reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

Dzięki dziewczyny mnie tez sie zdjecie podoba jest przepiękne, aż sie poryczałam jak je zobaczyłam, moje dzieciątko wymarzone :-)
Milagros24 ja ćwiczę mięśnie Kegla jak mi sie przypomni, a przypomina mi się przy parciu na siusiu.
 
reklama
Przepraszam ze tak późno pisze po wizycie ale musiałam się zmierzyć z własnymi emocjami. Zaburzenia rytmu serca dxiecka wciąż są i juz niestety nie fizlologiczne. Wiec teraz poszukiwania przyczyn i ewentualnych strat. Mam teraz zalecenia zrobić echo serca, następnie kontrola przepływów bardzo częsta. Będą obserwować cxy dziecko rozwija się prawidłowo. Głównie chodzi o to ze zaburzenia rytmu serca mogą wpływać na pracę pozostałych narządów. I np bedxie potrzeba kontrola wątroby. Tylko nie dopytałam jak się to bedxie odbywać. Po badaniach znowu do ordynatora i on ma zadecydować co dalej. Istnieją leki które mogę dostać żeby wspomóc Małego. Moja lekarka jak powiedziała nie podejmuje się leczenia w tym zakresie.
 
Katarineczko bardzo mi Cie szkoda że jednak potwierdziło się to o zgrozo gorsze? Czy to dopiero potwierdzi sie po echo serca? Nie zamartwiaj się na zapas ponieważ bardzo dużo arytmii serduszka mija wraz z wyjściem maluszka na świat i normuje się samoczynnie. Bierzesz magnez i potas? Sama miewasz czasami zaburzenia?
Twój lekarz prowadzący ciąże nie podejmuje się leczenia, to musisz szukać nowego czy ordynator poprowadzi leczenie?
Trzymaj się kochana, będzie dobrze.
 
Katerineczka fo teraz znaleźć dobrego kardiologa kogoś Ci polecono ? Poszukaj w necie podobno w De nie wiem moze juz w pl robią jakies zabiegi które sa w stanie niejednokrotnie naprawić sytuacje przed porodem. Przykro mi ze tyle stresu ale na pewno da sie jakoś uratować sytuacje by było dobrze tylko trzeba na spokojnie sie zastanawic, poszukać wszelkich możliwych rozwiązań i najlepszych specjalistów . Jesli możemy jakoś pomoc dawaj znac .

Robią w pl odpłatnie lub zagranica NFZ opłaca Link do: Wyborcza.pl

Teraz kwestia znalezienia dobrego kardiologa prenatalnego , najlepsze opinie ma babka z Wrocławiu alw do wrcoka masz chyba daleko?


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Ostatnia edycja:
Katerineczka tule Cie mocno ale badz dobrej mysli. Mowili cos na temat tego czy po porodzie rytm moze samoczynnie sie ustabilizowac?
No i wlasnie kto teraz bedzie prowadzil ciaze?
Ja wiem ze dla Ciebie to zadne pocieszenie ale ja cieszylabym sie ze nie ma zadnych powaznych wad wykrytych w budowie.
U mnie zaburzenie rytmu serca wynikalo z zastawkowego zwezenia tetnicy plucnej- wykryli je lekarze w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.
W wieku 2lat mialam zabieg cewnikowania i jest znaczna poprawa.

Moze linka jest w stanie polecic Ci dobrego kardiologa? Jej siostrzenica chyba w Prokocimiu jest o ile dobrze pamietam.

Bedzie dobrze :-*
 
Katerineczka tule mocno. Szkoda, że kolejną wizyte mam dopiero za 3 tygodnie, a gin ma teraz urlop, bo bym popytała kogo w Polsce poleca do takiej opieki.

Jestem w 26 tygodniu ciąży
 
Dxieki dziewcxyny! Mi moja poleciła dr Chojnickiego. On wykonuje echo serca w invicta. I jest podobno konsultantem we wszystkich szpitalach jak jest potrzeba. W necie są dobre opinie, ale nie wiem cxy to wystarczy. Nie znam nikogo kto mógłby mi kogoś doradzić tak bardziej sprawdzonego z autopsji. Słyszałam o tych specjalista ch z warszawy czy jeszcze skądinąd, ale szczerze to się bardxo boje jechać taki dystans, ja centralnie nad morzem mieszkam. Wczoraj plakalam to dziś obudziłam się z bólem brzucha i kluciem i ciągnięcie szyjki, wczoraj na początku badania lekarce szyjka wydawała się skrócona ale potem mówiła ze jest ok ze jest zamknięta i coś tam jeszcze ze jest schowane i niewyczuwalne. Ale zasiala we mnie już niepewność co do tego , na usg juz szyjki nie sprawdziła Bo się sercem zajęła. Według ordynatora serce zbudowane jest prawidłowo, arytmia może być spowodowana moja infekcja przebytą, no ale na razie nich nie wiadomo. Jeśli ktoś może mi polecić kogoś z Pomorza zamiast Chojnickiego lub potwierdzic jego wybor to bardzo proszę o info, chciałabym się umówić jak najszybciej bo podobno im później tym juz gorzej widać bo dziecko rośnie, żebra zasłaniają itp. Oczywiście jak bedxie trzeba to wszędzie pojadę i na koniec Polski, tylko myślałam żeby spróbować na początek tu na Pomorzu, Tymek ma 903 g. Czy któraś z Was mogłaby mi napisać jak wypada w waszych sprawdzonych przez Was kalkulatorach wag? Bo ja wciąż różne informacje wyczytuje. Raz ze jest na 5 centylu a raz ze w średniej wadze. Pytam dlatego ze pomyślałam sobie ze jeśli jest wciąż taki mały to mogloby oznaczać ze jest młodszy niż wynika to z om a co za tym idzie wciąż mam 26 tc gdzie to jeszcze mogłoby być fizlologiczne. Tak się staram pocieszać na każde strony. Jestem dziś w 26 tc i 6 dniu.
 
Ostatnia edycja:
Koalka gratuluję zdjęcie super jak z gazety ;)

Katerineczka bardzo szkoda że się potwierdzilo, napewno sie denerwujesz ale spróbuj jak dziewczyny mówią na spokojnie specjalisty poszukać.
Będzie dobrze

A ja byłam wczoraj na IP zobaczyć mała i sprawdzić czy łożysko się nie odkleja. Na razie jest ok ale mam skurcze już teraz cały czas. Nie mogę się położyć na kroplowki bo Julek. A podnosze go bardzo dużo +spacery zakupy i sprzątania trochę mój teraz więcej pracuje ale po wczorajszej wizycie kazał mi leżeć ile mogę i nic kompletnie nie robić. Tylko nie wiem jak szyjka ale 17 się dowiem
 
Kejti ojej Ty też się denerwujesz, wspolczuje. A co z tym dodatkowym płatem na lozysku? Szkoda ze nie możesz tak leżeć jak ci zalecają, nie byłoby kogoś z rodziny kto mógłby przyjechać i zająć się małym?
 
reklama
Nie nawet dodatkowego łóżka nie mamy, jeszcze ten sierpień a później Julek idzie do przedszkola, miało być 3 razy w tyg ale w takiej sytuacji chyba pójdzie codziennie. To będę miała dużo lżej tyle co zaprowadze i będę leżeć, czasem odbiorę jak mój będzie w pracy. Może przyjechać ta ciotka wredna ale ja się będę przez nią dużo bardziej denerwować i będzie przeszkadzać zamiast pomagać. A płat dodatkowy sobie jest i będzie aż mnie wyczyszcza po porodzie albo będzie cc
 
Do góry