reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

To czyli na mam też za dużo?? Dzisiaj na wizycie lekarz widział i nic nie powiedział. A wcześniej nie miałam tych badań, dopiero teraz kazał mi zrobić.
 
reklama
Em ka mojej gin nie ma,mam numer na kom ale jest nieaktywny, jutro spróbuję jeszcze raz...

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
tsh w czasie ciąży wg _dobrych_ endokrynologów, nie powinno przekraczać 1. Ziemniaczek - wg mojej lekarki, Twój wynik byłby za wysoki. Emalka - ja biorę teraz 50 eutyroksu, ale tsh cały czas rośnie! w ciąży to normalne - zapotrzebowanie na hormony się mocno zmienia, dlatego milagros - nie martw się tak bardzo, nie wiadomo o ile niższe było w 1 trymestrze! grunt by teraz zadziałać! A tsh warto powtórzyć, dla endokrynologa najwazniejszy jest wynik wspólnego badania tsh i ft4 (znaczy z jednego pobrania, a nie w odstępach dni itd).

ziemniaczek - współczuję leżenia.. trzymaj się i bądź z nami, czas szybciej minie :)
 
Ivi dziękuje, przeszukalam chyba cały internet, i pocieszam sie że kobiety wgl nie wiedzą że chorują leków nie biorą i rodza zdrowe dzieci. I że już teraz nic nie zrobię, mogę mieć pretensje tylko do siebie że wcześniej tego nie zbadalam.
Zrobię w poniedziałek jeszcze raz tsh tym razem z ft4. a czy ft3 też jest potrzebne czy tylko tsh i ft4wystarczy ?
Jutro spróbuję znów do swojej lekarki się dobic. Szkoda że nie ma jej na miejscu to może być mi chociaż leki jakieś przepisała...

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
milagros - nie wiem jak endo do którego się będziesz wbijać.. mój i mojej koleżanki (dwóch różnych) każe tylko tsh i ft4, jako najważniejsze. Reszta badań - dopiero po ciąży (wtedy odstawienei leku, odczekanie 2-3 miesiące i komplet badań z przeciwciałami i usg tarczycy by określić, czy choroba wynikała z ciąży czy jednak coś jest na rzeczy). Na pewno wynik teraz jest wysoki dlatego, że w ciąży wszystko szaleje - spokojnie :)
ja zaczynałam od wyniku ok 2,4. Dostałam 25 eutyroksu. po paru tygodniach powtórzyłam badanie - spadło do 1,4. Zwiększenie eutyroksu do 50mg, bo jednak tsh za duże nadal. I co? po paru tygodniach brania 50 mam tsh wysokości .... 2! :) więc znów pewnie czeka mnie zwiększanie dawki, tylko z lekarzem muszę się skonsultować. Uszka do góry :) ja mam troje wspaniałych mądrych dzieci a sądzę, ze w każdej ciąży tarczyca mi szalała i to przez nią miałam te wczesnociążowe plamienia ;)
 
Dziękuję Ci Ivi jesteś cudowna :* wystraszyłam się bo jednak wynik rzedu 10,65 to już nie wygląda tak kolorowo jak chociażby 4. Dwie koleżanki chodzą do tej babeczki, w sumie to jedyny endokrynolog u mnie w mieście,bo ten drugi to doczytalam że nie jest konkretnie endokrynologiem ale przyjmuje w tym zakresie i robi jakieś zabiegi z jodem (?) chce po prostu pójść żeby zacząć brać leki, a w międzyczasie ciągle szukam kogoś z "prawdziwego zdarzenia "

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Mama czworki poki co sie nie stresuje wynikami ale dziwie bo w poprzedniej ciazy tez mialam idealne wyniki caly czas... :-)

Emk kciuki za dzisiejsza wizyte:-)
 
Dziewczyny jak hemoglobina i hemtokryt spadają poniżej normy i do tego erytrocyty to warto pogłębić diagnostykę w stronę anemii czyli zbadac poziom żelaza oraz ferytyne czyli zdolność wiązania żelaza przez organizm.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry