reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

ha ! po przeczytaniu Twojego posta Anastazzja aż się oplułam :-D dobra jesteś :-D
mnie też nie raz zaniepokoiło to co pisze elastico ale cóż ja mogę :-) zaniepokoiło to ładnie powiedziane.
Takie jakieś dziwne podejście, takie nie nasze ale cóż ludzie są różni i każdy myśli inaczej a to że aż tak hm... no cóż bywa :-)
Najważniejsze aby jej dziecko było przez nią kochane i z całego serca jej tego życzę bo to największy dar.
 
reklama
Z tymi witaminami to jest indywidualna sprawa organizmu kobiety i pewnie odżywiania. Niektóre dziewczyny co dzień łykają witaminy ciążowe i walczą z anemią, a inne nic nie biorą i wyniki super. Także najlepiej się chyba sugerować indywidualnym przypadkiem i wynikami morfologii. Ja na początku łykałam codziennie i morfologia mi tak skoczyła, że wszystko było w górnej granicy norm i lekarka kazała mi wtedy brać co któryś dzień, bo inaczej to by mi wyniki normy przekraczały, a to tez niedobrze. Ostatnio znowu na morfologia się pogorszyła trochę, tzn jeszcze wszystko jest w normie, ale spadło w stosunku do wcześniejszych wyników i teraz już mi kazano co dzień brać witaminki. Trzeba z tym uważać, żeby nie przesadzić ani w jedną, ani w druga stronę.
 
Nice-girl- masz rację, że to jest indywidualna sprawa. Chociaż ja od początku ciąży mam super wyniki-zarówno krew i mocz (a przed ciążą to różnie bywało:-D), a i tak witaminy biorę codziennie.Tłumaczę sobie to tym, że maleństwo potrzebuje dużo witaminek żeby mi się zdrowo rozwijało. I sporo ode mnie pobiera.A w codziennej diecie różnie to bywa.Czasem uda się w jedzeniu dostarczyć komplet witamin a czasem nie.A poza tym w ciąży i po ciąży cierpimy na osłabienie paznokci, włosów, cera Nam się pogarsza.Dlatego ja łykam grzecznie jak pan doktor przykazał:-).Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale tak to sobie tłumaczę;-).
 
Ewelinka a co to za zastrzyki na płucka co dają kiedy można je podać ?

ja miałam podane jak byłam w szpitalu z zagrożeniem porodu przedwczesnego, jak wszystko jest ok to się raczej nie podaje ich, tylko jak właśnie coś wskazuje, że poród moze odbyć się wcześniej

Anastazja faktycznie szpieg- ale faktycznie skoro przede wszystkim waga nie rosła to lekarze oprócz usg koniecznie powinni zlecić badania i to pewnie więcej niż tylko usg. Częste usg to nie wszystko, na dobrą sprawę wystarczą 4 w ciągu całej ciaży. No i to zdanie, ze ciąża byłą zagrozona ....i Elastico jeździła konno....ja jak miałam zagrożenie na początku poronieniem przez 3 tyg miałam nakaz leżenie, ewentualnie małe spacery i zakaz jazdy nawet samochodem
 
Ostatnia edycja:
mnie posty elastico wydają się podejrzane. Ciąza zagrozona byla a do 17 jak nie pozniej skakała przez przeszkody. Do tego lekarz mowi, ze moze urodzić wcześniej. Praktycznie nic nie przytyłas az niemozliwe. Bo wody, macica, dziecko, lozysko to troche waży.
 
to, ze praktycznie nic nie przytylam- nie poradze nic na to. nie wiem czy ogladalas byl program o kobietach ktore tez malo co przybiberaly albo tracily na wadze w czasie ciazy.a
ze jezdzilam hmm to byla moja decyzja. bo jesli ktos tym zyje nie ma tak latwo zrezygnowac. ale to nie kazdy zrozumiec potrafi.
to ze trafilam akurat na takiego lekarza to tez nie moja wina, kobieta ma swoja klinike... leczy sie u niej duzo kobiet i wiele ciazy prowadzi.
mam 22 lata jestem wpierwszej ciazy i sadzilam ze skoro kobieta ma pozwolenie na prowadzenie dzialanosci jaka prowadzi to troche oleju ma w glowie.
 
ale nie przyszło ci do głowy, że coś jest nie tak, że nie kieruje Cie na badania jak masz zagrożoną ciąże?
W ogóle jak ona Ci pozwoliła jeździć konno, jak miałaś zagrożenie?????

Nie chcę się przemądrzać, bo sama nie jestem zbyt odpowiedzialną osobą, choć mam te 28 lat i powinnam być, ale kurna mać masz jednak to życie w sobie, o które w jakimś stopniu (no..najlepszym) pasowałoby zadbać.
USG to nie jest badanie, które mówi wszystko. Owszem, daje Ci obraz wymiarów dziecka, przezierność karkowa itp. Ale kurde Ty nie dość że masz konflikt serologiczny to jeszcze powtórzę - podejrzenie zagrożenia ciąży!

I albo ta babka jest jakąś nieodpowiedzialną lekarką, albo Ty coś nam kręcisz, udowadniając, że niektórzy po prostu na rodziców się nie nadają. Aczkolwiek nie chcę tu nikogo oceniać.
 
elastico ale byłaś wcześniej na konsultacji u innego lekarza i on też nie kazał zrobić badań? i teraz byłaś u innego i mówi że urodzisz przed czasem i nic z tym nie robi?nie daje leków na podtrzymanie, nie daje nic na rozwój płucek, zaleceń że masz leżeć ? no aż dziwne, ze trafiłaś na 3 nieodpowiedzialnych lekarzy. :szok:
A jak było zagrożenie poronienia czy teraz wcześniejszego porodu dla dziecka warto zrobić wszystko, zrezygnować z przyjemności, przyzwyczajeń by tylko to maleństwo donosić jak najdłużej. Ja praktycznie leże 3 tydz i jak miałabym lezeć tak całą ciąże leżałabym....
 
reklama
Ja się zgadzam z Marciaa - ta elestico od samego początku pojawienia się na forum jest jakaś podejrzana i dziwię się dziewczyny, że jeszcze czytacie jej wypowiedzi i co więcej komentujecie je ... Mi szkoda literek na tą dziewczynę, bo w moim odczuciu albo kłamie, albo normalna nie jest :) Koniec i kropka hehe
 
Do góry