reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

Witajcie, wpadłam na chwileczkę rpzed spaniem powiedzieć, ze byliśmy na usg i wszsytko ejst fajnie. Chłopiec wazy ok 1700g a dziewczynka ok 1600g. :) Jakośm yślałam, ze są jak narazie mniejsi.... ;-)
I okazało się, że to co mi włazi w żebra to główka dziewczynki.
:):)

Ale fajne bobasy Ci rosną :)

A nam pielęgniarka wczoraj na sr powiedziała, że na dniach urodziły się u nich bliźniaki ważące, uwaga, 2500g i 3800g!! :szok:
 
reklama
Wróciłam z badań u endokrynologa
Więc tak, podczas ciąży mogą się zmienijszać te TSH, FT3 i FT4 szczególnie w trzecim trymestrze i jest to całkiem normalne. Jeśli ktoś nie leczył się wcześniej na tarczycę, nie ma obciążenia tarczycowego w rodzinie to tak może działąć ciąża na hormony tarczycy. W każdym razie przepisała mi jakieś tabletki na EU....nie pamiętam nazwy, kazała zrobić USG tarczycy i jakieś badanie krwi na przeciwciała tarczycowe. Ogólnie powiedziała, że zero powodów do zmartwień :-) :-) :-)
Na usg poszłam od razu i wszystko w jak najlepszym porządku, żadnych guzków i zmian tarczycowych :-)
Muszę jeszcze zrobić tylko to badanie krwia le już jestem spokojna po tym usg tarczycy ;-)
Tak w ogóle to takie dziwne...to moja trzecia ciąża, mam dwójkę zdrowych dzieci, ja nie robiłam połowy tych badań co teraz każą w poprzednich ciążach. Morfologia, mocz, toxo, wr, glukoza i to było wszystko... żanych hormonów tarczycy, cytomegalii itd.
Moja Mama się śmieje, że za 10 lat to będą kazali badania na Alzheimera robić czy dziecko nie bedzie miało i jeszcze na 5 innych starczych chorob :-)
 
powinno sie je jesc na czczo i poczekac az wchłoną sę ok 15-20 minut zeby lepiej przyswoic hormon :) zobacz na ulotkę wydaje mi się ze tam o tym też piszą :) tak mi mówili wszscy lekarze ktorzy dawali mi na to recepte :)
 
tak tak, koleżanka euthyrox bierze i też od razu po budziku łyka i jeszcze dosypia na czczo
Doris czyli tak naprawdę wszystko ok jest - cieszę się razem z Tobą:tak:
 
reklama
Do góry