reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

ja dzis bylam u poloznej. Nic ciekawego wlasciwie. Mam niskie cisnienie, jakies bakterie w moczu ale puki mi nie doskwiera zaden bol, pieczenie to kazala sie nie przejmowac :baffled: Słuchalam serducha malego, zmierzyli mi brzuch (znaczy nie obwod tylko od poczatku macicy nad pepkiem do spojenia lonowego, i powiedziala ze ze skurczami nawet lekko bolacymi do szpitala mam jechac wtedy kiedy sa regularnie np co 5-10 min i jesli nie ustepuja podczas lezenia. Narazie spokojnie. Tak myslalam ze nic mi nie poradzi.
Aaa i mam przykaz zaszczepienia sie do 28tyg na ten whooping cough :baffled: cholerka ja sie na grype nie zaszczepilam bo odmowilam a z tym nie wiem co robic. Paulus jakie twoje zdanie? podobno to nowa szczepionka od zeszlego roku i nawet nie maja statystyk co do szkodliwosci czy cos..... ale strasza ta choroba i smiertelnoscia wsrod noworodkow i nie mam pojecia co mam zrobic teraz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
kari na pewno troche lepiej się czujesz przebadana i pooglądana, nie ma źle :* A powiedz mi dlaczego musisz mieć tą szczepionkę? Moze pisałas ale nie doczytalam, wybacz....

dmuchawiec cukiereczek, imię prześliczne, zresztą wszystkie córeczki mają ładne imiona :-) Gratuluję!!

Z tego co mi wiadomo to jeszcze dzisiaj wisienka ma połówkowe i możliwe ze pozna płeć, może wpadnie się pochwalić...

TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKIE WIZYTY!! &&&&&&&&&&&&&&&
 
Ja tez po wizycie u poloznej. Podobnie jak u kari, nic konkretnego ale mocz zbadala, cisnienie, dlugosc macicy od nad pepkiem do spojenia. Wszystko ok w tych badaniach. Serduszka posluchala, ladnie bilo:-) Mze to nie wiele ale zawsze jakas spokojniejsza jestem.
Kari ja nawet nie slyszalam o tej chorobie, jakie sa objawy, kiedy atakuje o co w niej chodzi? Ja tez na grype nie szczepilam sie i szczerze to boje sie szczepien w ciazy ale wiadomo roznie bywa i nigdy nie wiadomo.
 
Gratuluję udanych wizyt;)
Mój pierwszy wpis w tym temacie.
Spóźnione informacje z ostatniej wizyty (poniedziałkowej) dzidziol waży 870gram wszystko jak najbardziej w porządku, serduszko ładnie bije. Lekarz potwierdził płeć dziewczynka (mąż pewnie miał nadzieję że się jeszcze może zmieni ale przecież córeczki są tatusiów).
Na początku mała była troszkę wstydliwa ale po chwila zrobiła kino i pokazała rodzicom jak ładnie ssie paluszka :-D cudowny widok:happy2: szkoda ;( tylko że dr nie zdążył zrobić zdjęcia.
 
paulus to po polsku krztusiec :confused: podobno maja tu nasilenie tej choroby w ostatnim czasie i tak jak zalecaja szczepienie na grype tak wrecz obowiazkowo kaza sie szczepic na ten krztusiec miedzy 28-32tyg ciazy. Podobno noworodki sa za male na szczepienie przeciwko tej chorobie a bylo juz kilka przypadkow zachorowan ktore zwykle u tak malych dzieci koncza sie neistety smiercia :baffled::baffled: wiec kaza sie szczepic ciezarnym zeby zabezpieczyc dziecko. ja tez nie jestem zwolenniczka szczepien w ciazy... jestem zdezorientowana.
 
malina gratulacje :-)

coś mi się wydaje, że chłopców u nas już mniej niż kobitek co?

A gdzie reszta wizytujących????
 
Kari wlasnie poczytalam o tym ksztuscu ale czy sie szczepic to nie wiem. Mi dzis nic nie mowila a nastepna wizyta za 4 tygodnie. Szczerze ci powiem, zenmjak na razie nie slyszalam o zachorowaniach w mojej okolicy (znajomi, szkola blanki, rodzina czy radio) wiec nie wiem co myslec. Pomysl, popytaj. Masz jeszcze czas, tylko nie wiem jak to sie ma do noworodka bo rownie dobrze maz albo starsze dzecko moze zachorowac i zarazic.
 
no to moja relacja :) Loluś dawał w kość bo się nie chciał się dać pomierzyć. Pani doktor aż się śmiała bo ją tak skopał tzn usg ale ona czuła bo jej aż ręka podskakiwała :D waży 0,65 kg :D serduszko mu pięknie bije :) i goni goni - już różnica tylko 3 dni a nie 5 miedzy OM a USG. No i mam złą wiadomość :( na te moje bóle spojenia łonowego nie da się nic poradzic :( jedynie paracetamol i odpoczynek :( mogę sobie skombinować taki pas ortopedyczny na biodra pod warunkiem ze nie będę go zakładała na brzuch albo owijać się bandażem elastycznym ale tylko biodra :( ale i to nie może mi pomóc :( albo mi przejdzie z dnia na dzień albo będę się tak męczyć do dnia porodu :( Pani doktor dokładnie mnie wybadała, szyjka długa zamknięta, z nią się nic nie dzieje, tylko te kości spojenia łonowego. Jak mnie badała czy to na pewno to to aż mi łzy w oczach stanęły, od środka to taki ból jakby mi ktoś igły w kości wbijał :( no cóż - mówiła że jakby się coś działo to mam od razu dawać znać, tam na pewno nic się nie rozchodzi, ale że z Tosią takich atrakcji nie miałam to wiecie ... a i może to świadczyć o jeszcze jednym - o dużym dziecku w dni porodu, podobno czasami tak się organizm przygotowuje na poród dużego dziecka, ojjj aż się boję. Ale ogólnie jestem super zadowolona :) Maluszek dziś cały dzień daje popalić :) mam nadzieję że w nocy da mi pospać :)
DZIĘKUJĘ ZA KCIUKI :****
 
reklama
Do góry