reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

reklama
Kejtii-ale u Ciebie ciaza mlodsza o 2 tygodnie z kawalkiem. Moj 1.5kg wazyl 8sierpnia na wizycie . Tyle powinien wazyc teraz.
Ilosc wod w porzadku, powiedziala ze zadnych obrzekow nie ma i z tego trzeba sie cieszyc. Ale powiedziala ze duze dziecko moze cisnac na szyjke i trzeba to kontrolowac nastepna wizyte mam miec u niej za 2 tygodnie.
 
Ostatnia edycja:
Princeseczka
Mój teraz w środę ważył 1470g a byłam w 29+1
Dzisiaj jestem w 29+4 tc drodze że idziemy łeb w łeb.
A w 27+1 ważył 1070g to wychodzi ze przez 2 tygodnie przytyl aż pół kg to tez coś dużo.
 
Ziemniaczek, u Ciebie jest ok :-) teraz tak srednio pol kilograma przez dwa tygodnie beda przybierac nasze maluchy. Chodzi o to ze moj za duzy jest w obecnym tygodniu ciazy. U Ciebie 1470g wiec super a u mnie 2kg i wychodzi poza siatke centylowa.
 
Milia, ja nie mam pojecia. Moze i jest starszy. U nas nie bylo tak ze sie przytulalismy jednego dnia i wiem ze to wtedy zaszlam w ciaze. Staralismy sie o malenstwo pol roku z niewielkimi przerwami w miedzyczasie
 
Dzwonilam do swojego gina. Kazal odstawic pregne na dwa tygodnie i sprawdzic czy to rzeczywiscie to. Ale powiedzial tez zeby sie nie przejmowac bo rozne dzieci sie rodza i male i duze. A my z mezem tez mali nie jestesmy a waga dziecka czasem uwarunkowana jest genetycznie-ja wazylam 3600 wiec i po mnie moze byc duzy aa i wiekszosc takich makrosomii zdarza sie u chlopcow.
Zapomnialam zapytac jak to wyglada z rozwojem organow. Bo jesli on urodzi sie wedlug terminu usg to wedlug tych wszystkich teorii moze miec plucka jeszcze niewyksztalcone :-( tzn.ja tak mysle ale musze zapytac gina jak to wszystko wyglada.
 
reklama
Dziewczyny ale na tą wage z usg trzeba patrzeć z przymrużeniem oka trochę, bo przecież pomiary gin robi ręcznie i tam każdy mm robi różnicę.
Jak byłam tydzień przed porodem to mi waga wyszła w szpitalu 4kg! A dokładnie tydzień później urodziłam Zu 3450g :-)
Też raz nawet u mojego gina wyszedł jakiś skok wagi na wykresie (bo on wszystkie pomiary od początu zapisuje w systemie), a na następnej wizycie już było ok.
A co do witamin, to właśnie teraz najważniejsze jest przyjmowanie dha i witaminy D. Jeśli nie w jakimś preparacie witaminowym to w czymś innym. Ja np.pije tran.

Jestem w 29 tygodniu ciąży
 
Do góry