reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

Dzikabez uwazaj na siebie. Wiem jak ciezko przy malym dziecku wypoczywac. Dobrze ze nie rozwarta ta szyjka.
Dziewczyny napisze tutaj, czy wasze maluszki w brzuchu tez sa czasami takie leniwe. Moj synek szalal, wczoraj juz byl taki leniwszy a dzis to juz mnie martwi na maxa bo bardzo malo sie rusza. Bylabym gotowa jechac do szpitala ale nie wiem bo tak czuje od czasu do czasu delikatne ruchy.
 
reklama
paulus spróbuj zjeść czekoladę ale jak się trochę rusza to ja bym nie panikowała. Feliks czasem fika jak opętany a czasem tylko puknie od niechcenia z 3 razy przez cały dzień. Jeśli jednak masz się martwić to podjedź do lekarza.
 
paulus- ja w poprzedniej ciąży byłam w szpitalu jak nie czułam ruchów, ale nie czułam ich wcale przez parę godzin nawet takich najmniejszych to był 35 tc, a teraz też tak mam ze przez 2-3 dni czuje tylko lekkie a później jest normalnie
 
paulus moja malutka tez ma dzisiaj dzień lenia i sie prawie nie rusza też przez chwile pomyślałam że jej dziś jeszcze nie czułam ale za chwile mnie smyrneła od niechcenia dając znak że jest ok ;-)może taki okres maja nasze leniuszki teraz choć nie dziwię się JEJ ja chodzę jak zaćmiona od poniedziałku i nic mi sie nie chcę to i dziecku sie udzieliło ;-):-D
 
Dzika, to troszkę martwisz :( Staraj się więcej leżeć, może spacerki też ogranicz, w każdej wolnej chwili usiądź sobie albo się połóż. Tak niewiele już zostało. Mam nadzieję, że mimo jakiś tam obaw lekarza wszystko jest dobrze i skończy się jak należy. Trzymam za to kciuki.

Dzikabez uwazaj na siebie. Wiem jak ciezko przy malym dziecku wypoczywac. Dobrze ze nie rozwarta ta szyjka.
Dziewczyny napisze tutaj, czy wasze maluszki w brzuchu tez sa czasami takie leniwe. Moj synek szalal, wczoraj juz byl taki leniwszy a dzis to juz mnie martwi na maxa bo bardzo malo sie rusza. Bylabym gotowa jechac do szpitala ale nie wiem bo tak czuje od czasu do czasu delikatne ruchy.

Pulus, też tak mam. Bywa, że może 4-5 ruchów na dzień poczuje takich muśnięć dosłownie. Rozmawiałam na ten temat teraz z moją gin. Dała mi kartę ruchów i kazała liczyć. W instrukcji jest napisane, że minimum to 10 i jak mam 10 ruchów notuję i dalej nie liczę. Natomiast jeżeli przez dwa dni pod rząd będzie mniej niż 10 to trzeba do lekarza lecieć i również do lekarza jeżeli w ciągu dnia nie będzie żadnego ruchu. Ruchem są też delikatne smerania. I uspokajała mnie, że czasem i dzieciątko może być leniwe albo potrzeba mu więcej snu.
 
DzikaBez - tez zmartwiła mnie Twoja wizyta . Musisz bardziej uważać kochana i chyba jednak z wypraw rowerowych zrezygnować zupełnie :-(. Mógł zrobić lekarz usg skoro coś mu "nie pasuje", a nie czekać 2 tygodnie . Może to by Cię uspokoiło i może okazałoby się , że nie jest tak źle....

Ja po wizycie . No i wygląda na to , że Jaś okruszkiem nie będzie . Waga 1800 gr !!!!:szok:. Aż mnie zatkało jak mi lekarz to oznajmił , ale lekarz twierdzi , że jest ok . Tydzień naprzód wybiega dziecko rozmiarowo . No i powiedział jeszcze ,że prawdopodobnie wagowo będzie zbliżony do Wojtka w dniu porodu ( Wojtek ważył 4200 gr ) . a już miałam nadzieję , że bedzie drobniejszy :sorry:. Ułożony główką w dół , szyjka zamknięta . Żelazo dalej mam brać . No i tyle.
"Chłop jak dąb " - to fachowe określenie mojego gina ;-). Dzięki za kciuki .
 
Dzikabez uwazaj na siebie. Wiem jak ciezko przy malym dziecku wypoczywac. Dobrze ze nie rozwarta ta szyjka.
Dziewczyny napisze tutaj, czy wasze maluszki w brzuchu tez sa czasami takie leniwe. Moj synek szalal, wczoraj juz byl taki leniwszy a dzis to juz mnie martwi na maxa bo bardzo malo sie rusza. Bylabym gotowa jechac do szpitala ale nie wiem bo tak czuje od czasu do czasu delikatne ruchy.

Paulus, ja też jak radzą dziewczyny spróbowałabym zjeść czekoladę i się położyć, maluszki zwykle wtedy zaczynają brykać.. a ja też czasem mam ciche dni, a czasami dni szaleństw ;)
 
MatkaEwa, wooooowowoooo piękna waga Jasia !!! o całe 400 więcej niż Hubert. Fajnie ! Pewnie szybciej się wykluje niż z OM - może uda się tego 6.06 :):)
Cieszę się, że wszystko reszta prawidłowa.
 
reklama
Anilek najważniejsze,że glukozę masz już za sobą :tak:

DzikaBez ja myślę tak jak MamaEwa,że trzeba będzie ograniczyć rowerowe wyprawy bo szczerze,to mimo wszystko jakieś obciążenie jest.Nawet ostatnio powiedziałam mojemu ginowi że moja Gazela czeka i jeździć już chcę a on do mnie "ale żeby później pani do mnie z płaczem nie dzwoniła" brzuch też mi nie przeszkadza ale nad wyprawami się zastanawiam.A Ty bidulko widzisz,mógł zbadać co by mu szkodziło echh...Oszczędzaj się na tyle,ile się da :( Wszystkiego dobrego!

Motylek kochana wytrwałości.Najważniejsze,że szyjka ok!! Trzymam kciuki żeby było lepiej!!

Paulunia moje dziecko też czasami zapomina,że trzeba dać matce znać że wsjo jest ok! ale słodycze go nie ruszają,po prostu jak ma ochotę to mnie walnie,dzisiaj wyjątkowo mocno,aż gazeta mi podskoczyła..A tak to czasami cały dzień go nie czuję.

MamaEwa gratuluję duużego synusia :D Ja następną wizytę będę miała w 29t5d i ciekawe ile mój Pączek waży :D zawsze sobie tak staram porównywać hehehe :D najważniejsze,że szyjka zamknięta a żelazo...Poprawy wyników życzę :)
 
Do góry