reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

Doris dobrze pamietasz, ja miałam takie same wyniki. Dość wysokie TSH (choć niby jeszcze w normie) i FT4 poniżej normy. Dostałam skierowanie na dodatkowe badania i warto je zrobić przed wizytą u endokrynologa bo inaczej sam ci je zleci i będziesz musiała iść drugi raz. Te badania to anty-TPO i anty-TG. Z tymi wynikami poszłam do endokrynologa, który zrobił mi usg tarczycy czy nie ma guzków. Okazało się, że wszystko OK i przepisał mi jod. Biorę po jednej tabletce dziennie. 3 miesięczna kuracja kosztuje 10zł więc bez tragedii.
Ta niedoczynność tarczycy u mnie jest na 90% indukowana ciążą i po porodzie problem powinien sam zniknąć. Ale trzeba zadziałać teraz, bo inaczej maleństwo będzie musiało zostać na trochę w szpitalu na jakieś badania. Ginka mówiła, że jeśli z tarczycą wychodzi coś nie tak, to trzeba to podać przy porodzie i oni wtedy pod jakimś kątem badają dziecko. Ale to nic poważnego.
Będzie dobrze;)

Misialina kurcze, mam nadzieję, że to nie zatrucie choć objawy rzeczywiście mogą na to wskazywać. Dobrze, że zadzwoniłaś do lekarza i wiesz co masz robić. Odpocznij sobie i nie wieszaj prania w tą sobotę:)

nutria ale fajnie! Duża ta twoja parka, musi im być wesoło razem:) I ciasno przy okazji:)))
 
reklama
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, ten mój wynik nie jest dużo poniżej normy a reszta tarczycowych wyników jest ok. Jutro idę do endokrynologa więc więcej się dowiem. I dziękuję Wam za informacje!
 
Nutria - gratulacje. Rzeczywiście jak na dwójkę to duże te Twoje szkraby:)) Nadal chcesz rodzić sn? :)))
 
Ostatnia edycja:
Silva, Kati, Forever, Andariel, Misialina, Traszka, - na moje oko, jak juz przemyślalam sprawę - to wcale duże nie są... Krzyś jak byłam z nim w 30t wg OM na bqdaniu to miał już 2100g...
A jak będę rodzić.. to się okaże... Chciałabym chyba SN. bo to już jest coś co znam, a cc nie znam. ...
 
Nutria moja mama jak sie urodziła to miała 1800 g i to było w 1960 roku i jako dziecko była zdrowa jak ryba :biggrin2:
Więc spoko dają rade :-)
 
reklama
Do góry