reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

reklama
Kejtii-wczoraj u tej doktor wyskoczyl termin na 8 pazdziernika... poplakalam sie na tej lezance bo jak zapytalam jakie konsekwencje za soba niesie takie duze dziecko to powiedziala ze moze miec problemy jak otyly czlowek np.z oddychaniem itp. :-( A jak zobczyla ze plcze to nagle zaczela uspakajac zeby sie nie przejmowac bo z organami jest ok tylko obwod glowy i brzucha spro za duzy. Nawet zaczela pytac czy z terminem miesiaczki cos nie pokrecilam...oj zasiala we mnie panike. Nabilam sobie glowe a pozniej doszlam do wniosku ze u mnie w rodzinie od strony taty wszyscy maja duze glowy. Jak bratowa byla w ciazy z Hania to jej gadali ze Hania ma duza glowe. W rezultacie urodzila sie z glowka 33 cm a Franio ktoremu nikt na to nie zwracal uwagi 34cm.
Zrobie jutro ta krzywa cukrowa tylko jak ja to wytrzymam o_O dobrze ze moj ma nocke to pojdzie ze mna. Ona do mnie z tekstem ze na krzywa musze isc po skoerowanie do gina swojego o_O pozniej powiedziala ze na dole jest lab i zebym tam zapytala czy potrzebne- powiedzieli ze niepotrzebne. Zaczelam czytac o tych skierowaniach na necie i podobno niektore labolatoria chca skierowan bo jest to badanie bardzo niebezpieczne szczegolnie dla cukrzykow ktorzy o swojej chorobie nie wiedza. Ze taka dawka cukru moze powodowac omdlenia itp.co.moze miec zly wplyw na plod.

Joasiu-dziekuje Ci za Twoj post odnosnie wagi Zu. Mi sie wydaje ze jednak Igor bedzie duzy bo wychodzi to na kazdej wizycie i pomiar na dwoch roznych sprzetach to pokazal.
 
No wlasnie nie ma co sie sugerować ta waga tym bardziej ze mowisz ze u innego gina było robione sprzęt sprzętem , pomiar itd dobrze ze każe powtórzyć krzywa cukrowa nie zaszkodzi ale trzeba brać plus minus 500 gr w jedna druha stronę , mi tez dzień przed porodem robili usg to mały miał mieć 3,5 kg a urodził sie 4,1 wiec ... W jedna i druga stronę . zobaczysz tez jaki wymiar Ci wyjdzie u Twojego ponadto nie ma co sie tum sugerować mój klocek był cała
Ciaze 2 tyg do tylu, ten aktualny brzuszkowy jest niby 2 do przodu , tu jedyne co to z wyprawka chce sie uwinąć zaraz wczesniej zeby nie mieć zaskoczenia ale go tez przez szyjkę ale
Waga bym sie nje martwiła serio . A ta pregna to witaminy tak?


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
EmKa tak to sa witaminy. Ale tam zelazo, kwas i jod tylko jest...mowilam jej ze biore pregne bo mam problem z tarczyca a w pregnie od poczatku mialam i kwas i zelazo i jod to powiedziala zeby endo przepisala mi czysty jod.
 
