reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

Agatka, trzymam mocno za Was kciuki, mam nadzieję, że uda się załatwić jakąś opiekę na synkiem. I gratuluję Antosia :)

Madzioolka, moja dzidźka ważyła 351g (28 paracentyl). Wg OM był to 20t, 5d. Natomiast wymiary wskazywały na 20t i 0d.
 
reklama
Moja Weronika w 20t. 3d ważyła 435g. Już jestem przerażona porodem, bo pewnie będę rodzić duże dziecko.
 
Ostatnia edycja:
Jestem przeciwnikiem picia nawet śladowych ilości alkoholu w ciąży i wiem że już nie raz był ten temat poruszany tu na forum ale mam pytanie .Na wtorkowej wizycie u gina dowiedziałam się że wyniki krwi lecą w dół i że żelaza mam zdecydowanie za mało.Lekarz nie kazał brać żelaza tylko pić raz w tygodniu kieliszek wina czerwonego.Nie mogę czy też nie potrafię się przemóc do tego . Co da to wino a w czym może zaszkodzić?Pierwszy raz słyszałam coś takiego żeby w ciąży pić!
 
cinamon ja już wielokrotnie spotkałam się z lekarzami, którzy polecają czerwone wino od czasu do czasu. Ja bym nie ryzykowała. Są inne preparaty do uzupełniania żelaza, nie wiem dlaczego akurat czerwone wino miałoby być najlepsze. Nikt nie zna dokładnego wpływu alkoholu na ciążę. Może być wszystko ok a równocześnie mała ilość alkoholu może wywołać nieodrwacalne zmiany. Jak dla mnie zdecydowanie nie.

Swoją drogą, słyszałyście że ponoć 1/3 kobiet pije alkohol w ciąży??
 
Witajcie
Przepraszam, że mało się udzielam.

Jestem po wizycie. Dzidziuś zdrowy, nerki i serduszko pracują prawidłowo. Kręgosłup prawidłowy. I poznałam płeć - to chłopczyk :):):) Jestem bardzo szczęśliwa :)
 
reklama
Moja kumpela teraz dostałą takie zalecenie od lekarza - lampka winka czerwonego..do tej pory brała żelazo w tabletach (dwa rodzaje próbowała) i niestety strasznie wymiotowała, nie jeden raz po wzięciu, tylko całymi dniami sie męczyła...strasznie nie tolerowała tej opcji i teraz ma tak spróbować, a też nie może się przełamać, i się boi...
sama nie wiem co o tym myśleć...
 
Do góry