pierwszej ciąży...miesiączkę miałam do 3 miesiąca...i wtedy też się dowiedziałam...byłam przerażona...bo w międzyczasie było moje panieńskie i wesele...objawów żadnych a szalałąm w najlepsze...dobrze że synuś zdrowy
 
Dziewczyny czy któraś z Was miała lub ma uczucie 'zatkanego ucha"?
W książce "W oczekiwaniu na dziecko" jest to wymienione jako jedna z dolegliwości, która może towarzyszyć od 5 miesiąca...
może nie jest bolesne, ale strasznie dokuczliwe:-(
 
Zebrra mnie brak miesiączki by nie zaniepokoił specjalnie, bo zawsze miałam z tym problem... Od zawsze bardzo nieregularnie, bywało tak, że mam co 3 tygodnie a potem dopiero po 3 miesiącach. Wszystkie badania wychodziły w porządku, ale przez tą nieregularność zajście w ciążę było naprawdę trudne... miałam szczęście i przez zupełny przypadek trafiłam na usg w dzień owulacji.
Druga skrajność - mam koleżankę, która miała "okres" do 4 miesiąca. Wcześniej zawsze skąpe miesiączki, już w ciąży też coś na kształt plamienia, do głowy jej nie przyszło że może być w ciąży:) Jest nawet taki program "I didn't know I was pregnant" - dokument w którym pokazują przypadki kobiet, które urodziły donoszone dziecko i nie wiedziały do porodu, że są w ciąży... nie z marginesu tylko matki dwójki dzieci, normalnie funkcjonujące. Po prostu ciąża bez objawów, przytyły po 3 kg. W głowie się nie mieści ale takie przypadki istnieją.
Traschka, znam ten program, czasem oglądam. Tylko mam wrażenie, że te kobiety, które są tam pokazywane ewidentnie miały objawy ciąży i nietudno było się o tym domyślić ;)
A Ty Kochana, umówmy się, ze nie jesteś standardowym przypadkiem ;). Jednak większość kobiet ma regularne cykle, bądź w miarę regularne. Na tyle by zorientować się, że tym razem miesiączka nie pojawiła się w terminie...
Temat plamień w czasie ciąży też jest mi znany, ale dziewczyny umówmy się, jeśli kobieta zna swój organizm choć trochę wyłapie takie rzeczy... Tym bardziej, ze symptomy ciążowe, to nie tylko brak okresu...

Mb8355, nie miałam takiej przypadłości...



 
Zebrra, z moich koleżanek tylko ja i jeszcze jedna mamy regularne cykle. Coraz częściej tak się zdarza, nie wiem dlaczego moja mama mówiła mi że za jej młodości wszystkie dziewczyny miały w miarę normalnie. Moja kolezanka niedawno dowiedziała się że jest w ciąży i nie wiedziała czy to bardzie drugi czy może bardziej 4 miesiąc- bo okresy ma tak niereularne i skąpe.
 
reklama
Nareszcie mogę coś pozytywnego napisać :):):)
Na wczorajszym USG okazało się, że z dzidzią wszystko dobrze, że rozwija się prawidłowo, jest to dla mnie najlepsza wiadomość pod słońcem :)
No i dołączam do mamuś córeczek :):):)
 
Do góry