reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

Dziewczyny, którą macie grupę w klasyfikacji cytologii, bo mnie wyszła II a ponieważ 1,5 roku temu miałam I - to trochę się niepokoję, wyczytałam w necie ze II możne oznaczać nadżerkę - a lekarz mi nic takiego nie powiedział, może stąd mam te ukłucia w szyjce

Nie wiem, ale dopada mnie jakaś nieokreślona panika, coś mi się z emocjami porobiło :confused:
 
reklama
Gosiu! Spokojnie- ja zawsze miałam druga- ponoć tylko dziewice mają pierwszą, a jak kobieta zaczyna współżyć ma właśnie przeważnie drugą i jest to dobry wynik:) Mi się w ciąży tak porobiło, ze znów mam pierwszą,a w pochwie też mnie zakuło parę razy. Jest dobrze, nie martw się!!:)
 
Cześć Kochane, najpierw fotka mojego cuda :)

dzidzia.jpg



A teraz reszta...

Tak mnie nastraszyłyście tym, że nie dane Wam było w szpitalu na isg zobaczyć malucha, że w poczekalni siedziałam mocno zestresowana (mimo, że moje wcześniejsze doświadczenia były bardzo pozytywne). No i tak siedziałam, siedziałam, zdążyłam nawiązać nowe znajomości, a gin dalej nie było, wreszcie się pojawiła z miną średnio optymistycznie nastrajającą ze słowami "państwo czekają, a ja poproszę pierwszą panią". Spóźniła się raptem 30 minut ;) No nic, jak weszłam dalej moje odczucia były średnie, usłyszałam proszę się położyć (więc pytam ją czy będzie robiła przez brzuch czy przez pochwę), a ona "proszę się położyć"... no masakra... W końcu stwierdziła, że przez pochwę jednak i od razu słowa "nie zobaczy Pani nic na monitorze, bo nie mamy takich warunków", ja mówię, że no cóż trudno, najwazniejsze, żeby z maluchem było wszystko w porządku, a ona do mnie "no takich gwarancji to ja Pani dać nie mogę"... ręcę mi opadły, ale z doświadczenia wiem, że jeżeli mam coś ugrać to mimo zaciskających się zębów, muszę być miła :) No i byłam, zagadywałam, bo nie specjalnie rozmowna była... Wreszcie pytam, co z przeziernością, bo się tym martwię, no i wtedy jakby coś się w niej zmieniło, monitor przekręciła zupełnie w moją stronę, zaczęła wszystko omawiać bardzo szczegółowo i dokładnie, pokazywała jakie przepływy bada i dlaczego. Pokazała przezierność i zrobiła naprawdę dużo fotek. Potem jeszcze omawiała mi cały opis badania, także wychodząc byłam bardzo spokojna.

A teraz konkrety:

Dzidzia według usg jest o tydzień starsza:
BPD (główka) 20mm - 12,6Hbd
CRL (długość od głóki do pupki) 63mm - 12,6Hbd
Zarysy - linia kręgosłupa, powłoki brzuszne, kończyny, czaszka, twarzoczaszka, pęcherz moczowy, żołądek - bez zmian
Nerki - bez zmian. Serce niepowiększone, 4 jamowe.
Pępowina 3 naczyniowa
NT (przezierność) 1,1mm
NB (kość nosowa) (+)
FHR miarowa 167-min
Ruchy widoczne.
Spectrum przepływu DV prawidłowe.
Kosmówka jednorodna - usadowiona na ścianie tylnej
Os intemum nieposzerzone.
Szyjka macicy - kanał dł. ok 45mm
TP z USG 12.06.2010 czyli 10 dni wcześniej niż z OM

Dostałam 8 fotek dzidzi + 4 z jakimiś przepływami...

Aaaaaa i póki co niczego między nogami nie widać, ale powiedziała, żebym się jeszcze tej myśli kurczowo nie trzymała ;)
 
zebrra śliczny bąbelek:tak:i wsio ok, super!
Gosiaczku ja dopiero czekam na wynik cytologii, ale ginka mi powiedziała, że jest lekka nadżerka (w 1 ciąży i nigdy wcześniej tego w ogóle nie miałam); na razie spokojnie czekam na wyniki;
kate u mnie też się zaczęło od 1 punktu, ale bardzo szybko to coś zaczęło się roznosić wokół całych ust, na brodę, pod nos - wyglądało okropnie, było czerwone, swędziało i przy dotyku sączył się płyn; czegoś takiego jeszcze nigdy wczesniej nie miałam! a ginka powiedziała, że bardzo często u ciężarnych jest tendencja do zmian skórnych tego typu;
 
Zebrra fantastyczne wiadomości! Dzidziuś duży - śliczna fotka!

W ogóle widzę, że te Wasze dzidzie naprawdę szybko rosną - ja na swoim ostatnim usg w 12,0 tc widziałam maluszka, który miał zaledwie 5cm. Zresztą od początku moja fasolka była mniejsza niż pokazywał termin OM (o 3-4 dni). Kurcze, wiedziałam że odseparowanie od netu jest dla mnie najlepszym wyjściem - naczytam się a potem stres!! Ale musiałam wejść do Was, bo naprawdę trzymam kciuki za wszystkie i jestem ciekawa każdej informacji, zwłaszcza po wizytach.
 
Aestima, hmm no to ja "kiedyś" współżyjąc miałam I heh, no ale ok skoro lekarz nic nie mówił o żadnej nadżerce to ... w końcu płacę spore pieniądze za wizyty, powinnam mu ufać :sorry2:

zebbra ŁOŁŁ jaki śliczny ... ale lekarka to jakaś zołza :shocked2: dobrze ze się na koniec zreflektowała - ja jeszcze muszę tydzień czekać na NT, a zwykłe mam w czw popoludniu :oo2:dopiero !!
 
reklama
dagamit może nadrobi dzidzia w późniejszych miesiącach,a może bedzie malutka.Wiedz że dzieci urodzone w terminie rodza sie z rozna waga od50 do nawet 62cm.A nie wierzyłabym też do konca tym pomiarom,moje ostatnie usg 2 tyg przed porodem(wymiary) duzo roznilo sie od rzeczywistosci.
 
Do góry