reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

reklama
Anula - gratuluję udanej wizyty :tak:. oby ból minął szybko bo do porodu jeszcze trochę czasu zostało :-(.
Kari , Pauluś - nie dziwię się , że macie dylemat . Też bym miała . U nas nikt nie proponuje szczepień kobietom w ciąży ,a nawet zaleca się ewentualne szczepienia przed planowanym zajściem w ciążę . Jeszcze ta wizja epidemi krztuśca !!! Jakaś masakra .
Malina - fajnie , ze u małej wszystko dobrze . No i już nie jest taka mała :tak:
 
Ostatnia edycja:
Hej :-) Gratuluję wszystkim mamusiom udanych wizyt! Ostatnio czasu brak na wszystko, rzadziej się udzielam, ale info z wizyty się należy :tak:

Antek nam zdrowo rośnie, waży 498g, wszyściutkie parametry ma prawidłowe i bawił się z nami w ciuciubabkę, chowając buzię raz po raz w łapkach.. chyba się taty wstydził, bo ten był pierwszy raz na usg :-) Odstawiam duphaston, mam jeść żurawinę zapobiegawczo na drogi moczowe i do łykania tylko witaminy - femibion natal.

No i mam zagwostkę.. bo szykuje mi się podróż samolotem w ok. 30tyg. ciąży i nie bardzo wiem, czy lecieć, czy sobie odpuścić.. lot ok. 5 godz., pobyt tygodniowy i powrót.. Pan doktor powiedział, że póki co, nie widzi przeciwskazań, ale kto wie, co będzie za półtora-dwa miesiące..
następna wizyta 20 marca, zobaczymy, co wtedy powie.
 
Witam się i ja po wizycie. Dziękuję za kciuki :* U nas wszystko ok. Dzisiaj mała pokazała dokładnie, że jest dziewczynką;) Jest raczej drobna 640g i nie mam się bać, że będzie większa niż synek (3760 ważył). Szyjka ładnie trzyma. Tylko moje skaczące ciśnienie u lekarza jest niepokojące. W domu jest wzorcowe... mam dalej mierzyć i tyle.
Pozostałym również gratuluję i pozdrawiam :)
 
Anula, Jullix - super wieści. I tak już do czerwca :-)

Jullix - chyba każdemu przy wizycie ciśnienie idzie w górę. Ja już w gabinecie nigdy nie mierzę. Robię codziennie pomiar w domu i taki podaję na wizycie. No chyba, ze u Ciebie te skoki są wyraźnie duże.
 
ja byłam wczoraj na wizycie ale czasu nie miałam ale ja chodze na nfz i tylko pokazuje sie na l4 sie konczy bo w tej przychodninie maja usg i bardzo zadko je robie bo prywatnie ale wynik z glukozy mi nie wyszedł po tym jak ja zwrocilam ale nie musze jej powtarzac bo moze sie to sama powtorzyc wiec nie bedzie mnie lekarz meczyl tylko mi zapowiedzial ze za 2tyg bedzie robil badnie od zewnatz a ja sie skrzywiłam mam tylko nadzieje ze w marcu wysle mnie na usg bo chce zobaczyc tego skrzata co tak łobozuje bo co do tego chłopca co mi powiedzial dalej nie wierze wiec chce sie upewnic
 
Kolejna wizyta za Nami. Ciśnienie dzięki zażywanemu lekowi spada. Dostałam, więc pozwolenie od lekarza na zmniejszenie dawki z trzech tabletek do dwóch. Po mojej prośbie Lekarz zbadał też szyjkę i z nią też wszystko w porządku. Synuś bardzo ruchliwy podczas badania, jak na razie ułożony miednicowo.
Jedyne co mnie zmartwiło to sugestia Lekarza, że Tymek waży za dużo. Według Niego prawie 500gram to nie jest optymalna w tym tygodniu ciąży. Oczywiście nastraszył mnie, że na pewno mam cukrzycę ciążowową. Swoją drogą mam skierowanie na badanie krzywą cukrową dopiero za 2 tygodnie.
Po przyjściu do domu poczytałałam trochę i okazało się, że maluszki niektórych dziewczyn były sporo cięższe. Uspokoiłam się trochę.

Następna wizyta dopiero 11 marca.

Gratuluje udanych wizyt Kochane !
 
reklama
Misianka, Aśka - dobrze, że jest dobrze.:-)

Aśka - teraz już dzieci nam rosną w sobie wybranym tempie. Mikołaj w 23 t 1d miał ponad 600 gram i gin nic nie mówiła, że za duży. Spokojnie. Jak zrobisz glukozę to się potwierdzi, że jest wszystko w porządku.:happy: A kolejna wizyta w sumie niedługo. Ja mam dopiero w kwietniu...

Misianka
- nie gniewaj się, ale mam małą prośbę. Wstawiaj znaki interpunkcyjne. Będzie się łatwiej czytało (zajęło mi chwilę zanim się połapałam co z czym łączyć) ;-)
 
Do góry