reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

Sara, Robaczku gratuluję udanych wizyt!

Ja też już po - szyjka długa zamknięta, wynika badań w porządku, nic nie przytyłam od ostatniej wizyty, cisnienie 120/70, wymaz GBS pobrany, za tydzień kolejna wizyta z USG. Dziękuję za kciuki!
 
reklama
Mikoto gratuluję udanej wizyty :tak:. Dobrze , ze wszystko w porządeczku .
Robaczku - ten paciorek poprostu sobie u nas mieszka DZIAD :wściekła/y:. Może się uaktywnić i stan zapalny wywołać ale generalnie chyba do leniwych należy . Ja mam tak samo - jest tam sobie i tyle :-(. Mi to samo co Tobie lekarz powiedział . Nie martwić się . A i tak mam stresa przez dziada . A wagi Hubercikowej zazdroszczę - aż się boję usłyszeć w środę ile Jaś waży :sorry:.
 
Mikotko, gratki ! Pozazdrościłam Ci kolejnej wizyty a i sama jeszcze za dwa tyg. idę :)

MatkaEwa
, no Jaś większy niż Hubi ale zdecydowanie dasz radę ! Tym bardziej, że jak pisałaś rodziłaś większe dzieciaczki a ja 3200.

Pytałam się jeszcze o nacinanie krocza. Generalnie powiedziała, że ta cała akcja żeby nie nacinać jest idiotyczna. Bo nie nacinają by szyć tylko po to by nie rozerwać się. I generalnie trudno jest urodzić, zwłaszcza pierwsze dzieciątko by nie pęknąć albo by główka się nie zaklinowała. Więc jak widzi położna, że główka po prostu się nie mieści to tną tyle by główka się przecisnęła, czasem mniej czasem więcej.
Natomiast konsekwencje pęknięcia są zdecydowanie gorsze, bo najczęściej pęka miejsce do zwieracza i wówczas są problemy z bączkami, wypróżnianiem itd.
Więc ja przestałam się bać kolejnego cięcia bo może być gorzej.
 
Nadrobiłam wasze wizyty. Było ciężko, bo trochę mnie nie było.

Ja mam wizytę jutro, wczoraj zaczęłam 34 tydzień. Nie wiem jkiedy będę miała kolejna wizytę i zastanawiam się o co mogę/powinnam się wypytać lekarza. Macie jakies propozycje/porady?
 
Zapytaj o dlugosc szyjki, ogolnie czy miekka.....o wielkosc dziecka.....o ktg.......i wszystko co ci do glowy przyjdzie......

Odebralam dzis wynik posiewu wymazu z pochwy.....i mam napisane:
Wyhodowano fizjologiczna flore drog rodnych: lactobacillus spp.

Wygooglalam ze to znaczy ze wszystko ok. Jak myslicie google ma racje?
 
Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt:tak:

Robaczku- ja myślę, że ta akcja nie jest taka do konca idiotyczna. W wielu szpitalach nacinanie to rutyna- czy główka sie miesci, czy nie, nacinają, żeby było szybciej, dla wygody, bez zapytania rodzącej o zdanie.
Ja pierwszym razem urodziłam bez nacięcia i bez jakiegokolwiek pęknięcia (Zosia była malutka)
Drugim razem krocze pękło minimalnie(milimetrowe sprawy). Zagoiło się bardzo szybko i nie miałam z tym żadnych problemów.
Za jednym i drugim porodem prosiłam położną, żeby pomogła mi urodzić bez nacięcia, jeśłi będzie taka możliwość. Nie upierałam się- bo dobro maluszka najwazniejsze. No ale właśnie- dobro MALUCHA się liczy, a nie wygoda położnej:sorry2:
Ostatnia faza porodu trwała troche dłużej i musiałam skupiac się na wskazówkach położnej, ale się udało i cieszę się z tego.
 
reklama
Ja przy pierwszym porodzie byłam nacinana i chyba wole to niż pęknąć jak moja siostra która przy obu porodach pękła do samych pośladków prawie ... Ze strachu wole od razu im powiedzieć ze maja mnie naciąć...
 
Do góry