Princeseczka- Twoja lekarka jest niepoważna, niepotrzebnie Cię straszy. Krzywą faktycznie zrób, bo przy cukrzycy dzieci są większe ale czasem rodzą się duże dzieci z normalnych , zdrowych ciąż i tyle. Mój synek prawie 2 tygodnie był do przodu jeszcze przed cukrzycą. Wtedy cukry miałam super , a i tak z USG był starszy. Plecie Ci ta lekarka farmazony niepotrzebnie i głupio straszy. Problemy oddechowe u dużych noworodków owszem zdarzają się, ale głównie u tych z ciąż gdzie była źle kontrolowana cukrzyca.Emki synek był duży i urodził się zdrowy, mój prawie 4300 i 62 cm, a na USG go szacowali nawet na 5kg. Sprzątaczki go z zaciekawieniem oglądały i mówiły, że wygląda jakby ze 2 miesiące już miał. Ostatnio oglądałam porody: zdrowa kobieta, urodziła zdrową dziewczynkę z wagą ponad 4,5 kg. A pamiętasz tą babkę co urodziła dziecko ponad 6 kg? Też było całkowicie zdrowe. Małemu dobrze w brzuszku i czerpie pełnymi garściami to co najlepsze więc ładnie rośnie. Makrosomia, czyli duża waga płodu występuję przeciętnie w ok. 10% ciąż więc nie jest to jakaś super rzadkość. Co dziesiąta kobieta rodzi duże dziecko i znaczna większość to zdrowe dzieci. Będzie dobrze i nie ma co na zapas panikować, szkoda Twoich nerwów.
 
Dziekuje dziewczyny za kazdy odzew w temacie. Uspokoilyscie mnie i jestem duzo spokojniejsza. Wczoraj praktycznie caly dzien plakalam po tej wizycie... dzisiaj obudzilam sie z oczami jakby mnie ktos pobil... ale dzisiaj juz jestem spokojna. Jutro zrobie te cukry dla swietego spokoju.
Dziekuje Wam jeszcze raz! Jestescie kochane!
 
Princeseczka moja ciotka, ktora nie ma chyba nawet 160cm wzrostu urodziła syna 5,2kg całkowicie zdrowego, nie miał żadnych problemow ani z oddychaniem ani z niczym, a pozniej juz jako dziecko rósł normalnie, wcale nie był otyły i jaki dorosły tez nie jest otyły.
Także wydaje mi sie, ze pani dr niepotrzebnie Cię straszy. Z tym odstawieniem witamin to maja racje, juz o tym kiedyś pisałam, ze sa szkoły, ze jak dziecko jest duze to w 3trym trzeba odstawić.
W razie czego w medice tez nie trzeba skierowania, ja powiedziałam ze chce krzywa potrójna i mi zrobili.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Oo dziekuje nika! Dobrze ze napisalas o tej Medice, bo tam jezdze na badania przed godz.7 i juz wtedy jest przynajmniej jedna pani ktora pobiera krew a to labolatorium do.ktorego mialam isc otwarte dopiero od 7.30.
 
Princeseczka nie martw się, mojej kuzynce powiedzieli że maly będzie miał 5kg, a ostatecznie urodził się 3900.
Mój brat urodził się 3600a jest teraz otyły po żre za troje, ot Ci przyczyna nadwagi.
Moja ciotka (155cm wzrostu) urodziła cała 4kolo 4kg,i wszyscy są zdrowie. I nigdy im nic nie było.
Niektórzy lekarze za bardzo się wczuwaja niepotrzebnie strasząc pacjentki.
Co do obwodu brzuszka. Moja dzidzia też ma większy od reszty, dokładnie nie wiem ile ale teraz na prenatalnych sprawdze i wyślę wymiary, pytałam mamy to mówi że ja też miałam duży brzuch jak się urodziłam, i byłam bardzo okraglutka :)

Jestem w 29 tygodniu ciąży
 
reklama
Priinceseczka, mam koleżanki, które urodziły dzieci ponad 4 kg i są zdrowe. Poza tym, tak jak dziewczyny piszą, trzeba wziąć pod uwagę błąd pomiaru. U mnie na każdym zdjęciu obok wagi jest dopisek, że +- ileś tam i ta wartość też się zmienia, pamietam, że było ok. 140g, potem 300, ostatnio chyba 400 że może być różnicy w tą czy tamtą stronę. Jak rodziłam Małgosię, to też niby miała ważyć grupo ponad 3kg, a ważyła 2800.
No i teraz mojej też wychodzi duża główka, już od 2 wizyt. Ciekawa jestem, jak w środę wyjdzie...
 
Do góry